Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z tempomatem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z tempomatem

    Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie problemu z tempomatem.
    Z dnia na dzień, na desce pojawił się znaczek tempomatu z wykrzyknikiem, po zczytaniu blędów z VCDSa wyskują następujące komunikaty:
    1) 229179 - Przełącznik kierunkowskazów / B1144 F3[009] - przycisk GRA - usterka elektryczna
    oraz
    2) 229179 - Przełącznik kierunkowskazów/ B1144 13[009] - przerwa w obwodzie.

    Mechanik sugeruje, że mogła paść gałka od migaczy, czy ktoś to potwierdzi albo miał może podobny problem i jakoś go rozwiązał? Z góry dziękuje za każda podpowiedź.

  • #2
    Miałem ten sam problem i otrzymałem kilka porad, ale moja własna diagnoza wydaje się być bardziej przydatna! W moim przypadku samochód stał na parkingu, kiedy wyjechałem na wakacje, a ta sama pomarańczowa ikona z wykrzyknikiem CC, którą opisałeś, pojawiła się podczas jazdy do domu tydzień później. Następnego dnia znów było w porządku, tzn. nie było ikony, a tempomat wrócił do normalnego działania. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła, ale wyłączenie i ponowne uruchomienie rozwiązało problem. Od tego czasu, a teraz ponad dwa tygodnie i 800km zróżnicowanych podróży później, wszystko jest tak, jak powinno być - wierzę, że mój problem był spowodowany wilgocią (stałem na osiedlu w wilgotnym, mroźnym tygodniu). Życzę powodzenia w rozwiązywaniu problemów.

    https://sanlis.pl/

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X