Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie otwierają się drzwi kierowcy z pilota

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie otwierają się drzwi kierowcy z pilota

    Cześć!
    jestem posiadaczem O3 od nieco ponad miesiąca i w ostatnim czasie spotkała mnie przykra niespodzianka otóż przy otwarciu drzwi z pilota nie działa rygiel przy kierowcy. Trzeba poklikać kilka razy aby załapał a gdy już się uda zamek wydaje zupełnie inny dźwięk niż pozostałe - jak by coś się miało w nim zaraz rozlecieć.
    Dzwoniłem do skody z zapytaniem czy mieli takie przypadki i ile może wynosić naprawa. Dostałem info, że owszem, mięli już takie przypadki a na pierwszy rzut jest wycena ok 400 brutto po czym kosztorys naprawy. Trochę mnie to zbiło z tropu. Wyczytałem gdzieś, że przyczyną jest uszkodzony zamek drzwi który w ASO kosztuje ok 600 zł a na allegro oo 100zl.

    Pytanie do Was forumowicze - czy mieliście kiedyś taki problem? Na forum jesteśmy nowy, tematy przeglądałem ale nic konkret nie znalazłem.
    Czy demontował już ktoś zamek w drzwiach?

    Pacjentem jest 03 z 2017 roku.

  • #2
    Myślę że powinieneś szukać po numerze:

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
      Myślę że powinieneś szukać po numerze:
      Bawiłeś się już z tym?

      Komentarz


      • #4
        W skodzie jeszcze nie. Wcześniej miałem passata i tam wymieniałem zamek. Na podstawie twojego opisu wnioskuję że problem jest po stronie zamka.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
          W skodzie jeszcze nie. Wcześniej miałem passata i tam wymieniałem zamek. Na podstawie twojego opisu wnioskuję że problem jest po stronie zamka.
          Na zamku mam oznaczenie B5a-5TB 837 015 A Myślisz, że to ten sam element, ktory wskazałes ?
          ciężko znaleźć jakiś zamiennik lub coś w lepszej cenie niż 600...

          Komentarz


          • #6
            Zostawiam rozwiązanie - może ktoś będzie szukał kiedyś.
            okazało się, że faktycznie zamek jest do wymiany jednak postanowiłem go wyjąć i rozebrać. Po rozebraniu mechanicznie wszystko było ok natomiast winowajcą był silniczek który przez ślimak sterował mechanizmem rygla. W środku pełno pyłu że szczotek który tak zabrudził komutator że nie było szans żeby prawidłowo pracował. Po oczyszczeniu komutatora i złożeniu zamka do kupy wszystko wróciło do normy.
            Jeśli ktoś będzie się decydował na tą robotę to radzę uzbroić się w spoooro cierpliwości.
            Pozdro!

            Komentarz


            • #7
              Ja mam z 2018 r i wymieniany był zamek od pasażera ,czyli te zamki to gównolipy

              Komentarz


              • #8
                Dokładnie, ale da się naprawić za 0 zł

                Komentarz


                • #9
                  Kilka dni temu miałem to samo z moim zamkiem w drzwiach kierowcy - O3 2.0 TDI

                  Objaw jak na filmiku Skoda Octavia lock door problem - YouTube
                  Dodatkowo jak się zamknie lub otworzy z kluczyka, to zamykanie lub otwieranie z pilota nie zmienia stan zamka. Nie da się zamknąć z przycisku centralnego zamka - jak na filmiku.

                  Przeciąłem biały plastik obudowy zamka za pomocą dremela z metalową cienką tarczą, zdemontowałem część plastiku ze złączem, z czterema krańcówkami i sterowaniem silniczkami.
                  Zdemontowałem dwa silniczki, otworzyłem je, wyczyściłem za pomocą spirytusu, igłami odciągnąłem szczotki i złożyłem.
                  Oryginalny zamek jest klejony - jednak wystarczy wywiercić 5 otworów w białym plastiku i użyć śrubek (w drugiej części koloru czarnego są otwory).
                  Na końcu przykleiłem taśmę naprawczą by nic tam nie wciekło.
                  Sama naprawa zamka trwała około 60 minut bez pośpiechu.

                  Zamek działa prawidłowo.

                  Dzięki Pawson8 za info.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X