Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogrzewanie tylnej szyby - niepełne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ogrzewanie tylnej szyby - niepełne

    aniol się czepiasz. Nie ma tak że tylko po śląsku :P

  • #2
    Ogrzewanie tylnej szyby - niepełne

    Ogrzewanie tylnej szyby nie roztapia lodu przy trzecim świetle STOP. Wydaj mi się, że ścieżki tam są grubsze i słabiej się rozgrzewają, ale u mnie mam wrażenie jak by wcale nie działały.
    Zdjęcie przedstawia szybę tylną (po małym opadzie śniegu) ale widać, że górna część szyby była nieodmrożona.
    Pytanie: Czy u was podobnie odmraża się tylna szyba?
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Bo tam to sa sciezki do anteny radiowej, a nie do ogrzewania szyby.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Przy trzecim świetle stop kilka ścieżek to antena.

        Forum - Octavia Club Polska


        Maicroft był szybszy

        Komentarz


        • #5
          Dzięki i jeszcze to Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            ryhu, to w 0III zostaje oryginalny daszek sniegowy, parowy itp. :diabelski_usmiech
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              To nie daszek, a po prostu zima, kazda O3 dostaje tylny spojler


              P.S. kup RSa kombi, problem zniknie, bo stop schowany w spojerze :P

              Moja O3 RS

              Komentarz


              • #8
                Jakbym miał kiedyś kupić 0III to tej dziury w dachu by mi brakowało na triflexa....., a oni antenę wpierdzieli w szybę, a mogli zostawić jak wcześniej :diabelski_usmiech Szyba cała by grzała i dziura w dachu by była :diabelski_usmiech
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  piotrek_os, Wiesz wersje z navi, wtedy jest antenka
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    Wiesz wersje z navi, wtedy jest antenka
                    a w takiej bez to dziurę bym wywalił w dachu :diabelski_usmiech
                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez piotrek_os
                      a w takiej bez to dziurę bym wywalił w dachu
                      I prawidłowo bo jak się potem okazuje takie niby najbardziej inwazyjne mocowanie po czasie okazuje się najmniej inwazyjne (ślady po uchwytach na bagażniku, rdzewiejące miejsca po śrubkach trzymających uchwyt, ślady zarysowania po majtającym się kablu od anteny magnetycznej a i ślady po samej antenie magnetycznej.).
                      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                      Komentarz


                      • #12
                        lukaszc2, Nie zgodze sie.. W O2 po 100tys km z antena na magnes (Sirio Omega 27 na duzej podstawce) sladow nie ma. Metoda? Nalepka na dachu, przezroczysta, dzieki czemu jedynie ja porysował magnes.. Wystarczy odkleic i problem z glowy, gdy bede sprzedawał auto.
                        Co do inwazyjnosci, to obecnie i tak planuje sie przerzucic na montowana na stałe w O3 - do relingu. Pod sam uchwyt podlozy sie cos w wiekszej czesci, by nie porysowało, zostanie tyle, by masa była. Po za tym reling w razie czego duzo łatwiej wymienic jak by komus przeszkadzało, niz pol dachu

                        Moja O3 RS

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez krzyzakp
                          Nalepka na dachu
                          o ile mnie pamieć nie myli to kolega maxpaynemm już sobie taka nalepką "kuku" na lakierze zrobił.
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • #14
                            krzyzakp, Kolego mi w innych samochodach dach porysował kabel majtający się od anteny magnetycznej, pod naklejką po kilku latach po jej oderwaniu pozostał inny odcień lakieru więc i tak było widać. Co do uchwytu miałem przymocowany do klapy gubił masę a do tego klapa zardzewiała od spodu gdzie wchodziły te śrubki inbusowe, co do relingu obawiam się, że będzie problem z masą. Kolego rozumiem, że każdy robi tak jak uważa za stosowne, kiedyś też nawet przez sekundę nie dopuszczałem wiercenia dziury na antenę ale po doświadczeniach z anteną magnetyczna uchwytem itp zrobiłem dziurę i nawet przez chwile nie żałowałem potem samochód sprzedałem z cb. Obecnie w OIII nie ma CB jakoś yanosik daje radę.
                            Pomijam już sprawę prawidłowej pracy anteny.
                            Załączone pliki
                            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                            Komentarz


                            • #15
                              Pewnei kwestia dlugosci kabla tez robi swoje i luzu na nim. Mam blisko klapy magnes, kabla jest moze z 10cm i jest on w miare napiety, do tego trzyma go klapa po zamknieciu, wiec luz sie nie robi (chyba ze cudownie w trasie kabel sie wydluza, lapie luz, a po zatrzymaniu skraca i luz znika).
                              Z masa na relingu zobaczymy, pojade do sklepu i zarazem na montaz i zobaczymy co wyjdzie.. Na klapie nie chce montowac, bo wlasnie za duzo opini o korozji slyszałem i jest to logiczne jak sie docisnie srubami, do tego w miejscu gdzie sol i cały syf z kol lubi sie odkładac
                              lukaszc2, moglbys podrzucic wieksza grafike? Bo ta ledwo czytelna niestety.

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie no... kolejnych ciekawych rzeczy się dowiaduję o mojej nowej szarej Przynajmniej pierwszej zimy nie będę zdziwiony :wink:

                                Klamki mogą zamarznąć jak w Polo z 1998 roku
                                Wycieraczek nie podniosę do oczyszczenia śniegu, jak nie postawie ich w pozycji serwisowej
                                Tylna szyba odmrozi się w 25 % - bez trzeciego stopu

                                Postęp jak nic w porównaniu do O I :lol:
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X