Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszkodzona poduszka powietrzna, 3 wizyta w serwisie :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uszkodzona poduszka powietrzna, 3 wizyta w serwisie :(

    Zamieszczone przez SS
    poeta normalnie
    Zabrze, ojczyzno moja....

  • #2
    Uszkodzona poduszka powietrzna, 3 wizyta w serwisie

    Trzeci raz juź mam awarię poduszek powietrznych. Zapala się kontrolka że uszkodzona poduszka.
    W serwisie wymienili mi już jakiś czujnik ale jak widać sprawa powraca. Mieliście jakieś problemy z poduchami??

    Komentarz


    • #3
      Ktora poduszka, jaki czujnik :?:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        Ktora poduszka, jaki czujnik :?:
        Jutro jadę ponownie do serwisu to się dopytam. Poprzednim razem nie dopytywałem się gdyż uznałem że zepsuć zawsze się coś może więc uznałem że jak zrobili to będzie ok a widać nie jest ok.

        Wyskakuje mi komunikat przy włączeniu silnika że uszkodzona jest poduszka i zapala się kontrolka poduszki na zegarach.

        Komentarz


        • #5
          Pewnie kierowcy i uszkodzona jest taśma, a nie poduszka...
          Moje projekty car detailingowe
          VW Touran 2.O TDI
          BMW X6 35d
          więcej na PW

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Muti
            Pewnie kierowcy i uszkodzona jest taśma, a nie poduszka...
            Dokładnie okazało się że uszkodzona jest taśma i też ona powodowała takie dziwne stuki dochodzące z kolumny kierownicy.

            Komentarz


            • #7
              Proszę
              Moje projekty car detailingowe
              VW Touran 2.O TDI
              BMW X6 35d
              więcej na PW

              Komentarz


              • #8
                podsumowanie na dzień dzisiejszy

                Tak więc od momentu zakupu Octavii 3 zostały poczynione następujące naprawy w celu usunięcia błędu poduszki powietrznej.

                W momencie odbioru auta z salonu zapala się kontrolka uszkodzeni poduszki, na miejscu serwis mówi że usnął usterke i wydają mi auto.
                Następnie trwa nie ustanna próba naprawienia czegoś co zostało spieprzone w fabryce.
                1. wizyta w ASO - wymiana wiązki elektrycznej
                2. wizyta w ASO - wymiana modułu elektronicznego
                3. wizyta w ASO - wymiana taśmy w kolumnie kierowniczej
                4. wizyta w ASO - ponowna wymiana wiązki elektrycznej
                5. wizyta w ASO - wymiana poduszki powietrznej wraz z taśmą
                6. wizyta w ASO - wykasowanie błędu brak podjęcia próby naprawy
                7. wizyta w ASO - wymiana modułu sterujące poduszkami
                Ponownie błąd uszkodzeni poduszki, serwis poniformował że oni w zasadzie już wszystko wymienili i nie bardzo wiedzą co mogą więcej zrobić

                Do tego doszło kilka wizyt dodatkowych gdyż jak zwykle serwisy nie mają części i są sprowadzne z Czech.

                Został ponuformowany Rzecznik Praw Konsumenta i zostało wysłane pismo do Centrali Skody z żądaniem wymiany samochodu na nowy sprawny.
                Sprawa rozwojowa a gwarancja dobiega końca. Brak słow....

                Komentarz


                • #9
                  W sumie to faktycznie wymienili wszystko co bylo mozliwe, bo wymiana wiazki od modulu w kierownicy do sterownika poduszek to w zasadzie wymiana cale wiazki elektrycznej auta, chyba ze rownolegle puszcza te dwa kabelki osobno.

                  Czyli co, sprawa trwa juz 2 lata ?? Czy ktos zastanowil sie, ze w momencie gdy zapala sie kontrolka poduszek, przestaja one wszystkie dzialac w aucie i w razie stluczki czy wypadku nie zadzialaja ??
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Podstawowe pytanie - jaki błąd wyskakuje w sterowniku poduszek?
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Poinformowano mnie iż to jest bład który wyłącza tylko poduszke powietrzną kierowcy. Czyli jak w coś przywale to mam problem i Skoda zaleca abym nie jeżdził tym autem

                      Komentarz


                      • #12
                        No to chyba sie cos zmienilo, albo wala dobra sciema. Od zawsze dzialalo to tak, ze jak uszkodzony jest przewod do czujnka w drzwiach, to nie dzialaja wszystkie poduszki.

                        A jaki to jest konkretnie blad ktory nam sie pojawia, to tez bylaby cenna uwaga.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Na pewno musisz poradzić się prawnika w sprawie pisam, które wyślesz do nich - tak, żeby zabezpieczyć swój interes mimo upływu gwarancji.

                          Co do zalecenia, żebyś nie jeździł autem - czyli auto powinno zostać zabezpieczone przez serwis do momentu rozwiązania problemu a Tobie przysługuje auto zastępcze na ten czas.

                          Myślę, że nie ma na co czekać tylko prawnik i ostro z nimi.
                          Biały działkowóz

                          Komentarz


                          • #14
                            Auta zastępcze dają mi na czas naprawy. Poczym pojeżdzę troche swoim autem czasem 2 dni czasem 2 miesiące i ponownie błąd poduszki i tak w kółko. Teraz zamierzam ich docisnąć konkretnie bo skończyła mi się już cierpliwość.

                            Komentarz


                            • #15
                              Poradź się prawnika, bo za Skodą stoi armia papug i wykorzystają przeciwko Tobie każdy najmniejszy szczegół umowy i warunków gwarancji.

                              Myślę, że wartoby było wydębić od nich na papierze, że nie zalecają użytkowania auta w takim stanie.

                              Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w swoim aucie, ponieważ nie po to kupiłem nowe auto, żeby jeździć bez poduszki - podstawowego elementu bezpieczeństwa biernego. Szczególnie, że nie wiedzą co to jest, więc nie są wstanie zapewnić Cię o tym, ze poduszka nie wywali przy 150 km/h bez wyraźnej przyczyny. Ja wiem, że to mało prawdopodobne, ale jakoś Toyota miała kilkanaście takich przypadków z poduszkami Takaty a potem miliony aut przez serwis się przewijały.
                              Biały działkowóz

                              Komentarz


                              • #16
                                Tym razem auto będą rozbierać na czynniki pierwsze i szukać w kabelkach uszkodzeń. Ciekawe czy jak będą je składać to nie zostanie im wiaderko śrubek i spinek.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ale co tu szukac :roll: Trzeba puscic nowa instalacje do wadliwego elementu, a nie pruc wiazke centralna.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Co za osły.
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Obfotografuj autko, szczególnie w środku, elementy wnętrza, spasowanie. U mnie przy jednej naprawie pocięli tylną kanapę, przy drugiej uchwyt drzwi nieco się "rozlazł" Finał obu pozytywny, ale nie ryzykuj.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        rathan czy Twoja O3 jest w ASO w Warszawie? :?:

                                        czarna SK :?:
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dokładnie to ona juz 3 tygodnie mijają jak stoi u nich bo czekają tym razem jakąs kostke łaczącą moduł sterownika.

                                          [ Dodano: Czw 01 Paź, 15 15:18 ]
                                          Centrala Skody oficjalnie odpowiedziała mi że w zasadzie to wszystko jest wporządku bo oni cały czas próbują naprawić auto i teraz im się wydaje że ta naprawa pomoże. Teraz czekam na odpowiedź od salonu w którym kupowałęm O3 bo do nich też wysmarowałem pismo o wymianę auta.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            rathan, no właśnie miałem napisać że teraz będą wymieniać kostkę

                                            generalnie SAP cały czas główkuje co i jak

                                            bądź w kontakcie z Doradcą Panem Adamem /niestety Marcin zmienił ASO/ - najbardziej kompetentny doradca w tym ASO
                                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Wiem z p. Marcinem szło się dogadać

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                rathan, teraz działaj tylko z Panem Adamem (naprawdę godny polecenia) zresztą Marcin właśnie polecił mi Adama ('jego szkoła' - i to widać)

                                                a tu coś dla Ciebie

                                                ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                                                fota kiepska bo robiona domofonem
                                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ciekawe czy poskładają tak aby nie było orkiestry, w moim przypadku ASO poległo po rozebraniu cały czas trzaski. Oczywiście oni problemu nie słyszeli... Powodzenia.
                                                  Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                                                  _

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X