Domontowywanie czujnika cofania (niesamodzielnie)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kanwa
    Classic
    • 2015
    • 2

    Domontowywanie czujnika cofania (niesamodzielnie)

    Witam. Ja proponuje Gostklim, przy salonie mazdy, jeździłem do chłopaków z moimi 2 poprzednimi autami, robią nie tylko klime. Polecam
  • Marek358
    Drive
    • 2013
    • 82

    #2
    Domontowywanie czujnika cofania (niesamodzielnie)

    Rozważam zakup Skody Octavii 3 wersja Active, która niestety jest bez czujnika cofania.
    Zdecydowanie jednak potrzebuję czujnik cofania.
    Mam do wyboru dokupić sam system czujnika cofania - dopłata u dilera 1200 zł, albo dokupić do wersji Active cały pakiet niepotrzebnych rzeczy o nazwie "Amazing" wraz z czujnikiem cofania łącznie za 1900 zł.
    I teraz pytanie: Czy domontowanie takiego systemu czujnika cofania poza dilerem, rzecz jasna w niższych kosztach jest realne? Są w serwisach lub u elektryków takie oferty?

    Komentarz

    • lukaszc2
      Rider
      • 2013
      • 376

      #3
      W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem było by dokupienie pakietu "Amazing". Nawet jak znajdziesz gdzieś elektryka co Ci to zrobi zawsze będzie to nieoryginalne, nie będzie wyświetlania na radiu, będziesz musiał dziurawić zderzak, zamontują Ci pewnie jakiś dodatkowy wyświetlacz na desce który przy pierwszym słońcu się odklei od deski i będzie sobie latał a dodatkowo jest to zawsze ingerencja w samochód na gwarancji. 1900 za pakiet to przy cenie samochodu nie jest jakaś duża kwota a zyskasz jeszcze troszkę wyposażenia, które dzisiaj jak piszesz jest Ci niepotrzebne ale jak znam życie się przyda (MAXI-DOT, głośniki z tyłu, halogeny z przodu, kierownica fajna w dotyku no i czujniki parkowania). Nawet się nie zastanawiaj potem będziesz żałował.
      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

      Komentarz

      • kropi
        Ambiente
        • 2008
        • 153

        #4
        Weź przestań, pakiet Amazing do Active kosztuje 1900 złotych. :szeroki_usmiech Za 7 stówek chcesz dać jakiemuś dłubkowi popsuć sobie nowy samochód?

        Komentarz

        • Marek358
          Drive
          • 2013
          • 82

          #5
          Zamieszczone przez lukaszc2
          zyskasz jeszcze troszkę wyposażenia, które dzisiaj jak piszesz jest Ci niepotrzebne ale jak znam życie się przyda (MAXI-DOT, głośniki z tyłu, halogeny z przodu, kierownica fajna w dotyku no i czujniki parkowania).
          Zamieszczone przez kropi
          Weź przestań, pakiet Amazing do Active kosztuje 1900 złotych. :szeroki_usmiech Za 7 stówek chcesz dać jakiemuś dłubkowi popsuć sobie nowy samochód?
          Masz rację. Nie chcę dłubka.
          Pakiet Amazing pełen bezużytecznych rzeczy mnie brzydzi, ale raczej nie będę miał wyboru. To producent niestety decyduje o konfiguracji samochodu.
          Coraz droższe te skody :P

          Komentarz

          • kropi
            Ambiente
            • 2008
            • 153

            #6
            W VAGu i tak polityka doposażania aut jest bardzo elastyczna w porównaniu do konkurencji, gdzie po prostu kupujesz pakiet wart kilka-kilkanaście tysięcy - albo nie.
            A skórzaną kierownicę docenisz w upały i mrozy.

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie skórzana kierownica to coś co trzeba mieć Podobnie jak czujniki parkowania i dodatkowe głośniki z tyłu, bo polepszają jakość odbioru muzyki. Jedyne co jest zbędnym gadżetem w tym pakiecie moim zdaniem to przednie światła przeciwmgłowe. Całą resztę i tak bym brał doposażając samochód i z całą pewnością nie nazwałbym ich bezużytecznymi rzeczami Szkoda, że w pakiecie nie ma pełnowymiarowego koła zapasowego...

              Komentarz

              • Marian 2
                L&K
                • 2007
                • 1083
                • Octavia I combi (1U5)
                • AQY 2.0 MPI 115 KM

                #8
                Re: Domontowywanie czujnika cofania (niesamodzielnie)

                Zamieszczone przez Marek358
                Rozważam zakup Skody Octavii 3 wersja Active, która niestety jest bez czujnika cofania.
                Zdecydowanie jednak potrzebuję czujnik cofania.
                Mam do wyboru dokupić sam system czujnika cofania - dopłata u dilera 1200 zł, albo dokupić do wersji Active cały pakiet niepotrzebnych rzeczy o nazwie "Amazing" wraz z czujnikiem cofania łącznie za 1900 zł.
                I teraz pytanie: Czy domontowanie takiego systemu czujnika cofania poza dilerem, rzecz jasna w niższych kosztach jest realne? Są w serwisach lub u elektryków takie oferty?
                Płacić 1900 zł niewiem po co i za co. Za około 500 zł można mieć kamerę cofania razem z monitorem. Tylko nie trzeba się bać, że to będzie "nie fabryczne" rozwiązanie. Funkcjonalność nie porównywalna na korzyść kamery, i montaż takowej w żaden sposób nie wpływa na gwarancję.

                Nie wiem jakie radio jest w tym samochodzie, ale jeżeli jest "trochę nowoczesne",z dużym wyświetlaczem, to zamontowanie kamery nie jest problemem.
                Gdyby nie bylo takiego radia, to lepiej w nie zainwestować i w kamerę oczywiście.

                Komentarz


                • #9
                  Re: Domontowywanie czujnika cofania (niesamodzielnie)

                  Zamieszczone przez Marian 2
                  Zamieszczone przez Marek358
                  Rozważam zakup Skody Octavii 3 wersja Active, która niestety jest bez czujnika cofania.
                  Zdecydowanie jednak potrzebuję czujnik cofania.
                  Mam do wyboru dokupić sam system czujnika cofania - dopłata u dilera 1200 zł, albo dokupić do wersji Active cały pakiet niepotrzebnych rzeczy o nazwie "Amazing" wraz z czujnikiem cofania łącznie za 1900 zł.
                  I teraz pytanie: Czy domontowanie takiego systemu czujnika cofania poza dilerem, rzecz jasna w niższych kosztach jest realne? Są w serwisach lub u elektryków takie oferty?
                  Płacić 1900 zł niewiem po co i za co. Za około 500 zł można mieć kamerę cofania razem z monitorem. Tylko nie trzeba się bać, że to będzie "nie fabryczne" rozwiązanie. Funkcjonalność nie porównywalna na korzyść kamery, i montaż takowej w żaden sposób nie wpływa na gwarancję.

                  Nie wiem jakie radio jest w tym samochodzie, ale jeżeli jest "trochę nowoczesne",z dużym wyświetlaczem, to zamontowanie kamery nie jest problemem.
                  Gdyby nie bylo takiego radia, to lepiej w nie zainwestować i w kamerę oczywiście.
                  Jeżeli Pan Mietek z warsztatu po sąsiedzku montując kamerę albo nowe radio zrobi spięcie i wybuchną wszystkie poduszki (koszt kilkunastu tysięcy złotych) to inaczej będziesz mówił :P Co do gwarancji, to mi powiedzieli, że jakbym chciał coś montować poza ASO to taką gwarancję mogę stracić... A później w razie czego męcz się człowieku i chodź po sądach :P
                  To już lepiej dać te 1300 złotych przy konfiguracji i zamówić czujniki do montażu w fabryce

                  Komentarz

                  • Marian 2
                    L&K
                    • 2007
                    • 1083
                    • Octavia I combi (1U5)
                    • AQY 2.0 MPI 115 KM

                    #10
                    Jak to zwykle bywa, nowi oraz potencjalni właściciele są przewrażliwieni na punkcie gwarancji. Można to oczywiście zrozumieć. Po jakimś czasie to mija, i póżniej tyłko szkoda wydanych niemałych pieniędzy na te wszystkie obowiązkowe przeglądy, gdzie ASO udaje że coś robi, no ale jest wpis.
                    Moim zdaniem jest jeszcze rozsądek. Zamontowanie czegoś dodatkowo, zrobione z głową napewno samochodowi i gwarancji nie zaszkodzi.
                    Chyba można zamówić w wyposażeniu fabrycznym radio z możliwością podłączenia kamery?

                    Komentarz

                    • kropi
                      Ambiente
                      • 2008
                      • 153

                      #11
                      Większość kupuje nowe auto właśnie ze względu na gwarancję.
                      Zawsze można porozglądać się np. po giełdzie na forum, czy po placach poleasingowych - ludzie sprzedają nawet roczne auta, i wybrać takie z czujnikiem, wyjdzie taniej niż nowe bez

                      Komentarz

                      • Marek358
                        Drive
                        • 2013
                        • 82

                        #12
                        Zamieszczone przez lukaszc2
                        W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem było by dokupienie pakietu "Amazing". 1900 za pakiet to przy cenie samochodu nie jest jakaś duża kwota a zyskasz jeszcze troszkę wyposażenia, które dzisiaj jak piszesz jest Ci niepotrzebne ale jak znam życie się przyda (MAXI-DOT, głośniki z tyłu, halogeny z przodu, kierownica fajna w dotyku no i czujniki parkowania).
                        Zamieszczone przez Kris86
                        Dokładnie skórzana kierownica to coś co trzeba mieć Podobnie jak czujniki parkowania i dodatkowe głośniki z tyłu, bo polepszają jakość odbioru muzyki. Jedyne co jest zbędnym gadżetem w tym pakiecie moim zdaniem to przednie światła przeciwmgłowe. Całą resztę i tak bym brał doposażając samochód i z całą pewnością nie nazwałbym ich bezużytecznymi rzeczami
                        Dla mnie są to kwestie z innej bajki.
                        Czujnik cofania to bezpieczeństwo.
                        A głośniki, wyświetlacze, halogeny, skóra to wszystko bajery.
                        Dziwię się że wszystko to wrzucili w jeden pakiet, bo to rzeczy nieporównywalne.
                        Dzięki czujnikowi cofania jeszcze nie miałem puknięcia tyłem w Octavii II, a w poprzednich pojazdach zdarzyło mi się to kilka razy.

                        Komentarz

                        • Amix
                          Ambiente
                          • 2014
                          • 220

                          #13
                          Zamieszczone przez Marian 2
                          ...................Po jakimś czasie to mija, i póżniej tyłko szkoda wydanych niemałych pieniędzy na te wszystkie obowiązkowe przeglądy, gdzie ASO udaje że coś robi, no ale jest wpis..............
                          Jeden przegląd i to do wyboru. 2 lata gwarancji - 1(jeden) bezpłatny przegląd.
                          4 lata gwarancji - płatne przeglądy.
                          Na 2-letniej gwarancji wychodzi mi jeden bezpłatny, a na 4 - letniej dwa płatne przeglądy.
                          Robię około 2kkm rocznie i tak mi wychodzi.
                          Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                          Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                          Moja szara myszka - Octavia 3
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                          Komentarz

                          • prez7
                            Ambiente
                            • 2014
                            • 111
                            • Octavia III (5E3)
                            • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                            #14
                            Re: Domontowywanie czujnika cofania (niesamodzielnie)

                            Zamieszczone przez Marek358
                            Rozważam zakup Skody Octavii 3 wersja Active, która niestety jest bez czujnika cofania.
                            Zdecydowanie jednak potrzebuję czujnik cofania.
                            Mam do wyboru dokupić sam system czujnika cofania - dopłata u dilera 1200 zł, albo dokupić do wersji Active cały pakiet niepotrzebnych rzeczy o nazwie "Amazing" wraz z czujnikiem cofania łącznie za 1900 zł.
                            I teraz pytanie: Czy domontowanie takiego systemu czujnika cofania poza dilerem, rzecz jasna w niższych kosztach jest realne? Są w serwisach lub u elektryków takie oferty?
                            Zapewne znajdziesz jakąś ofertę, ale ja bym na twoim miejscu jednak dopłacił te 1900zł za pakiet.

                            Pzdr
                            Wcześniej: F1 1.2 12V 64KM.
                            Teraz: OIII 1.2TSI 85KM Szary metal, Ambition, Amazing.

                            Komentarz

                            • jerol
                              Ambiente
                              • 2014
                              • 188

                              #15
                              swiatla przeciwmgielne - 800zl, kierownica - 900zl, maxi-dot 450zl, czujniki z tylu 1300zl, glosniki z tylu - 300zl = 3750zl
                              pakiet amazing 1900zl
                              Skorzanej kierownicy chyba nie chce tylko ten kto jej nigdy nie mial. Dla mnie to jest opcja obowiazkowa bo i przyjemniej w dotyku, i ladniej w srodku. Glosniki z tylu obowiazkowo. Przy odsprzedazy dodasz sobie z 1000zl za to, ze auto jest w to wszystko wyposazone i ktos to chetnie lyknie.

                              Komentarz

                              Pracuję...