Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

głośna praca na zimnym silniku 1.4.tsi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • głośna praca na zimnym silniku 1.4.tsi

    witam od piatku zakupilem octavie 1.4 tsi r. 2015 przebieg 50000km zauwazylem ze na zimnym silniku spod maski dochodzi glosne stukanie(takie metaliczne) które ustepuje na moment przy puszczeniu gazu. jak silnik sie rozgrzeje pracuje normalnie mam wrazenie. poza tymi halasami nic innego sie nie dzieje. gdzies czytalem ze te silniki tak maja. czy to prawda??? z góry dziekuję za odpowiedzi.

  • #2
    Poszukaj o łańcuchu rozrządu w tym silniku. TTTM
    Prawdopodobnie będziesz musiał wymienić rozrząd, czyli łańcuch, napinacz.
    Mam teraz w firmie taką O2 z tym silnikiem z przebiegiem około 100tkm i to samo. Po odpaleniu zimnego rozrząd hałasuje kilka sekund.
    Niech wypowiedzą się też ludzie którzy posiadają takie auta. Chyba większość z nich robiła rozrząd.
    Jeśli zrobisz go prawdop. więcej problemów z tym silnikiem miał nie będziesz. Muszę też przyznać że jeździ to całkiem fajnie.
    "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

    O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
    O2 Tour BSE+LPG LR - MED

    Komentarz


    • #3
      W O3 1.4 nie ma łańcucha tylko normalnie pasek.

      Komentarz


      • #4
        Racja, nie zauważyłem, skoro to 2015 rok to jest to O3, a co za tym idzie pasek. A co za tym idzie to nie wiem co hałasuje
        "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

        O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
        O2 Tour BSE+LPG LR - MED

        Komentarz


        • #5
          One tak chodzą, też to mam. Auto z 2016 roku. Rano jest głośno, ale podobno TTTM.
          Mówisz o tym?

          Komentarz


          • #6
            Masz ją od nowości i tak chodzi?? Dokładnie taki dźwięk jak u mnie czyli ty nic z tym nie robiłeś??? Ile już przejechales od czasu pojawienia się tego dźwięku???

            Komentarz


            • #7
              Tutaj próbka z mojego auta

              Komentarz


              • #8
                Kupiłem Jettę 1,4 nówkę w styczniu 2016, przejechałem bezawaryjnie 5600 km do dziś. Tak to pracuje i trzeba się z tym pogodzić po prostu. Zacząłem to słyszeć jakieś 3.000 km temu, a pewnie dlatego, że przyszła wiosna i startowałem z otwartymi oknami i zwracałem większą uwagę na to np wyjeżdżając z garażu. Dzwoniłem do VW pytając o to i też usłyszałem, że TTTM. Olać i jeździć. Niebawem biorę ją w trasę 2x 1400 km i zobaczymy
                Ostatnio edytowany przez himi; 31983.

                Komentarz


                • #9
                  No to mnie uspokoiles btw ciekawe co powoduje dokładnie ten dźwięk

                  Komentarz


                  • #10
                    Niech sobie dzwoni, byle się nie psuł

                    Komentarz


                    • #11
                      dla mnie nie jest to normalne, sorki, ewidentnie coś obija się
                      Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                      Była:
                      Jest:
                      1) Octavia 1,4 TSI

                      jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                      Komentarz


                      • #12
                        Ktoś kiedyś tu pisał że coś takiego jest kilka sekund po uruchomieniu. To coś z regulacją rozrządu po uruchomieniu i jest to prawidłowe. Tylko nie mogę znaleźć teraz gdzie to bylo. Ale cały czas tak jak na filmach? Nie za dlugo terkocze?
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          panowie właśnie przyjechałem z serwisu Skody w kontekście tych dźwięków silnika .gościu usłyszał i od razu powiedział że to jest dźwięk pompy wysokiego ciśnienia i ona tak ma prawo pracować na potwierdzenie pokazał mi film z TPI na którym jest ten sam dźwięk co u mnie i wyjaśnieniem że to normalna praca pompy w.c. z dopiskiem że taki dźwięk pompy nie wymaga żadnej interwencji. A na pyt. Dlaczego u kolegi vw w tym samym silniku nie słychać takiej głośnej pracy, powiedział że za chwilę tez to będzie słyszał. Ze to kwestia czasu.
                          Ostatnio edytowany przez nib; 44252.

                          Komentarz


                          • #14
                            122 tys km. u mnie i od początku tak pracowała i zero problemów, także wiesz 1.4 to nie 3,5 V6, po prostu ten silnik nie ma kultury pracy i tyle
                            Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                            Komentarz


                            • #15
                              Czy ktoś sprawdzał, czy po zmianie oleju na inny jest tak samo? U mnie Shell Helix, ale myślę nad zmianą na Motula. Z drugiej strony jeśli to pompa wysokiego cisnienia to olej chyba nic nie pomoże.

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja mam zalany Motul Specific 5w30 504/507 i tak samo słychać to "cykanie", następna zmiana będzie na motul 0w40 502.00 i zobaczymy, ale cudu nie oczekuję, zresztą już przywykłem. U mnie po przeglądzie też mówili, że TTTM i nie przejmować się tylko cieszyć się jazdą. Moim zdaniem to cyka albo ta pompa albo wtryski. Miałem clio i podobnie cykały wtryski.
                                O1-->O3--> ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mam motul 0w40 i tak samo cyka. 96000 przejechane i się nie przejmuję.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X