Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1.5tsi ACT 150km manual - wielka prośbę o opinię posiadaczy tej jednostki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1.5tsi ACT 150km manual - wielka prośbę o opinię posiadaczy tej jednostki

    Witam,
    Jest nowym na forum. Możliwe, że ten temat był już poruszany nie raz więc proszę bez bluzgów
    Mam pytanie odnośnie Octavii z silnikiem 1.5tsi 150km (manual) prod. 2019r. Myślę na zakupem tej wersji, ale naczytałem się na forach, że te wersje silników mają przypadłość "kangura" - ruszając na 1 biegu, strasznie szarpie. Wczoraj miałem jazdę próbną w salonie i nic takiego nie zaobserwowałem. Chciałem się poradzić kogoś kto ma ten model na co dzień i mógłby mi powiedzieć czy faktycznie taka usterka występuję. Czy z perspektywy czasu szczerze polecili byście ten model innej osobie (plusy/minusy)? Z góry dziękuje za odpowiedź.


  • #2
    Nie ma juz kangurowania. Jak jest uzywka to ASO ma zaktualizowac soft w aucie do nowej wersji i jezdzic ma to auto normalnie.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      rok modelowy 2020 nie ma kangura albo go nie zawazam

      Komentarz


      • #4
        Mam 1.5 TSI, tyle że z DSG. Nie ma kangura, jak miałem użyczenie z salonu O3 1.5 TSI z manualem też kangura nie było.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez URB Zobacz wpis
          Witam,
          Myślę na zakupem tej wersji, ale naczytałem się na forach, że te wersje silników mają przypadłość "kangura" - ruszając na 1 biegu, strasznie szarpie.
          Jest akcja w ASO na tą bolączkę - aktualizują soft sterownika i podobno wszystko jest ok.

          Komentarz


          • #6
            Mam rok modelowy 2020 i u mnie słynne "kangurowanie" jest czasem odczuwalne.
            Nie jest jakieś bardzo uciazliwe ale na zimnym silniku auto podczas delikatnego ruszania potrafi szarpnąć kilka razy, gdy trzymamy gaz w jednej pozycji.
            Także jednak chyba nie do końca ten temat rozwiązali!
            Podjadę z tym do skody i zobaczymy co zrobia.
            Jak dla mnie takie coś to jednak porażka.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Pita1111 Zobacz wpis
              Mam rok modelowy 2020 i u mnie słynne "kangurowanie" jest czasem odczuwalne.
              Nie jest jakieś bardzo uciazliwe ale na zimnym silniku auto podczas delikatnego ruszania potrafi szarpnąć kilka razy, gdy trzymamy gaz w jednej pozycji.
              Także jednak chyba nie do końca ten temat rozwiązali!
              Podjadę z tym do skody i zobaczymy co zrobia.
              Jak dla mnie takie coś to jednak porażka.
              Daj znać jak wrócisz z ASO.

              Komentarz


              • #8
                Dziś dzwoniłem ,Pani się uśmiechała i mówiła że mają duuuzo zgłoszeń w tym teamcie.Z doradca nie udało się porozmawiać aby sprawdził po Vin czy mają do tego jakaś aktualiaktualizacje.Troche to żenujące, dziwi mnie że nie robią aktualizacji przed wydaniem auta- no chyba że nie ma...
                do tego haczaca skrzynia z którą też podobno nic się nie da zrobić.

                Komentarz


                • #9
                  Rozmawiałem z serwisantem i na mój numer Vin nie ma żadnej akcji naprawczej.Pan serwisant w przeciwieństwie do Pani na recepcji zdawał się udawać że problemu nie znają. Umówiłem się i podjade na weryfikację ale podejrzewam,że skończy się wmawianiem że nie umiem operować gazem bo już mi tak sugerowali.
                  Na pytanie o haczenie skrzyni Pan powiedział że tak w sumie jest i że to nowe auto i dlatego
                  Ale to juz zweryfikowali przedstawiciele - TTTM.
                  Dobrze że to w sumie w połowie służbowe auto i do zdania po 3 latach. Myślałem o odkupieniu po tym okresie ale teraz już wiem,że nie ma opcji.

                  Komentarz


                  • #10
                    witam
                    a może ktoś poiedzieć ile kosztuje taki nowy soft bo mam 1.4 z 2015 i mam właśnie wrażenie takiego kangurowania

                    Komentarz


                    • #11
                      Problemy robi/robil 1.5Tsi od ponad roku. Sam VAG pisał soft i wgrywał tym co zgłaszali się do ASO. Ostatnio sam wzywał i podmieniał soft za free. O 1.4 nikt nie wspominał, stąd VAG nic chyba z softem do 1.4 nie robi. Ale mogę się mylić, czytam tylko fora.
                      Była O1 jest F2.

                      Komentarz


                      • #12
                        Czy wiecie może czy wsteczny bieg w tym modelu ma synchronizację. Zauważyłem że gdy auto jest na luzie, wciśniemy sprzęgło i od razu wrzucimy wsteczny autem szarpie i czasem słychać zgrzyt wyhamowującej skrzyni. Wygląda mi to na brak synchronizacji co jest dziwne...
                        Jeśli chodzi o kangura to po dobiciu do 1 tysiąca kilometrów mogę śmiało powiedzieć że jest! Objawia się szczególnie zaraz gdy ruszymy po odpaleniu na zimno i lekko dodamy gazu na jedynce tak mała do 1,5 k obrotów, np podczas jazdy po parkingu. To samo na drugim biegu.
                        Do tego ruszanie tym autem jest generalnie uciążliwe, po spokojnym ruszeniu na jedynce, jeszcze zanim wciśniemy sprzęgło aby zmienić bieg auto samo zwalnia.
                        Ostatnio edytowany przez Pita1111; 50077.

                        Komentarz


                        • #13
                          Aktualizacja po wizycie w serwisie:
                          zgloszone rzeczy:
                          1.ciezko domykając się klapa- zrobione
                          2.troche ciężko domykające się drzwi- przesmarowali zawiasy, nic prawie nie pomoglo. Ok mogę z tym żyć, choć auta w salonie zamykają się jak trzeba.
                          3. Przy maksymalnym skręcie w lewo coś ociera- tak ma być to napinanie sie mechanizmu różnicowego
                          4.cos puka po rozgrzaniu na wolnych obrotach- tak ma być
                          5. Szarpanie- nie ma mój Vin żadnej akcji serwisowej więc nic robić nie będą. Jest jiz ponoć na kodiaq i karoq a octavia nie ma. Więc trzeba jeździć.Pociesza fakt, że przy temperaturach około +10 objaw znika.

                          Komentarz


                          • #14
                            Cześć . Ja też zamierzam zakupić nową O3 FL, 1,5 TSI, ale jak poczytałem fora volkswagena co się dzieje z tymi kangurami to zaczynam się zastanawiać czy kupować Skodę czy nie lepiej pójść w inną markę . Podobno mają już nowe oprogramowanie które eliminuje problem.... może to ktoś potwierdzić ???

                            Komentarz


                            • #15
                              mam auto wyprodukowane w sierpniu, nie ma kangura.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zaktualizuje:
                                auto wróciło z drugiej wizyty w innym serwisie gdzie było na prośbę firmy leasingowej.
                                Poprawiali coś przy rozrządzie bo to ponoć wskazanie producenta.
                                Twierdza ze oprogramowanie jest aktualne ale na bank cos przy nim grzebali.
                                ​​​​​​prawie zniknęło szarpnięcie przy normalnym ruszaniu że skrzyżowania, już po lekkim rozgrzaniu. Natomiast auto zaczęło teraz szarpać zaraz po postoju np 30 min. Wsiadamy, ruszamy, wrzucamy dwójkę i jedziemy pomału po parkingu a auto sobie szarpie przez jakieś 200 metrów.
                                Na zastępcze dostałem golfa vii 1,5 tsi 2019 130 km-, 40 tys przebiegu-szarpal aż miło. Przy prawie każdym ruszeniu z krzyżówki auto zawsze raz szarpnęło.
                                Mam je w najmie długoterminowym na firmę, więc kontynuując reklamacje złoże żądanie wymiany na produkt wolny od wad. Nie mam więcej czasu a i ochoty na wizyty w serwisach i czekanie na rozwiązrozwiązanie.
                                Do przyszłych nabywców: moje auto jest z października 2019, więc jak widać problem jest.
                                Ostatnio edytowany przez Pita1111; 50077.

                                Komentarz


                                • #17
                                  w pazdzierniku produkcja czy odbiór, bo to nie to samo.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    W październiku produkcja oczywiście.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Hej,
                                      W mojej sztuce: (produkcja maj 2019)
                                      - efektu kangura nie było - skrzynia dsg
                                      - sporadyczne stuki z okolic skrzyni, nie udało się tego wywołać podczas jazd próbnych z ASO
                                      - irytujące wibracje wyczuwalne na kierownicy przy każdej prędkości, nie od strony kół/felg. Coś innego przenosi się przez układ kierowniczy na kierownice i strasznie denerwuje podczas jazdy

                                      Z ostatnim problemem czekam na odpowiedź na oficjalną reklamację, ponieważ ASO twierdzi, że to cecha produktu...

                                      Poza tym z auta jestem zadowolony.

                                      Pozdrawiam,
                                      Wojciech

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zazdroszcze ci poziomu tolerancji. Ja mam tak, że nowe auto po to jest nowe,że ma działać jak nowe. Mogłem kupić używane i wtedy to można zrozumiec.
                                        U mnie z silnika wydobywają się stuki na wolnych obrotach(czasem są ,czasem nie). ASO zlewa, więc zajrzałem pod pokrywę i posłuchałem. Okazało się że stuka jakiś chyba zawór na przewodzie paliwowym i to przenosi się do kabiny. Po wypięciu go z zatrzaskow, pukania prawie nie słychać. Czytałem na forach zagranicznych że to się zdarzało w tych silnikach i tam skoda wciskała kit że tak ma być.
                                        No i tak sobie sam już po raz drugi naprawiłem nową Skodę...
                                        Szarpania jeszcze nie naprawilem- może powinienem spróbowac i pokazać aso jak to się robi
                                        Generalnie następne auto na pewno nie będzie od VW, dużo za dużo tam wpadek i modeli na które trzeba uważać.
                                        Ostatnio edytowany przez Pita1111; 50077.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam zakupiłem Skodę OCTAVIA1.5 TSI 2019r w grudniu nie ma żadnego kangura

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            [QUOTE=paryzanin;n2663684]

                                            Daj znać jak wrocisz z ASO

                                            Trochę zeszło ale wróciłem.
                                            Wróciłem z kwitem z ASO brzmiącym tak:
                                            Usterka czyli szarpanie wystąpiło na serwisie jednak po konsultacji z działem technicznym nie podlega reklamacji
                                            Pomocne już kwestie traktowania mnie jak idioty i na siłę udowadniania że auto nie szarpie. Dopiero przejażdżka z mistrzem serwisu nie zostawiał już marginesu na dyskusję.
                                            Tak właśnie temat jest załatwiony.
                                            Kolega ma w firmie dwie takie i obie szarpią.
                                            Na serwisie zgłaszałem jeszcze problem z siłownikami tylnej klapy ale oczywiście wg nich działa to super. Olałem to bo szkoda czasu. Jak zacznie w zimie opadać to może wtedy zrobią.


                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Kolejna aktualizacja, gdyż jest oficjalna odpowiedź importera czyli VW Polska.
                                              Szarpanie nie jest wada a cecha tego auta i nie stanowi podstawy do reklamacji. Jednocześnie przyznają, że nie zostałem poinformowany o tej szczególnej cesze podczas zakupu.
                                              Sprawy nie odpuszczę, więc teraz idzie to dalej umowa ma jeszcze 2 lata więc jest i czas na sądy. W każdym razie jest to info dla wszystkich co są zainteresowani 1,5 tsi.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Czytajac to doszedlem do wniosku, ze chyba dobrze byc posiadaczem ostatniego 1.4TSI...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Silnik 1.5 też jest super, wcześniej miałem 1.4chpa i też byłem zadowolony. Nowy silnik 1.5 jest jeszcze lepszy auto ma lepsze przyspieszenie i ma mniejszą turbo dziurę niż 1.4tsi. Nie koniecznie wszystko mi się w nim podoba bo praca na dwóch cylindrach w tym silniku według mnie jest za głośna.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X