Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia DSG - O3FL RS245 - Pytanie do użytkowników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia DSG - O3FL RS245 - Pytanie do użytkowników

    Witam.

    Od 2ch miesięcy jestem użytkownikiem Octavi 3FL RS 245 km. Aktualny przebieg to 1500km.

    Mam pytanie skierowane do użytkowników tej samej wersji auta, dotyczące skrzyni DSG.

    Możecie sprawdzić/nagrać film/powiedzieć jak wygląda w waszym aucie zmiana biegu z 1 na 2gi, oraz jazda na 2gim biegu przy niskich prędkościach.

    U mnie wygląda to tak, że 2gi bieg "załączany" jest bardzo wcześnie, i później auto po dodaniu gazu - czy to normalnym, czy mocniejszym (nie do podłogi) auto do prędkości 25-30km jedzie jakby na półsprzęgle.

    Nie wiem czy jest to świadomy zabieg Skody w celu ucięcia części momentu obrotowego na niskich prędkościach obrotowych, czy jest to jakaś usterka mechaniczna.
    Od 3ciego biegu wszystko jest ok, nie ma wrażenia jazdy na półsprzęgle, ślizgania się, żadnych niepokojących szarpnięć przy zmianach biegów, itp.

    Zastanawiam się, czy angażować serwis Skody, czy jest to normalne działanie skrzyni w tym aucie.

    Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi i wskazówki.


    Ewentualnie czy jest szansa na spotkanie się z kimś z Warszawy, zeby porównać jak to wygląda.

    Ostatnio edytowany przez Bukson; 51375.

  • #2
    Mam przed lift z DSG DQ200 7-biegowa mogę powiedzieć Tobie że u mnie z 1-ego biegu na 2-gi zmienia przy prędkości 6-7km reszta biegów też wrzucana jest wcześnie. Patrzyłem w służbowych Super B II po lifcie to samo tylko tam chyba jest DSG DQ250.

    Komentarz


    • #3
      Cześć
      Też jestem od czerwca użytkownikiem O3FL RS 245 DSG
      Potwierdzam, z 1 na 2 przerzuca b.szybko (nawet jak lekko dodam gaz i chcę się na gazie "toczyć" to nie ma 1-dynki tylko 2-ójka)
      Na 2-jce jedzie do ok 25 km/h (czasami więcej, ale chyba to zależy od rozgrzania silnika)
      Nie odnoszę wrażenia żeby było to podobne do półsprzęgła
      Mogę jedynie powiedzieć, że u mnie trochę "czuję" przerzucenie z 2 na 3 a na pozostałych przerzuca b.płynnie (niezauważalnie)
      Wszystko w trybie "Normal"
      Na "Sport" zmienia się
      To wszystko, filmu nie mam
      Szerokości

      Komentarz


      • #4
        U mnie też przerzuca szybko z 1 na 2. Chyba, że na sporcie, wtedy przeciąga na każdym biegu. Sprawdzę z ciekawości dzisiaj prędności i napiszę.

        Komentarz


        • #5
          D1 - 15km/h
          D2 - 30km/h
          D3 - 41km/h
          D4 - 58km/h

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X