Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klapa bagażnika nie chce otworzyć się za pomocą "klamki", a z pilota tak.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klapa bagażnika nie chce otworzyć się za pomocą "klamki", a z pilota tak.

    Witam.
    Czy ktoś z Was miał podobny problem?
    Początkowo czasami działało, teraz już nie. Nie mogę otworzyć klapy bagażnika standardowym sposobem (oczywiście auto odryglowane), natomiast pilotem (dłuższe przytrzymanie przycisku otwierania klapy) tak. Gdzie szukać przyczyny? Czyżby klamka klapy klęknęła?
    O3 FL 2017r, modelowo 2018.
    O3 FL, 2017 r., modelowo 2018.

  • #2
    Miałem to samo. Padł Ci kolego przycisk zamka elektromagnetycznego w klapie. Raczej trzeba będzie wymienić. Jeśli masz kamerę cofania to poszukaj używki, bo nowy w ASO to koszt ponad 1.300 zeta.

    Komentarz


    • #3
      Tak myślałem... Ale żeby tak szybko się "zużył"? :O
      Nie mam kamerki cofania, aczkolwiek zastanawiam się nad tym. Na Ali można zamówić za kilka stówek
      O3 FL, 2017 r., modelowo 2018.

      Komentarz


      • #4
        Kolega miał tak samo w Audi A3 8L z 2014 i z pilota dało się otworzyć ale winowajcą są przewody przetarte.
        Klamke podmienialiśmy na nową z Aso nic nie dało. Przetarcie odnalezione .
        taki przypadek...
        Ostatnio edytowany przez rafalus; 387.
        nowy cSIMC od Aliego
        seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
        Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

        półosie seryjne przebieg 273 tyś

        Komentarz


        • #5
          Mam podobny problem, otwiera tylko pilot - środkowy przycisk od klapy.
          Czy aby wyjąć tą klamkę należy zdejmować tapicerkę/osłonę klapy, czy wysuwa się ją podobnie jak lampki tablicy? (jeśli tak - z której strony najlepiej podważyć?)

          Komentarz


          • #6
            jest wątek odnośnie klamki i montażu kamery tam jest wszystko opisane. może być uszkodzony mikro styk w klamce lub przetarta wiązka kabli między karoserią a klapą.
            Trzeba demontować tapicerkę klapy, Posiadam taką klamkę na sprzedaż demontowaną po roku użytkowania ( sprawna)

            Komentarz


            • #7
              Problem rozwiązany za pomoca zakupu klamki z kamerką cofania na aledrogo za ok 120zł. Montaż TU
              O3 FL, 2017 r., modelowo 2018.

              Komentarz


              • #8
                Nie kable, nie micro styk... ułamany kawałek obejmy zawiasy białego 'popychadła' micro styku - przy naciśnięciu wyskakuje z zawiasy i nie trafia na wyłącznik ( czasem się udawało ) wystarczy wkleić na dwuskładnikowym kleju IMG20230404170843.jpg

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X