Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chrobotanie skrzyni 1.6 TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chrobotanie skrzyni 1.6 TDI

    Cześć,

    Czy zauważyliście u siebie w 1.6 TDI chrobotanie ze skrzyni (5-tka manual) przy jeździe na pierwszym biegu bez gazu, podobnie, jak na poniższym filmiku?

    Słyszałem opinie, że wynika to z konstrukcji skrzyni i jest normalne. Miałem okazję przejechać się innym egzemplarzem z tym samym silnikiem i faktycznie dało się usłyszeć podobny dźwięk. Od momentu zakupu zrobiłem Octavią jakieś 20 tyś km i raczej nie słychać, żeby się to pogorszało a oprócz tego skrzynia chodzi w porządku, biegi wchodzą bez problemu.

    Z góry dzięki za wszelkie spostrzeżenia

  • #2
    Mam to samo rozwiązałes ten problem??

    Komentarz


    • #3
      Mam to samo. Przeszkadza strasznie. Jeżdżę tak 3 lata. Słyszę też lekko na wstecznym. Wymieniałem sprzęgło, łożyska w skrzyni, poduszkę. Dolewalem dodatki do oleju, sam olej wymieniałem w skrzyni 2 razy. I nadal tak samo. Nic więcej się nie dzieje. Bez zmian. Jeździ poza tym super.

      Komentarz


      • #4
        Sam w międzyczasie miałem okazję przejechać się dwoma egzemplarzami z tym samym silnikiem i skrzynią - też wydają podobne odgłosy. Taki chyba już ich urok Podejrzewam, że wynika to z konstrukcji skrzyni i braku dwumasy.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X