Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DADA 1.5TSI 6M Dźwięk luźnego silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • DADA 1.5TSI 6M Dźwięk luźnego silnika

    Od samego początku borykam się z efektem odgłosów luźnego silnika przy rozsprzęglaniu 1 biegu podczas ruszania. Klekotanie jak w jakimś rupieciu. ASO jak zwykle pierwsze słyszy i dźwięk uznaje za normalny.

    Najlepiej wspomniany problem oddaje reportaż Polsatu - gość zgłosił się do redakcji Interwencji z prośbą o pomoc bo Skoda ma na niego wyjeb..e.

    link do reportażu
    Problemy ze sprzęgłem w nowej skodzie. Producent odmawia naprawy - Interwencja
    ...

    Zacząłem drążyć temat i mam wrażenie że rzeczywiście TTTM - mowa o 1.5TSI 6M. Ostatnio wziąłem na jazdę próbną Octavię 4 1.5TSI 6M i ... ta sama śpiewka. Klekocze aż miło. Przez chwilę nawet mi się humor poprawił że mój nie jest popsuty. Ale no ja pierdo...e czy o to chodzi!?!?!?!?

    Co do tej przypadłości prawdopodobnie winę ponosi poduszka silnika (ta przy zbiorniczku płynu chłodniczego) 5WA 199 262 D - jest za miękką i nie tłumi ruchu silnika przód tył.

    Interesuje mnie czy też wam tak klekocze?
    Ostatnio edytowany przez Trusek; 5902.
    <<>> MACIEJ <<>>
    Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam


  • #2
    Kolega ma i też się skarży. Po prostu Skoda, simoky clever. Oby to były wszystkie usterki typu TTM w twoim egzemplarzu bo ten motor potrafi wydawać jeszcze wiele innych dźwięków. Mój no sobie stuka jak stary ursus na wolnych obrotach gdy jest poniezej +15 stopni na zewnatrz. Powiem tak, ciesz się że jeździ płynnie i nie szarpie np przy zmianie z jedynki na dwójkę czy przy jeździe w korku przy ruszaniu.

    Komentarz


    • #3
      U mnie też to słychać. Dodatkowo szarpanie z 1 na 2.
      Jak dla mnie 1.5 tsi to porażka...

      Komentarz


      • #4
        u mnie w 1,4 150 dsg km z pod maski taki dzwięk w kabinie brzęczy jak jadę wolno później nie słychać

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X