Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piszczenie skrzynia biegów skoda octavia 1,4 150

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Piszczenie skrzynia biegów skoda octavia 1,4 150

    Witam koledzy,

    Auto ma 60 tyś przebiegu silnik 1,4 150 km z 2017 roku, słyszę piszczenie takie jak by od paska klinowego (świerszczenie) oczywiście nie pasek bo musi dochodzi ze skrzyni biegów bo jak wcisnę sprzęgło piszczenie ustaje. Po puszczeniu sprzegła zaczyna świerszczyć. Obstawiam łożysko oporowe, może docisk albo sprzęgło może tarcza się ślizga. Domyślam się że bez wyciągnięcia skrzyni nie da się ocenić usterki. Ale czy może któryś z forumowiczów miał już taki problem ze swoją octavią może monotowali jakieś wadliwe elementy które szybko się zużywają. Czy mogę jeszcze chwile tak jezdzić czy odrazu szykować sie na naprawę i brak samochodu na pare dni. Może polecicie jakiś dobry warsztat w pomorskim który zna się na silnikach 1,4.
    pozdrawiam

  • #2
    Jeśli delikatne napięcie (wciśnięcie) pedału sprzęgła powoduje że dźwięk cichnie to ja obstawiam łożysko oporowe, wyciskowe - zwała jak zwał. Pytanie jak głośno to piszczy? Tak czy siak dobrze jest tematem się zająć bo jak się zatrze i przestanie się obracać wyrze słoneczko sprężyny w docisku i bedzie kolejny element do wymiany.
    <<>> MACIEJ <<>>
    Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

    Komentarz


    • #3
      Tak jak napisałeś delikatne dotkniecie sprzęgła powoduje ustanie piszczenia,
      pisk jest dość cichy ale ciągły. Dzięki za odpowiedź.

      Komentarz


      • #4
        Miałem bardzo podobną sytuację, okazało się, że docisk z samoregulacją do wymiany.

        Komentarz


        • #5
          Podepne sie pod temat. A pisk po odpaleniu auta, dosc czesty i znikajacy po kilkunastu sekundach? Pasek?

          Komentarz


          • #6
            U mnie odrazu po odpalenia piszczy ale to nie pasek tylko dźwięk podobny do piszczącego paska jak dotknę sprzegło to przestaje w przyszlym tygodniu jade do mechanika zobaczymy co wyjdzie

            Komentarz


            • #7
              Panowie, dopiero co mechanik wymienił całe sprzęgło z łożyskiem, tarcza ,docisk komplet. Najgorsze jest to ze dalej piszczy. W poniedzialek jadę na reklamacje bo jestem umówiony. Pytanie co moze powodować, ze po wcisinieciu sprzegła przestaje czy jest możliwe ze nowe łożysko jest trafione i do reklamacji. Czy przyczyna moze leżeć po stronie wysprzeglika ? Dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Ja mam 1,4 150 dsg i w kabinie słychać brzęczenie i też próbuję ustalić co to może być. Dzwięk na otwartej masce

                Komentarz


                • #9
                  Czy przy wymianie sprzęgła zostało wymienione łożysko igiełkowe umieszczone w wale pod kołem zamachowym.?

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X