Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzypiące lusterka przy składaniu i rozkładaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzypiące lusterka przy składaniu i rozkładaniu

    Ogólnie od samego początku jak kupiłem auto tak mam. Ale wyłączyłem bo nie chciałem żeby coś się stało i do tematu nie wracałem;p Teraz mam urlop i mi się przypomniało o tym Gdzieś czytałem że ponoć VAG tak ma.
    Można to czymś przesmarowac bez rozbierania lusterka? Jakiś suchy smar,WD-40 czy inne wynalazki?
    Jakaś instrukcja do rozebrania? Najlepiej chyba byłoby zdjąć samą obudowę,ale nie wiem czy tak da radę.
    Czy może spojrzeć na to z innej strony i olać i z tym jeździć?
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Ja zdjąłem obudowę i napsikałem tam smarem z teflonem.

    Komentarz


    • #3
      Ja też tak miałem. Mam wymienione oba mechanizmy w ramach gwarancji i problem znowu się pojawił. Dałem sobie z tym spokój.

      Komentarz


      • #4
        Psikałem już różnymi specyfikami i nic nie daje. Ale bez ściągania obudowy. Ale skoro faktycznie "ten typ tak ma" to odpuszczam temat chyba.
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Obudowę musisz ściągnąć ja chcesz to zrobić dobrze.

          Komentarz


          • #6
            Ale jak ludzie piszą że albo to nic nie daje albo jest za jakiś czas to samo,to nie wiem czy jest sens się z tym siłować. Tym bardziej że jedyne filmiki jakie znalazłem to wyciągali lustro,wypinali okablowanie i costam jeszcze było odkręcane i dopiero obudowa w rękach. Roboty trochę a gwarancji sukcesu nie ma Więc będę to rozbierał dopiero jak pójdzie żarówka od podświetlania lusterek albo migacz
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Przejdzie samo , miałem czasami tak przy danej wilgotnosci powietrza , nie robiłem nic i przeszło po paru dniach
              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Rybus85 Zobacz wpis
                Więc będę to rozbierał dopiero jak pójdzie żarówka od podświetlania lusterek albo migacz
                Ja miałem tak, że migacz i żarówka zainstalowana i zaczęło po tygodniu skrzypieć.
                Ściągnąłem to raz jeszcze. Za drugim razem to jest 5 minut roboty.
                ​​​​​​

                Komentarz


                • #9
                  Wracam do tematu, bo lusterko znów zaczęło skrzypiec przy składaniu. Tym razem przesmarowane w innym miejscu i jest cisza. Użyłem suchego smaru w spreju z teflonem od K2.
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez dagetto Zobacz wpis
                    Wracam do tematu, bo lusterko znów zaczęło skrzypiec przy składaniu. Tym razem przesmarowane w innym miejscu i jest cisza. Użyłem suchego smaru w spreju z teflonem od K2.
                    Ale to "psiknąłeś" do środka czy tylko zabezpieczyłeś tą powierzchnię składania ? U mnie generalnie jedno z lusterek też skrzypi, a wymieniając lampki podświetlenia zapomniałem to przesmarować. Myślałem, że to może sama sprężyna która jest w środku tak skrzypi.

                    Komentarz


                    • #11
                      Lukas345 Powierzchnia składania. Psikasz w każdą szczelinę gdzie może ocierać przy składaniu plastik o plastik. Raz na pół roku muszę psikać, bo skrzypienie potrafi wrócić.
                      Sprężynę też kiedyś psiknalem, ale u mnie to nie ona.
                      Psikam też prowadnice od xenonu, bo się potrafią nie chować spryskiwacze do końca jak się tam brud dostanie.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X