Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nietypowe wycie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nietypowe wycie

    Cześć Wszystkim,

    Piszę z następującym problemem. Mianowicie rok temu podczas powrotu z Chorwacji kilkukrotnie spod maski usłyszałem dziwne wycie. Miało to miejsce dosłownie kilka razy, na zewnątrz była wysoka temperatura. To wycie coś jakby dzwięk na trąbce, po chwili krótszej lub dłuższej ustępowało. Po powrocie do Polski, przez cały rok nie usłyszałem tego dzwięku. No i oczywiście nadchodzi czas wyjazdu na urlop i co znowu wspaniałe dźwięki się pojawiły. Dodam też, że ma to miejsce kiedy na zewnątrz jest wysoka temp i klima włączona (nie udało mi się zaobserwować tego dzwięku bez włączonej klimy).
    No i teraz tak, zacząłem szukać czytać że to może zawór rozprężny klimatyzacji, mechanik mówi, że to strzał w ciemno no i miał racje. Po wymianie dźwięk się znowu pojawił. Mało tego dziś, po zatankowaniu auta, odpalam i cyk akumulator padł. Ciekawe w lecie... No to co myślicie, umierający alternator może dawać takie dzwięki? Druga rzecz, czy polecicie mi jakiegoś speca co do piątku by zdiagnozował ten alternator czy ładuje i ew wymienił?

    Octavia III Combi, 1.6 tdi, 105km

    Linki do yt:
    wycie octavia III 1.6 tdi cz.1 - YouTube
    wycie octavia III 1.6 tdi cz.2 - YouTube

    Dodam na koniec, że przeglądałem forum i znalazłem wątek taki: Octavia 2.0fsi wycie - Octavia Club Polska i powiem szczerze że ten dźwięk przypomina ten u mnie, ale tamten wątek się nie rozwinął i właściwie nie wiadomo co tam było przyczyną.

    Prośba o radę i pomoc,

    Dzięki,

  • #2
    Może to wentylator wchodzi na max.obroty żeby zbic ciśnienie które powstaje na postoju jak klimatyzacja chodzi....

    Komentarz


    • #3
      Podłączę się pod temat by nie zakładać nowego wątku, może ktoś pomoże. W O3 po manualnym ustawieniu nawiewów (prędkości i kierunku przepływu powietrza - szyba, nogi itp - po wciśnięciu przycisku AUTO, klimatyzacja AC załącza się automatycznie, czy da się gdzieś to wyłączyć ? Gdy chce przejść na automatyczną regulację temperatury, a nie chcę używać klimatyzacji to jest to denerwujące ciągle ja wyłączać ręcznie.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X