Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O3 1.8 TSI 4x4] Krzywe tarcze hamulcowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O3 1.8 TSI 4x4] Krzywe tarcze hamulcowe

    Cześć i czołem,

    Zwracam się do Szanownego Grona z następującym problemem: krzywią się tarcze hamulcowe...
    Jakiś czas temu pojawiło mi się bicie na kierownicy, więc wymieniłem w ASO tarcze.

    Po ok 3 tys kilometrów bicie powróciło - znów tarcze do wymiany - uznali gwarancję i stwierdzili, że wada materiałowa.

    3 tys kliometrów dalej znowu bicie na kierownicy - tym razem już nie uznali gwarancji, stwierdzając, że na tarczach jest filoetowy pasek co oznacza przegrzanie.

    Biorąc pod uwagę mój BARDZO spokojny tryb jazdy - zawsze trzymanie dużej odległości przed innymi pojazdami, przebieg głównie autostradowy i fakt, że już po pierwszej wymianie tarcz zwracam bacznie uwagę na sposób hamowania, a szczególnie jeśli jest mokro -> musze stwierdzić, że hipoteza o tym, że przez mój styl jazdy 3 razy na przestrzeni kilku tysięcy kilometrów przegrzałem tarcze raczej nie trzyma się kupy. Oczywiście mogę je ponownie wymienić, ale jednak mam wrażenie, że za 3 tysiące km znowu będę wracał z tym samym problemem.

    Jakieś pomysły/rady? Co sprawdzić i gdzie?

    Pozdrawiam serdecznie,

  • #2
    Pytanie czy ASO zweryfikowało poprawność działania zacisków hamulcowych. Czasami na YT wpadają fajne filmy po ASO, gdzie pracownik nawet zacisku nie wyczyścił (całe brudne) i pewnie nie smarował prowadnic.

    Stacja diagnostyczna w celu sprawdzenia poprawności działania hamulców?

    Komentarz


    • #3
      samochód dopiero co wyjechał ze stacji diagnostycznej i siła hamowania jest w normie. Co do ASO to nie wiem co sprawdzali, ale generalnie sytuacja się powtarza

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X