Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spryskiwacze reflektorow

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Gosi@czek
    Zamieszczone przez dawbo
    Ustawili mi to za darmo, mam tam sporo kumpli :lol:
    to wszystko jasne grunt, że działa jak chcesz
    chociaż ja się zastanawiam czy w ogóle u mnie działają te spryskiwacze bo ani razu nie widziałam aby spryskało mi reflektory
    Wlacz xenony i uruchom spryskiwacze, na pewno zauwazysz :wink:
    Black magic

    Komentarz


    • #27
      greg505 działają, ale chyba po 10 czy 15 pstryknięciu spryskiwaczy
      Zamówiona (12.12.2013)
      Zakończona produkcja (24.02.2014)
      Odebrana (14.03.2014)
      OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

      Moja długo wyczekiwana perła

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Gosi@czek
        greg505 działają, ale chyba po 10 czy 15 pstryknięciu spryskiwaczy
        Powinny psiknac za pierwszym razem od uruchomienia silnika, a pozniej co 10 uruchomien spryskiwaczy
        Black magic

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez greg505
          Zamieszczone przez Gosi@czek
          greg505 działają, ale chyba po 10 czy 15 pstryknięciu spryskiwaczy
          Powinny psiknac za pierwszym razem od uruchomienia silnika, a pozniej co 10 uruchomien spryskiwaczy
          Dokładnie tak jest (fabrycznie ustawione jest 9 razy) pomimo przekodowania czasu (długość trzymania manetki na 1200 ms - default jest na 0 i tak pierwsze odpalenie ksenonów i spryskiwacza zadziała) oczywiście później już jest OK. Ja u siebie ustawiłem na 15 raz i czas opóźnienia na 1200 ms i działa to dobrze czyli nawet jak będę długo trzymał manetkę (żeby domyć syf z szyby) to dopiero po 15 razie leci na reflektory lub jak nie będę długo trzymał to poleci tylko przy pierwszym odpaleniu i potem cisza i spokój
          Pozdr. Przemek

          Komentarz


          • #30
            Przepraszam Panie i Panowie, ale czy ja coś źle rozumiem (oby!):
            "Powinny psiknac za pierwszym razem od uruchomienia silnika" - czy to znaczy, że jak uruchamiam auto zawsze włączy się spryskiwacz reflektorów??
            nie żartujcie...

            Komentarz


            • #31
              nie do końca
              warunki są takie
              1. Zapalone światła
              2. Uruchomiony silnik
              3. Pierwsze spryskanie szyby = spryskanie lamp, chyba że sobie ustawisz jak wcześniej w tym wątku, wtedy sprysk nastąpi jak odpowiednio długo przytrzymasz wajchę
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Przem78
                Zamieszczone przez Maicroft
                gonzop, W O2 dalo sie, kodowania O3 jeszcze nie mamy opracowanego
                Proszę

                Kod:
                Częstotliwość spryskiwacze reflektorów
                
                  	Wybierz STG 09 
                     	Autoryzacja dostępu STG -> Funkcja 16
                     	Wpisz kod odblokowujący 31347
                     	Regulacja STG -> Funkcja 10
                     	Wybierz (1) 
                     	Dostosuj wartość odpowiadająca powrotu max 15 
                	
                
                Częstotliwość spryskiwacze reflektorów opoznienie
                     
                	Wybierz STG 09 
                     	Autoryzacja dostępu STG -> Funkcja 16
                     	Wpisz kod odblokowujący 31347
                     	Regulacja STG -> Funkcja 10
                     	(2) Wybór czasu opóźnienia SRA wycieraczka
                     	Dostosuj wartość odpowiadająca powrotu
                     	Wartość domyślna: 0 ms
                     	Przykład wartości: 1500 ms
                Czym dokładnie można zmienić opóźnienie włączania spryskiwaczy reflektorów?
                Byłem w ASO i przy okazji naprawy gwarancyjnej prosiłem o zmianę tego parametru.
                Niestety nigdzie nie mogli tego znaleźć. Nawet byłem przy nim z tą instrukcją powyżej i mimo najszczerszych chęci nie znaleźliśmy tego.
                Pozdro

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Enriquez
                  3. Pierwsze spryskanie szyby = spryskanie lamp,
                  Dokładnie

                  Zamieszczone przez Enriquez
                  chyba że sobie ustawisz jak wcześniej w tym wątku, wtedy sprysk nastąpi jak odpowiednio długo przytrzymasz wajchę
                  Nie do końca, ostatnio długo testowałem i PIERWSZY sprysk po włączeniu lamp jest ZAWSZE, następne już działają tak jak są zakodowane. I też kodowanie działa trochę tendencyjnie bo priorytetem jest ilość spryskań a nie długość trzymania manetki tzn. jeżeli jest zakodowane co 15 spryskanie to dopiero po 15 razie zadziała "czasowe" czyli jak trzymamy krótko to nie zadziała a jak długo to zadziała.
                  Pozdr. Przemek

                  Komentarz


                  • #34
                    Nie wiem czy ktoś miał taki przypadek jak na foto - nie domykający się spryskiwacz.
                    Za pierwszym razem, nie domknęły się oba, później nie domykał się tylko jeden. Teraz jest OK, ale jestem zaniepokojony, auto ma 11 miesięcy i 40 kkm

                    P.S.

                    co do wcześniejszych wpisów, że podczas spryskiwania całe auto zostało zachlapane.
                    Po pierwsze jak ktoś to robi na postoju lub przy bardzo małej prędkości to niech się nie dziwi bo to normalne.
                    Wkurza mnie jak np. stojąc na światłach ludzie w samochodach koło mnie spryskują sobie szyby i leja przy okazji po wszystkich samochodach na około.
                    Załączone pliki
                    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                    Komentarz


                    • #35
                      U mnie wyglada to identycznie. Zamierzam to zglosic przy nastepnej wizycie w ASO, a narazie olalem. Mam tak od okolo 6k km. Na poczatku czasami sie nie domknelo, a teraz za kazdym razem. Problem dotyczy tylko jednego spryskiwacza. Auto ma 14kkm.

                      Komentarz


                      • #36
                        A u mnie, odpukac, zawsze sie chowaja
                        Panowie musicie szybciej jezdzic, zeby ped powietrza je domykal :lol:
                        Black magic

                        Komentarz


                        • #37
                          Też mam tak samo z prawym spryskiwaczem, bedę robił to przy okazji przeglądu.
                          RS Stage 2 335/450

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez jerol
                            U mnie wyglada to identycznie. Zamierzam to zglosic przy nastepnej wizycie w ASO, a narazie olalem. Mam tak od okolo 6k km. Na poczatku czasami sie nie domknelo, a teraz za kazdym razem. Problem dotyczy tylko jednego spryskiwacza. Auto ma 14kkm.
                            ASO nie robi z tym problemu. Miałem to samo, raz "naprawiali", nie skutecznie, za drugim razem była wymiana spryskiwacza.

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez dj1978
                              Zamieszczone przez jerol
                              U mnie wyglada to identycznie. Zamierzam to zglosic przy nastepnej wizycie w ASO, a narazie olalem. Mam tak od okolo 6k km. Na poczatku czasami sie nie domknelo, a teraz za kazdym razem. Problem dotyczy tylko jednego spryskiwacza. Auto ma 14kkm.
                              ASO nie robi z tym problemu. Miałem to samo, raz "naprawiali", nie skutecznie, za drugim razem była wymiana spryskiwacza.
                              Mam już w sumie trzy rzeczy do wymiany, poczekam to może wymienią mi auto :-))))
                              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                              Komentarz


                              • #40
                                Potwierdzam wadę prawego spryskiwacza:/
                                Ja już byłem raz w ASO. Powiedzieli, że już na 100% działa, ale jak to zwykle bywa - nie działa.
                                Nie domyka się, a jak go lekko popchnę to domyka się do końca.
                                Niby pierdoła, a denerwuje!

                                BTW. Ciakawe dlaczego akurat prawy nie działa nieprawidłowo?

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez pebe
                                  Potwierdzam wadę prawego spryskiwacza:/
                                  Ja już byłem raz w ASO. Powiedzieli, że już na 100% działa, ale jak to zwykle bywa - nie działa.
                                  Nie domyka się, a jak go lekko popchnę to domyka się do końca.
                                  Niby pierdoła, a denerwuje!
                                  W sumie to pierdoła, ale jak jest nie domknięty to cały syf wlatuje do środka w prowadnice i wtedy naprawa nie pomoże bo będzie wszytko pozacierane
                                  O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                  Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    JerzyM73 - zgadzam się Najgorsze jest to, że w taką pogodę jak mamy obecnie po każdym wyjściu z auta, muszę podchodzić do maski i "wpychać" ten p...y spryskiwacz:/

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez JerzyM73
                                      W sumie to pierdoła, ale jak jest nie domknięty to cały syf wlatuje do środka w prowadnice i wtedy naprawa nie pomoże bo będzie wszytko pozacierane
                                      Jakie prowadnice, jak tam jest zwykły "tłok" w obudowie, który pod ciśnieniem płynu się unosi?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Chris11
                                        Zamieszczone przez JerzyM73
                                        W sumie to pierdoła, ale jak jest nie domknięty to cały syf wlatuje do środka w prowadnice i wtedy naprawa nie pomoże bo będzie wszytko pozacierane
                                        Jakie prowadnice, jak tam jest zwykły "tłok" w obudowie, który pod ciśnieniem płynu się unosi?
                                        No to prowadnice TŁOKA
                                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          ja sobie ustawiłem zwłokę 1,5 sekundy i raczej mi się nie włączą jak tego nie chcę
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X