Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

trzeszczenie przy skrecie kól???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • trzeszczenie przy skrecie kól???

    tak się zastanawiam jak jutro Maksiu i Filip dotrą na spota jak dziś się ostro witaja :diabelski_usmiech

    [ Dodano: Pią 02 Sty, 15 17:59 ]
    kierownica już założona 10 KM przybyło :szeroki_usmiech

  • #2
    trzeszczenie przy skrecie kól???

    przebieg 1400km. Wystepuje trzeszczenie z okolic przednich kół przy maksymalnym skrecie w prawo lub w lewo ale tylko jak samochod jest w ruchu. Ma ktos pomysł co to może być?????
    CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

    Komentarz


    • #3
      w renówce ojca, też tak było... okazało się, że opony zimowe na asfalcie tak trą..
      ale może tylko w tym egzemplarzu...
      ja u siebie w OIII mam zimówki Barum i nic nie trzeszczy (przebieg 1100)
      “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
      ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

      Komentarz


      • #4
        Panie ja mam dokładnie to samo i tylko na zimówkach - zaraz po założeniu tych opon tak miałem. Dopompowałem koła nieco mocniej - było lepiej ale problem nie ustępował. Później zauważyłem, że kołpak dziwnie trochę się trzyma. Podmieniłem kołpaki i od miesiąca cisza póki co.

        Zimówki to Dębica Frigo 2 :P

        Komentarz


        • #5
          trzeszczenie

          umowiłem sie na jutro do serwisu zobaczymy co kolesie wymyslą. opony zzimowe zalozylem ok. 20stego grudnia a te dziwne dzwieki usłyszałem kilka dni temu, brzmi to jak uszkodzony przegub ale w obu kołach przy takim przebiegu to jest jakis kabaret :lol:
          CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

          Komentarz


          • #6
            Też mi się nasunął przegub no ale przy 6.5 tys km przebiegu to tak big lol U mnie taki dźwięk pokazał się jedynie przy skręcie w prawo, w lewo nic się nigdy nie odzywało.

            Zaraz po założeniu zimówek był ten chrobot - pomyślałem, że może felga krzywa czy coś ale potem była cisza. Dopompowałem koła jak trzeba i tez spokój. Potem wróciło i zauważyłem, że kołpak na przednim lewym kole (bo to ewidentnie z tej strony czułem) jest strasznie ciasno osadzony - zamieniłem z tylnym i póki co cisza, a sam kołpak już ma parę mm luzu między felgą, a plastikiem.

            Daj znać co powiedziało ASO

            Komentarz


            • #7
              trzeszczenie

              u mnie sa felgi aluminiowe opony 225/40 R18.

              [ Dodano: Wto 11 Lut, 14 13:03 ]
              witam. jestem po wizycie w serwisie pan powiedzial ze to trzeszcza gumy na przegubach.
              trzeszcza dlatego ze jest wilgoc i cos moze w tym byc bo jak wyjezdzalem do serwisu to nic nie trzeszczało a po przyjechaniu na miejsce znowu zaczeło trzesz. ale mniej niz wczoraj. bede obserwował.
              CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

              Komentarz


              • #8
                Re: trzeszczenie

                Zamieszczone przez CHRIS3355
                u mnie sa felgi aluminiowe opony 225/40 R18.

                [ Dodano: Wto 11 Lut, 14 13:03 ]
                witam. jestem po wizycie w serwisie pan powiedzial ze to trzeszcza gumy na przegubach.
                trzeszcza dlatego ze jest wilgoc i cos moze w tym byc bo jak wyjezdzalem do serwisu to nic nie trzeszczało a po przyjechaniu na miejsce znowu zaczeło trzesz. ale mniej niz wczoraj. bede obserwował.
                No to niech je wymienia, w koncu masz gwarancje.
                Black magic

                Komentarz


                • #9
                  No to chyba moje trzeszczenie jest inne bo dzisiaj na dziurach słyszałem lewe tylne koło (tam przełożyłem kołpak) lol. Być może zrobię teraz i pojeżdżę bez kołpaków w ogóle

                  Komentarz


                  • #10
                    neoXs, pisałem juz o tym.. ja to miałem w Mk7 okazało się że przewód z paliwa gdy auto pokonuje zakręt lub nierówność przechyla sie i wówczas przewód z odpowietrzenia ociera o rurę którą nalewa się paliwo do baku co skutkuje takim właśnie "szuraniem" w ASO też mi ściemniali że to od gum z przegubów.. wjechałem na kanał opaską ściągającą złapałem przewód z odpowietrzenia i problem ustąpił .. a nie doszedłbym do tego bo próbowałem już wszystkiego - jechałem raz było brudno (deszcz ze śniegiem) wjechałem do garażu wszedłem na kanał, a przewód z odpowietrzenia był w jednym miejscu czysty.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez andriu21tg
                      neoXs, pisałem juz o tym.. ja to miałem w Mk7 okazało się że przewód z paliwa gdy auto pokonuje zakręt lub nierówność przechyla sie i wówczas przewód z odpowietrzenia ociera o rurę którą nalewa się paliwo do baku co skutkuje takim właśnie "szuraniem" w ASO też mi ściemniali że to od gum z przegubów.. wjechałem na kanał opaską ściągającą złapałem przewód z odpowietrzenia i problem ustąpił .. a nie doszedłbym do tego bo próbowałem już wszystkiego - jechałem raz było brudno (deszcz ze śniegiem) wjechałem do garażu wszedłem na kanał, a przewód z odpowietrzenia był w jednym miejscu czysty.
                      Hmm w niedzielę 2 razy mi zaszurało i to wyłącznie przy skręcie w prawo. Słuchać to jakby z przodu z lewej strony. Dzieje się to różnie, przy mocniejszym, słabszym skręcie, nie ma to żadnego znaczenia. Dzisiaj jeździłem i znowu spokój, totalna cisza. Problem przy zmianie kół się zaczął. Będzie kiedyś czas to może na lewarek dziada wezmę. W kwietniu jadę na przegląd więc zrobię listę uwag do ASO i pewnie to zleją ale może chociaż coś lookną przy okazji.

                      Komentarz


                      • #12
                        neoXs, a może w pod maską masz coś obluzowanego i przy przechyleniu obciera?

                        Komentarz


                        • #13
                          Re: trzeszczenie przy skrecie kól???

                          Zamieszczone przez CHRIS3355
                          przebieg 1400km. Wystepuje trzeszczenie z okolic przednich kół przy maksymalnym skrecie w prawo lub w lewo ale tylko jak samochod jest w ruchu. Ma ktos pomysł co to może być?????
                          na briskodzie jest o tym temat - jak się okazuje wg tamtych przypadków - hałasują osłony gumowe przegubów. Oni jadą z tym do ASO - spryskują je jakimś sprayem i problem znika (na jak długo - nie wiem, ale nikt ponownie nie pisał o powrocie problemu) - zapewne jak się wyrobią trochę to już nie będą hałasować.
                          Wklejam też opis problemu z serwisu wraz z numerem Tpi, ale opis jest po angielsku:
                          Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • #14
                            witam. w moim przypadku sa to osłony gumowe teraz jest sucho bez deszczu nic nie trzeszczy.
                            CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

                            Komentarz


                            • #15
                              w sumie tez wczoraj i dzis to zauwazylem przy parkowaniu - pelny skret kol i wtedy slychac takie "szuranie" - ale tylko przy na max skreconej kierownicy... rzeczywiscie mokro jest i to bylo po jezdzie w deszczu... w sumie niewiadomo czy jechac do serwisu odrazu czy lepiej poczekac trochu i poobserwowac.... tym bardziej ze auto ma tydzien (przejechane 450km) to w sumie jeszcze nie powinno sie psuc
                              O3 1.2 105KM 6M

                              Komentarz


                              • #16
                                co prawda mam przejechałam ok 700 km ale jeszcze piszczenia nie zauważyłam
                                Zamówiona (12.12.2013)
                                Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                Odebrana (14.03.2014)
                                OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                Moja długo wyczekiwana perła

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja u siebie też to zauważyłem. Pojawiło się, gdy jezdnia była mokra, zarówno przy skręcaniu w lewo jak i prawo. Na suchym tego nie było. Będę wkrótce w ASO, zlecę by przyjrzeli się temu bliżej.
                                  O3 1.4 TSI DSG Elegance + Amazing

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    na razie nie ma 100% rozwiazania

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tydzień temu zmienił opony na letnie (razem z felgami) i z moich obserwacji wynika, że to trzeszczenie pojawia się przy niższej temperaturze. Jak było 15-20 stopni to ani razu nic się nie działo. Jak spadło do 4-8 to czasami dało się słyszeć małe trzeszczenie. Zatem obstawiam, że guma przy niższej temp. może przy wyginaniu wydawać jakieś odgłosy... ale to tylko moja teoria, która ma sens w przypadku mojego samochodu...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        u mnie jest dokladnie tak, ze jak sucho to nic nie trzeszczy.... od 2 dni nie pada i sloneczko to cichutko... jak padalo i mokro bylo to wtedy slychac przy skrecie na maxa - przy parkowaniu....
                                        O3 1.2 105KM 6M

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Czołem.
                                          U mnie problem pojawił się kilka dni temu. Maksymalny skręt w lewo lub prawo po nocy. Potem nie ma nic... Zauważyłem te dźwięki po zmianie opon (225/45/17). Z tego co piszecie, faktycznie może jakieś gumy czy coś. Wiadomo, temperatura ma wpływ na takie kwestie. Po przejechaniu jakiejś odległości, problem ustaje i żadnego dźwięku nie ma...
                                          Pozdrawiam.
                                          ErNOL/Ernest
                                          Skoda Octavia 3 RS TSI Szary Metal + pełno dodatków...

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X