Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drgania na biegu jałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drgania na biegu jałowym

    Zadzwonie i się dowiem może uda się starą stacyjkę naprawić jak na razie kupiłem używaną stacyjkę i jest ok w starej stacyjce już padł bębenek po prostu blokował się jak na razie wszystko ok dzięki , że wytłumaczyliście dokładnie a i tak jak kolega podał Link takie coś mam u siebie .

  • #2
    Drgania na biegu jałowym

    Witam Czy ktoś ma coś podobnego? Obojętnie czy silnik zimny czy ciepły raz są takie delikatne drgania raz nie ma;/ oczywiscie na biegu jałowym.

    Komentarz


    • #3
      Pytanie czy masz włączoną muzykę. Bo u mnie drgania są nawet na wyłączonym silniku jak gra muzyka nawet nie głośno. To samo w O2FL - myślałem, że coś drga a to głośniki.

      Komentarz


      • #4
        jak wycisze muzyke dalej są drgania od silnika..

        Komentarz


        • #5
          Ja żadnych drgań nie zauważyłem mam przejechane 800km i już drugi raz zatankowałem 98 Verwa. A ty jakie paliwo tankujesz? Może trafiło ci się kiepskie paliwo :?:
          Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
          http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

          Komentarz


          • #6
            Tankuje 95 na Schellu

            [ Dodano: Pią 14 Lut, 14 12:40 ]
            i własnie zauważyłem że raz są te dragania a raz ich nie ma xD

            [ Dodano: Pią 14 Lut, 14 12:40 ]
            czyli Panowie 98 można śmiało tanować do tych naszych TSI?

            Komentarz


            • #7
              lukrys, można. ja musiałem zalać 98 na orlenie, na autostradzie kat-krk
              nie wiem dlaczego, i czy napewno, ale spalanie mi spadło do 5,8 (przy stałej prędkości 140km/h) - średnia z 300km

              co do drgań - u mnie nie występują (1.4 TSI)

              Natomiast co zauważyłem ...
              jeśli mam wrzucony luz i puszczam sprzęgło, to chwilowo obroty wzrastają do 1100-1200, a potem opadają do 800 ... to samo przy wciskaniu sprzęgła a przed włączeniem biegu.
              Ma tak ktoś?
              “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
              ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

              Komentarz


              • #8
                Barto79, poczytaj tutaj: Forum - Octavia Club Polska
                Takie samo zachowanie?

                Komentarz


                • #9
                  emes, dzięki
                  dokładnie to samo

                  [ Dodano: Wto 18 Lut, 14 09:31 ]
                  Zamieszczone przez Barto79
                  lukrys, można. ja musiałem zalać 98 na orlenie, na autostradzie kat-krk
                  nie wiem dlaczego, i czy napewno, ale spalanie mi spadło do 5,8 (przy stałej prędkości 140km/h) - średnia z 300km

                  co do drgań - u mnie nie występują (1.4 TSI)
                  Update ... no i u mnie też zaczęły sie delikatne drgania (przebieg 1200km)
                  “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                  ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                  Komentarz


                  • #10
                    Też mam tego typu drgania od czasu do czasu na biegu jałowym, czy ktoś zgłaszał problem w serwisie?
                    Dodatkowo czuję drgania na kierownicy i wydaje mi się, że na podłodze przy różnych prędkościach, zwłaszcza jak nie przyspieszam lecz jadę z delikatnie z górki lub po prostej. Zmiana opon na letnie nie pomogła. Czy macie podobne objawy?
                    O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                    Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                    Przebieg-ponad 25 000 km ...

                    Komentarz


                    • #11
                      odświeżę temat...
                      czy wiadomo coś więcej?
                      wibracje zaczynają być irytujące... praktycznie czuję jak rzuca całym autem :evil:
                      “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                      ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie wytepuje to czasemi to tylko delikatne. Ale chyba TTTM bo u znajomego w passacie B7 1.8 TSI tak jest od nowosci, na blacie juz ponad 100k km i nic w zwiazku z tym sie nie wydarzylo

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja mam tak że jak stoje na luzie to czasem mam takie minimalne drgania w vrs 2.0 tsi.
                          Obrotomierz stoi na miejscu jak powinien. Poprzednie auto mialem e90 320d i takie historie kończyły sie serwisem wtrysków.
                          W skodzie to zglosiłem i pdobnow szystkie odczyty z komputera są ok a pokazać to gosciowi "naocznie" miałem problem bo niezawsze to występuje.

                          Komentarz


                          • #14
                            u mnie przez dłuższy czas nie występowało. aż do ostaniej jazdy na autostradzie... jak się zatrzymałem na bramkach (bez gaszenia silnika) to zacząłem czuś drgania..
                            wskazówka obrotomierza się nie porusza.
                            Ale całym autem aż telepie.
                            chyba będzie trzeba podjechać na serwis
                            “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                            ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                            Komentarz


                            • #15
                              Pisalem o tym juz w tym temacie Forum - Octavia Club Polska ale tam wiekszosc smiala sie z tego. Mam to caly czas, nie mozna tego reklamowac bo nie wystepuje to zawsze a jak w ASO nie pokazesz im czegos organoleptycznie to traktuja cie jak debila.

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie też jest od czasu do czasu, no ale kurde to nie jest V6 albo V8 tylko 1,4.....
                                Jak dla mnie to bardziej denerwująca jest bucząca klima, z którą serwis nie ma pojęcia co zrobić ( wymiana sprężarki nic nie daje).
                                Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                Komentarz


                                • #17
                                  też mam lekkie drgania coś mi sie zdaję że to będzie taki urok silników TSI

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    poprzednio miałem 3-cylindrowy silni 1,2 HTP w Fabii... to tam mniej rzucało.
                                    drgania są niezależnie, czy sprzęgło wcisnięte czy nie, czy stoję na hamulcu czy nie.
                                    Czasem mam wrażenie, że drżenie jest na sprzęgle / hamulcu też wyczuwalne.
                                    chociaż to właściwie nie jest drżenie, to raczej takie "uderzenia"
                                    “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                                    ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ten silnik chyba cholerykiem jest, raz pełna kultura pracy, raz daje popalić.
                                      Gdzieś kiedyś widziałem info na jakimś forum VW, że podobno ponowna adaptacja przepustnicy (i ew. jej czyszczenie) rozwiązuje problem, ale jak będę miał dwukrotny przebieg, to wtedy się nad tym zastanowię. Ostatnio przy okazji wymiany oleju zmieniony był filtr powietrza silnika i mam wrażenie, że od tego czasu jest lepiej (ale może to przypadkowa zależność).

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Barto79
                                        poprzednio miałem 3-cylindrowy silni 1,2 HTP w Fabii... to tam mniej rzucało.
                                        drgania są niezależnie, czy sprzęgło wcisnięte czy nie, czy stoję na hamulcu czy nie.
                                        Czasem mam wrażenie, że drżenie jest na sprzęgle / hamulcu też wyczuwalne.
                                        chociaż to właściwie nie jest drżenie, to raczej takie "uderzenia"
                                        No o takich drganiach jak w Fabii to ja nawet nie myślę, jak masz większe to znaczy że coś jest nie tak, bo ja mam służbówkę i Octavia przy niej to oaza spokoju.
                                        Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          no to pozostaje wizyta w serwisie.
                                          dzięki za komentarze.
                                          “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                                          ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Barto79
                                            no to pozostaje wizyta w serwisie.
                                            dzięki za komentarze.
                                            I co byłeś w serwisie?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Również zauważyłem drgania na biegu jałowym. Czasami delikatne a czasem żuci budą jak by na jeden gar przez chwilę nie pracował. Irytuje mnie to , bo gwarancja się kończy a miałem tylko na dwa lata. Ale dla pocieszenia widziałem już na ebaju silniki za 2000 euro
                                              mati

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Kris86, właśnie dziś odstawiłem do serwisu, zobaczymy co powiedzą.
                                                byle nie TTTM :evil:

                                                UPDATE
                                                właśnie dzwonili z serwisu
                                                Komputer nie wykazuje żadnych błędów, wszystkie cylindry pracują równo, brak przerwań.
                                                porównali z nową octavią, stojącą w salonie, trzęsie tak samo...

                                                Widocznie TTTM
                                                “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                                                ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dokładnie tak samo jak u mnie twierdzą, ten sam zakres diagnostyki.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X