Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z uszczelkami - szyba przednia i boczne (chrom)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy z uszczelkami - szyba przednia i boczne (chrom)

    misza_zabrze, dzięki wielkie za te cenne wskazówki. O zaślepkach wału pamiętałem, ale o innych uszczelkach nie bardzo wiedziałem jakie. Jutro podjadę i kupie po numerach i im wszystko zawioze do warsztatu - będzie szybciej.
    na zdjęciach widać, że takich rzeczy jak cewki ni ma, powiem im, żeby zostawili to co zostanie po starym, ale patrząc na zakupiony to to silnik bez osprzętu, więc za wiele nie zostanie pewnie
    my web-site ... lebron james shoes new release 2015

  • #2
    Problemy z uszczelkami - szyba przednia i boczne (chrom)

    Witam na forum! - to mój pierwszy temat tutaj - i od razu niestety opis problemu z prośbą o pomoc...

    Dzisiaj przy okazji wakacyjnego pakowania samochodu (i czyszczenia szyb) miałem okazję rzucić okiem na uszczelki wokół drzwi i przedniej szyby. To co zobaczyłem nie wygląda za dobrze.

    1. Zaczynając od przedniej szyby (to pewnie potencjalnie dotyczy każdej Octavii 3) - plastik, który znajduje się pod szybą i ma odprowadzać wodę do odpływów nie przylega do szyby z jednej strony - wyraźnie widać szczelinę i jakieś śmieci które już tam wleciały. Nie wiem co dzieje się z wodą która tam wpływa, ale chyba nic dobrego z tego nie wyniknie. Woda trafia gdzieś w podszybie zamiast do odpływów...

    2. I druga sprawa - to co związane z pakietem chrom w kombi:
    - uszczelka przednich drzwi ociera górną krawędzią o uszczelkę tylnych drzwi powodując jej rozdarcie (po stronie kierowcy) i przetarcie (po stronie pasażera - drzwi rzadziej używane)
    - po 6 miesiącach uszczelki zaczynają wyłazić spod chromu - wygląda to mocno nieciekawie

    Pomijam te tradycyjne problemy z uszczelkami - jak woda zostająca w drzwiach kierowcy albo szczeliny między chromem i błyszczącymi "zdobieniami" słupków - to wiem że jest typowe i u mnie niestety występuje.

    Zanim w przyszłym tygodniu będę miał okazję zjawić się w serwisie - chciałbym wiedzieć czy w Waszych samochodach pojawiają się podobne problemy?
    Jeśli jest to typowe to pewnie nie warto kruszyc kopii i sugerować "prucia" uszczelek - wiadomo że po takim zabiegu może być gorzej niż w momencie oddawania auta do naprawy...

    Próbowałem znaleźć zdjęcia kombi z pakietem chrom gdzieś w internecie, ale tego miejsca samochodu raczej się nie fotografuje - nic ciekawego tam zazwyczaj nie ma - stąd prośba do Was o spojrzenie na Wasze auta
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Mam identyko krzywe podszybie w moim liftbacku także coś jest na rzeczy.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mac_aaron
        Mam identyko krzywe podszybie w moim liftbacku także coś jest na rzeczy.
        I też jest tam szczelina w "czeluście" samochodu?

        Z podszybiem to jest o tyle ciekawa sprawa, że przy odbiorze auta wszystko przylegało i nie było dziury między szybą a podszybiem - tego jestem pewien bo się uważnie przyglądałem. Co więcej do niedawna te plastiki całkiem dobrze przylegały - nie mam pojęcia co się stało, że się nagle tak "pokurczyły"

        Dam znać jeśli serwis wymyśli co z tym zrobić...

        Komentarz


        • #5
          Słońce kontra jakość plastików. Myślę, że tyle w temacie.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez c2k4
            lewa_strona_uszczelka.jpg
            Lewa strona - uszczelka wyjeżdza spod chromu
            u mnie jeszcze ta pionowa uszczelka wyjeżdża z pod słupka, ale tylko od strony kierowcy. Generalnie, to spasowanie uszczelek z chromami pozostawia sporo do życzenia. z jednej strony uszczelki z listwami z drzwi przednich i tylnych licują się, a z drugiej odstają. Można powiedzieć, że to wina regulacji drzwi, ale nie.... drzwi idealnie współgrają z błotnikami i mają równe szpary. Po prostu któryś dostawca tego elementu, albo na montażu ktoś nie umie tego poprawnie poskładać do kupy. za 3kkm oddaję auto na przegląd i już sobie robię listę "defektów", a uszczelki to pierwsze PRIMO. z inny rzeczy, to przy głośniejszej muzyce pięknie rezonują plastiki w drzwiach i czasami kratka na podszybiu od średniaka zabrzęczy.
            "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

            Komentarz


            • #7
              Muszę sprawdzić temat u siebie.
              Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

              Komentarz


              • #8
                pobieżnie sprawdziłem u siebie... po dwóch miesiącach wygląda na dobrze zrobione i zmontowane.
                ... ca 36Hz - MQB dudni, polternde hinterachse, low frequency 'boom' in cabin

                Komentarz


                • #9
                  U mnie to samo. Wszystko OK.
                  Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                  Komentarz


                  • #10
                    Ale przynajmniej nie słychać szumu wiatru z uszczelek drzwi jak to miało miejsce w O2.

                    Komentarz


                    • #11
                      Mały update - przyszybie z jakiegoś powodu wyskoczyło z uchwytów. Zostało ponownie zamocowane podczas wizyty w ASO i na razie się trzyma...

                      Skoda podjęła też decyzję o wymianie obstrzępionych uszczelek z prawej i lewej strony. Nie wiem jak trwałe bedą skutki takiej naprawy - okaże się z czasem.

                      Komentarz


                      • #12
                        Sasiad odebral 2 miesiace temu nowa OIII, zrobil juz 6kkm i.... Uszczelki w drzwiach ma poprzecierane. Kicha z tymi uszczelkami i tyle:/

                        [ Dodano: Czw 07 Sie, 14 17:25 ]
                        Nie zakladam nowego tematu, ale czy nie zauwazyliscie jak po deszczu otwierajac tylne drzwi z zamka drzwi wylewa sie woda/deszczowka? A juz baaardzo widoczne to jest gdy na deszczu stoje lekko pod gorke. Czy zamkow szybko szlag nie trafi?
                        "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                        Komentarz


                        • #13
                          Uszczelki zostały już wymienione - okazało się, że SAP zdecydował się wymienić nie te uszczelki, które były podarte, ale uszczelki górne (te które na zdjęciach mają na wierzchu chrom).

                          Serwis musiał się sporo namęczyć (i napocić 5-6h), ale dali radę i wszystko wygląda jak "za nowości".

                          [ Dodano: Sro 13 Sie, 14 10:44 ]
                          Dalsza część epopei z chromami i uszczelkami. Z niewiadomych powodów na chromach od tylnych szyb (wersja kombi) pojawiły się dziwne zacieki - wyglądają jakby od jakiejś mocnej chemii. Auto było myte ostatnio wyłącznie w ASO, podobno nie używają tam niczego mocnego. No i nie pojawiły się bezpośrednio po myciu, ale jakiś czas potem.

                          I teraz pytanie - czym takie cholerstwo próbować usunąć?

                          Przychodzą mi do głowy środki w rodzaju:
                          - Sonax Pasta do chromów
                          - Turtle Wax Metal Polish
                          - Carplan Trim Polish
                          - Mothers Billet

                          Czy ktoś z Was ma doświadczenia z takimi zaburdzeniami?
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #14
                            Z chromami miałem to samo w SII , słaba jakość chromów i niestety nic nie pomogło na to
                            RS Stage 2 335/450

                            Komentarz


                            • #15
                              Możesz to próbować polerowac, ale uszkodzenia ewidentnie wskazują na działanie ostrej chemii. Kolega z pracy w C5 (ma go 2 lata) stosował cały czas chemię karczera (jest autoryzowanym przedstawicielem) nie wiem w jakich proporcjach, ale też uszkodził tak samo listwy.
                              "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                              Komentarz


                              • #16
                                nie da rady wymienić tych uszczelek na zwykle, bez chromu? też takie zamówiłem, niestety i widzę, że to straszna kicha tym bardziej, jak auto stoi pod chmurką...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ufo
                                  nie da rady wymienić tych uszczelek na zwykle, bez chromu? też takie zamówiłem, niestety i widzę, że to straszna kicha tym bardziej, jak auto stoi pod chmurką...
                                  Nie da rady bo "trójkąt szklany w tylnych drzwiach" jest inny w wersji z chromem i bez
                                  Pozdr. Przemek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    ja użyłem dziś pasty do chromu autoland - porządne polerowanie, godzinka pracy i chromy są jak nowe

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X