Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stukanie w bocznym słupku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stukanie w bocznym słupku

    no to
    have a nice trip & holiday
    Here is my site wÃłzki DzieciÄ™ce jedo

  • #2
    Stukanie w bocznym słupku

    Witam!
    Czy ktoś zetknął się z powtarzającym się drzeniem przy slupku drzwi przednich? Odgłos jakby pęknietego kawalka plastiku który drży. W okolicach glosnika na słupku lub nawiewu bocznego. Pojawia sie tylko przy nierównościach, najczęściej słyszalny na kostce. Bardzo denerwujące
    Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

    Komentarz


    • #3
      Re: Stukanie w bocznym słupku

      Zamieszczone przez maciekmacc
      Witam!
      Czy ktoś zetknął się z powtarzającym się drzeniem przy slupku drzwi przednich? Odgłos jakby pęknietego kawalka plastiku który drży. W okolicach glosnika na słupku lub nawiewu bocznego. Pojawia sie tylko przy nierównościach, najczęściej słyszalny na kostce. Bardzo denerwujące
      Sprawdź czy to nie stuka tablica zegarów (u mnie tak było i pomogło wepchnięcie kilku kawałków twardej tektury w szczeliny - oczywiście zgłoszę to na przeglądzie ale na razie jest OK czyli cisza i spokój)
      Pozdr. Przemek

      Komentarz


      • #4
        Albo okulary w schowku, niby są nad głową, ale jak stukają to słychać z zupełnie innej strony.

        Komentarz


        • #5
          Mam to samo i nie mogę zlokalizować źródła, tych trzsków, niby to przedni słupek, ale nie wiem co z tym zrobić. Jak będę mial chwilę to podjadę do ASO.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez faza_1000
            Jak będę mial chwilę to podjadę do ASO.
            :shock: i myslisz, że znajdą? Jesteś niepoprawnym optymistą. IMO potraktuja Cię jak intruza który zawraca im d..................... , ale zycze Ci powodzenia. Jak sam nie znajdziesz to nikt Ci nie znajdzie.

            Komentarz


            • #7
              Czasami też to ustaje jak przytrzymam kratkę nawiewu. Jest to dosyć wkurzające w nowym aucie. okularów nie mam, i innych pierdół po schowkach.
              Octavia 1,8 TSI Elegance + Amazing + Sunset + Chrom + Dynamic + LED

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73485

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez maciekmacc
                Czasami też to ustaje jak przytrzymam kratkę nawiewu. Jest to dosyć wkurzające w nowym aucie. okularów nie mam, i innych pierdół po schowkach.
                U mnie auto fabrycznie przyjechało z rozczepionym mechanizmem jednej kratki, też trzeszczało ale zrobili.

                Komentarz


                • #9
                  Strona prawa czy lewa? U mnie coś rezonowało po prawej stronie, w lokalizacji którą opisujesz. Twierdzili, że to przewód paliwowy biegnie w tej okolicy i jest słabo umocowany, po interwencji nawet pomogło.
                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                  Komentarz


                  • #10
                    Środkowa kratka pasażera, z tym, że było to wyczuwalne podczas obsługi nawiewu.

                    Komentarz


                    • #11
                      To jest niestety tylko Skoda i jakość też Skoda. U mnie stuka, puka i trzeszczy już prawie wszystko i wszędzie. Począwszy od metalicznych stuków w zawieszeniu przy ruszaniu w przednim prawym kole. Raz ruszając i przejeżdżając przez próg zwalniający doszedł mnie dzwięk jakby coś się urwało, pogięło i wkręciło w koło. Masakra. Do normalnych i na porządku dziennym są stuki w przednim prawym słupku. W obu środkowych słupkach na wysokości regulacji pasów bezpieczeństwa. Natomiast jadąc po kocich łbach z deski rozdzielczej dochodzą dźwięki jakby zaraz coś miało się urwać. Na wszelkie te przypadłości nauczyłem używać się radia, chociaż tego ostatniego radio nie dało rady zagłuszyć

                      Tak, jestem zadowolony z auta, tylko troszkę mu brakuje mocy...
                      --
                      JareK

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez JareK77
                        Tak, jestem zadowolony z auta, tylko troszkę mu brakuje mocy...
                        Teraz to pojechałeś po całości. Takie opinie nie są tu częste. A może ty ze SAP jesteś :wink:
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam podobne stuki z okolic prawego słupka A (dolna część).

                          Przyjrzałem się i "opukałem" wyloty wentylacji - są wyrażnie luźniej zmontowane niż po lewej stronie. Widać szczelinę między tym "plastikowym chromem" a samą deską rozdzielczą + przy opukiwaniu słychać właśnie brzęczenie.

                          Może trzeba spróbować wcisnąć trochę papieru i zobaczyć czy pomoże?
                          Najlepiej pewnie byłoby zdjąć ten błyszczący element i podłożyć coś pod spód - pytanie tylko jak to zrobić żeby nic nie uszkodzić...

                          Komentarz


                          • #14
                            U mnie zaczelo skrzypiec zapiecie pasa przedniego, po stronie pasazera.
                            A slupki zaczely trzeszczec po tym jak aso wymienilo przednia szybe, poprawiali to ale jest niewiele lepiej
                            Black magic

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kylo76
                              Zamieszczone przez JareK77
                              Tak, jestem zadowolony z auta, tylko troszkę mu brakuje mocy...
                              Teraz to pojechałeś po całości. Takie opinie nie są tu częste. A może ty ze SAP jesteś :wink:
                              Typowy objaw niedosytu :diabelski_usmiech Niestety po przesiadce ze 122KM na 180KM również czuję, że przydałoby się 20-30KM więcej i z 50 niutków jeszcze.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mac_aaron
                                Typowy objaw niedosytu
                                A wyobraź sobie co ja czułem przesiadając się z 1,4 77KM ok 110Nm, na O3. To był odjazd
                                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                Komentarz


                                • #17
                                  ja czekam aż wyjdzie wersja 280 KM, może na rok mi wystarczy (w sensie dafania frajdy z jazdy), później to już tylko Nissan GTR
                                  --
                                  JareK

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    JareK77, jak nie bedzie tam 4x4 to bedzie lipnie
                                    Black magic

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez kylo76
                                      Zamieszczone przez JareK77
                                      Tak, jestem zadowolony z auta, tylko troszkę mu brakuje mocy...
                                      Teraz to pojechałeś po całości. Takie opinie nie są tu częste. A może ty ze SAP jesteś :wink:
                                      I by pisał co wyżej ?
                                      Wcześniej sąsiad to dopiero pojechałeś po całości. Żeby nowa skoda skrzypiała i stukała. No niepojęte :shock: :wink:
                                      Jedź z tym na Złom , znaczy do naszych fachowców z Z&Z Złomańczuk i niech trochę poprawią.
                                      Ale grunt to dystans i zadowolenie Żyje się wtedy lepiej...chyba

                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez greg505
                                        JareK77, jak nie bedzie tam 4x4 to bedzie lipnie
                                        przyjdzie się przyzwyczaić

                                        [ Dodano: Sro 30 Lip, 14 20:03 ]
                                        Zamieszczone przez Alonzo_
                                        Zamieszczone przez kylo76
                                        Zamieszczone przez JareK77
                                        Tak, jestem zadowolony z auta, tylko troszkę mu brakuje mocy...
                                        Teraz to pojechałeś po całości. Takie opinie nie są tu częste. A może ty ze SAP jesteś :wink:
                                        I by pisał co wyżej ?
                                        Wcześniej sąsiad to dopiero pojechałeś po całości. Żeby nowa skoda skrzypiała i stukała. No niepojęte :shock: :wink:
                                        Jedź z tym na Złom , znaczy do naszych fachowców z Z&Z Złomańczuk i niech trochę poprawią.
                                        Ale grunt to dystans i zadowolenie Żyje się wtedy lepiej...chyba

                                        Pozdrawiam
                                        byłem, zgłaszałem, ale złośliwość rzeczy martwych, jak pojechałem to nic się nie działo...
                                        --
                                        JareK

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Czy wiecie już co tak brzęczy w okolicach prawego słupka. Ja byłem w Aso ale chłopaki nie dali rady. Jak usunąć te odgłosy ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            faza_1000, okulary w schowku wozisz?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nie wożę okularów, od pewnego czasu jeżdzę bez niczego w aucie, tzn wszysko zostało w garażu, żeby sprawdzić czy te odgłosy napewno pochodzą od auta. Brzeczy dalej.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                U mnie jest to samo - zrobiło się trochę zimniej i w obu słupkach zaczęło brzęczeć - dźwięk jakby w środku była pszczoła.

                                                Metodą "macajewa" w trakcie jazdy ustaliłem że dźwięk pochodzi z mechanizmu regulacji wysokości pasa.
                                                Jest tam ruchomy element - pociągnięcie go w dół odblokowuje regulację wysokości. I to właśnie ten element brzęczy - przycisnięcie go ręką likwiduje objawy.

                                                Nie wiem jeszcze jak zlikwidować to na stałe (jazda z ręką na słupku B nie jest zbyt wygodna ) - niestety taśmy klejące akurat dosyć słabo przylegają do tego materiału...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez c2k4
                                                  U mnie jest to samo - zrobiło się trochę zimniej i w obu słupkach zaczęło brzęczeć - dźwięk jakby w środku była pszczoła.

                                                  Metodą "macajewa" w trakcie jazdy ustaliłem że dźwięk pochodzi z mechanizmu regulacji wysokości pasa.
                                                  Jest tam ruchomy element - pociągnięcie go w dół odblokowuje regulację wysokości. I to właśnie ten element brzęczy - przycisnięcie go ręką likwiduje objawy.

                                                  Nie wiem jeszcze jak zlikwidować to na stałe (jazda z ręką na słupku B nie jest zbyt wygodna ) - niestety taśmy klejące akurat dosyć słabo przylegają do tego materiału...
                                                  To jest niestety mankament O3, też mam rożne brzęczenia i skrzypienia. Dlatego trochę się dziwie tym którzy tworzą "zawrotne" konfiguracje wyposażenia za 130-140 tys. Rożne dodatki mające na celu poprawić komfort tracą na wartości przez kiepską jakość montażu. Osobiście przy takim budżecie celowałbym np w Volvo S60. Za podobne pieniądze można mieć już przyzwoite wyposażenie i zdecydowanie lepszą jakość i komfort jazdy (również z cechami sportowymi).

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X