Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Furkotanie DSG...?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Furkotanie DSG...?

    A jak się w ogóle ma zakładanie klocków typu EBC Green/Red/Yellow jako kolejnych klocków do już używanych tarcz hamulcowych??
    Nie wiem jak wygląda to teraz, ale jak dobre ze 12 lat temu szukałem klocków do swojej ówczesnej Corolli E12 D4D, to gość z EBC odradzał instalowanie ich (EBC Green) do częściowo zużytych tarcz. Jeśli dobrze pamiętam, to była mowa, że tarcze mogą popękać. To możliwe?
    Nie wiem, czy zasadnie, ale wtedy odpuściłem i przejeździłem jeszcze jeden komplet OEMów aż do zużycia tarcz. Dopiero wtedy wsadziłem EBC Green i tarcze Zimmermann - hamowało to zdecydowanie lepiej niż seria, to bez dwóch zdań :szeroki_usmiech

  • #2
    Furkotanie DSG...?

    Witam. Zrobiło się chłodniej i zauważyłem taką sytuację.
    Samochód rozgrzany, po jeździe. Na postoju wrzucam P albo N i z prawej strony słychać dziwne furkotanie. Wydaje mi, że im chłodniej tym głośniej. Gdy przestawię skrzynię w pozycję R lub D/S dźwięk zanika...
    Czy ktoś w RS TSI miał podobnie? Dodam że auto jeździ bez żadnych problemów. Dźwięk pojawia się tylko na postoju w opisanej sytuacji. Auto 4 miesięczne, przebieg niecałe 10000km. Czy tak po prostu może pracować skrzynia DSG?

    Ktoś coś...?
    Pozdrawiam.
    ErNOL/Ernest
    Skoda Octavia 3 RS TSI Szary Metal + pełno dodatków...

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X