Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

szum podczas jazdy w okolicach drzwi szyby octavia 3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • szum podczas jazdy w okolicach drzwi szyby octavia 3

    Zamieszczone przez eaglemirek
    Tomaszek, i reszta bandy prześmiewców jesteście na liście
    w razie czego wiem gdzie mieszkasz tak na marginesie :diabelski_usmiech

  • #2
    szum podczas jazdy w okolicach drzwi szyby octavia 3

    witam czy kto przerabiał szumy w okolicy drzwi kierowczy pasażera tak jak by z pod uszczelki szyby nic nie było rozbierane

    Komentarz


    • #3
      U mnie raz pojawił się dziwny dźwięk z szyby po stronie kierowcy przy prędkości ok 150 km/h.
      Jak zjechałem z ekspresówki więcej się nie pojawiło mimo że zdażało się jechać szybciej na autostradzie.

      Komentarz


      • #4
        Obklej okno tasma oraz ramke drzwi, przejedz sie - bedziesz widzial czy jest roznica. Jezeli jest to mozna drazyc - jezeli nie. Ten Typ Tak Ma(cienkie szyby itd).

        Komentarz


        • #5
          Mam pytanie. Udało rozwiązać się problem szumu? Posiadam O3 z tego roku, 15 000 km przejechane i z prawej strony w okolicach słupka strasznie szumi. Od strony kierowcy trochę lepiej. Jestem przekonany, że na początku tego nie było. Szukam, szukam i nic... Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez zawadiusz
            Mam pytanie. Udało rozwiązać się problem szumu? Posiadam O3 z tego roku, 15 000 km przejechane i z prawej strony w okolicach słupka strasznie szumi. Od strony kierowcy trochę lepiej. Jestem przekonany, że na początku tego nie było. Szukam, szukam i nic... Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź.
            Miałem podobne problemy w O2. Najpierw pomogła regulacja drzwi. Ale potem wkleili mi na nowo małe okienko w drzwiach z tyłu. I już nic nie było słychać.

            Komentarz


            • #7
              dzięki chyba podjadę do ASO bo to jest jedyna rzecz która mnie wk... w tym samochodzie. Jeżdżę od maja i tak to jest git ale ten szum... W mojej Vectrze z 2008 roku nie było takich jazd, oczywiście samochód był głośniejszy ale nie szumiał przy zamkniętych oknach. Z resztą miałem O3 testową przez tydzień i tam też chyba tego nie było.

              Komentarz


              • #8
                Siedząc jako kierowca masz wrażenie, że słyszysz ten szum w strefie drzwi (od słupka A do B) po prawej stronie auta? Jakie masz opony założone?
                Zobacz mój temat: Szum z prawej strony auta.
                Nie udało mi się go rozwiązać, noszę się z zamiarem wyciszenia drzwi, ale koszt niski nie jest, a nie mam pewności, że to one są źródłem hałasu. Równie dobrze, fabryka mogła dać ciała przy wyciszeniach profili ramy auta. Biorąc pod uwagę jakość prawych drzwi (w stosunku do lewych), na pewno nie ma co liczyć na "powtarzalność" produkcji... może zasilanie mają słabe w fabryce i roboty montują jak chcą, ale FIAT to przerabiał w latach 70
                Ogólnie asymetria w szumie podczas jazdy jest wnerwiająca :evil:

                Komentarz


                • #9
                  W przyszłym tygodniu będę w ASO - już się umówiłem bo mam jeszcze problem ze sterownikiem szyb. Czasem prawa szyba z przodu jeździ w AUTO a czasem nie - to jak steruję od strony kierowcy bo od strony pasażera w auto nie chce działać...

                  Ciekawe co powiedzą na szum. Ja już nawet oklejałem samochód taśmą z prawej strony i też jakoś nie pomogło, było lepiej ale nie tak jak z prawej. Opony mam fabryczne, letnie, w zasadzie cały samochód jest fabryczny bo ma 3 miesiące :P

                  Napiszę co mi zdiagnozowali i zapewne w jaki sposób zostałem olany.

                  Co ciekawe zauważyłem też, że pakiet chrom nazwijmy to średnio dolega i może też dokłada swoje...

                  Komentarz


                  • #10
                    Chodzi mi o producenta, model opon. Ja ma Conti i są dosyć głośnie (inna sprawa, że trakcja jest perfekcyjna). W demówce na Dunlopach było o wiele ciszej.

                    Daj znać, jakie info dostaniesz z ASO - i czy mieli już takie zgłoszenia.

                    Komentarz


                    • #11
                      Dziś wreszcie dotarłem do ASO i szkoda gadać... Jak przyjmowali samochód to już wiedziałem po minie Pana przyjmującego, że nic nie zrobią. Pracownik się ze mną przejechał najpierw jako kierowca ale podobno nie słyszał. Zamieniliśmy się, siedział po stronie pasażera gdzie szumi no i faktycznie Pan słyszał, zastanawiał się skąd i stwierdził, że nie wieje do środka. Wstawiliśmy samochód do serwisu, z tego co wiedziałem większość czasu stał i nic się nie działo (poza tym, że świeciły się ledy). Jak przyszło do odbioru to okazało się, że nic nie zrobiono poza wysmarowaniem uszczelek. Serwisant przejechał się i stwierdził, że usterka ustała. Tylko kto inny jeździł za pierwszym razem a kto inny za drugim. Oczywiście nikt nie widział w tym nic złego... Dodatkowo usłyszałem, że osoba która jechała ze mną za pierwszym razem nie jest pewna, że coś słyszała. Zadałem pytanie czy robią ze mnie wariata i Pan zrobił głupią minę... Generalnie tak jak myślałem mieli w d... Szkoda gadać... A no i przejechałem się kawałek i oczywiście słychać... Paranoja...

                      Co do sterownika szyb widać, że jest problem ze stykami bo czasem działa a czasem nie. Jak na złość dziś usterka nie wystąpiła. Usłyszałem, że posmarowano prowadnicę szyb bo przez to czasem nie działa w trybie auto. No ale jak?? Bez rozbierania boczków? Zacząłem się śmiać tym bardziej, że szyba się nie zacina tylko czasem nie jedzie w auto... Szkoda gadać...

                      Komentarz


                      • #12
                        zawadiusz, w którym ASO byłeś ?
                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                        Komentarz


                        • #13
                          w Auto Wimarze na Modlińskiej. Panowie byli mili ale co z tego... Irytujące gdy ktoś tłumaczy Ci coś jakbyś był idiotą...

                          A masz może jakieś doświadczenia w temacie szumu? Zauważyłem, że jak zrobiło się chłodniej to jest lepiej. Czyli wychodzi na to, że zimne powietrze = twardsza guma, która lepiej dolega.

                          Komentarz


                          • #14
                            Założyłem właśnie że tam byłeś i czekałem na potwierdzenie.
                            Byłem tam ostatnio na wymianę oliwy. Też mnie zirytowali.
                            W moim przypadku wybór ASO jest słaby, gdzie bym nie pojechał mam 20 km i jazdę w korkach popołudniu. Tu miałem blisko z pracy, ale jak sam zauważyłeś lubią tam z uśmiechem na twarzy zrobić z klienta wała.
                            Tam są sami niepełno sprytni, albo głuchną albo ślepną :P
                            O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                            Komentarz


                            • #15
                              Szkoda słów...

                              Człowiek kupuje sobie nowy samochód za 100 i spodziewa się, że będzie poskładany poprawnie i jak pojedzie do serwisu to zostanie potraktowany profesjonalnie. Ja mógłbym zapłacić za usunięcie usterki, mniejsza o gwarancje ale tu chodzi o podejście ludzi i brak profesjonalizmu.

                              Usłyszałem, że jak będę się upierał nadal nad szumem to oni mogą testować ale będę musiał zostawić samochód na 2-3 dni i radzić sobie bez. Na mój komentarz, że to nie problem i sobie wypożyczę Pan zamilkł...

                              Poza tym szumem nie mam jakiś uwag do auta. A jeszcze śmiałem się bo chrom nie przylega i Pan stwierdził że tak musi być bo widocznie producent tak robi i żebym zobaczył auta na salonie. A na salonie żadnego z chromem przy szybach ale jakoś dziwnym trafem czarna guma z jednej strony odchodzi a z drugiej nie...

                              Nie mam siły się z nimi bić, nie mają racji i dobrze o tym wiedzą ale zbywają klienta.

                              PS: Dla pocieszenia kolega ma Passata B8 z LED'ami i już był 3 razy w ASO bo ma błąd świateł dynamicznie kierowanych. Aktualizowali sterowniki, testowali, wymieniali moduły i nic...

                              Komentarz


                              • #16
                                zawadiusz, ja taki szum miałem dwa razy przez półtora roku. I zawsze ten sam motyw:
                                Jadę szybko autostradą przez wiele kilometrów i nic nie szumi. Staję na parkingu. Po jakimś czasie ruszam i z okolic szyby drzwi kierowcy huczy, jak by była uchylona, albo jak bym miał przyciętą szybą foliową torebkę :lol: najlepsze jest to, że szyba nie była otwierana/zamykana. Po prostu po postoju zaczęło huczeć. Zjazd na najbliższy parking, otwarcie i zamknięcie szyby, ruszam i cisza :shock:

                                I nie wiem co to było.

                                Oprócz tego jest cicho i nic nie huczy na co dzień.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam. W o2 mam problem z szumem. Wymienione zostały uszczelki szyb przód i uszczelka wewnętrzna drzwi kierowcy. Regulowałem na ryglach. Brakuje mi już pomysłu. Powyżej 100 km/h jazda staje się męcząca.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ale to dział o O III. W dziale o O II nic nie ma o tym? Tak jak napisałem w poście przed Tobą - od tamtej pory mimo upływu lat już się nie powtórzyło. Czary?
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ludzie weźcie się trochę ogarnijcie. Auta w dzisiejszych czasach są składane bez testowania w tysiącach czy setkach tysięcy kilometrów, jak to dawniej było robione. Teraz testowane są na klientach bo nie ma na to czasu, jeżeli marka chce nadążyć za konkurencją. I co może wiedzieć serwis ASO o źródle jakiegoś tam szumu. Zgłaszają to do działu technicznego, który dopiero po stwierdzeniu powtarzalności przypadku szuka technicznego rozwiązania, co z kolei trwa. I daj Boże żeby wyrobili się do wypuszczenia modelu poliftowego. Z drugiej strony klient kupuje wymarzone auto i traktuje je jak Mercedesa klasy premium. Każdy szmer jest nie do zniesienia, a przestaje przeszkadzać jak się skończy gwarancja i za szukanie źródła takich "usterek" trzeba zapłacić. A po paru latach użytkowania to dopiero potrafi coś zacząć piszczeć (i nie trzeba ściszać radia żeby to usłyszeć) szczególnie zimą przy mrozach... Po to mamy to forum, żeby sobie pomagać. Jak ktoś jest ogarnięty to znajdzie usterkę i pomoże innym rozwiązać problem. Szerokiej drogi życzę wszystkim

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Te szumy to wina "za dużych" lusterek w Octavii... Info od pracownika serwisu...

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X