Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octavia 3 szumy skrzyni biegów na "luzie" 6 biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • octavia 3 szumy skrzyni biegów na "luzie" 6 biegów

    7

  • #2
    octavia 3 szumy skrzyni biegów na "luzie" 6 biegów

    Witam
    Nie wiem czy dobrze trafiłem,niepokoi mnie szum skrzyni biegów w octavi 3 2,0 tdi.
    Nie są tą jakieś głośne szumy które słychać z daleka lecz jak się dobrze przysłucha(zwłaszcza przy lewym kole)to słychać po wciśnięciu sprzęgła cisza więc wg mnie łożysko dociskowe sprzęgła jest ok.Czyżby łożyska na wałku sprzęgłowym??A może po prostu taka uroda tej skrzyni.Biegi wchodzą doskonale więc olej na pewno jest. Auto ma przejechane 2 tyś km czyli jeszcze nic nie pokazało.
    dziękuję za jakiekolwiek rady i spostrzeżenia
    Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

    Komentarz


    • #3
      Jesli Cie cos niepokoi to jedz do ASO. Masz nowe auto i jesli cos odbiega od normy powinienes to zglaszac. Ja mam inny silnik i nic takiego nie zaobserwowalem.

      Komentarz


      • #4
        U mnie nie słychać szumów, ale terkotanie, stukanie, nie wiem jak to nazwać. Tylko na zimnym silniku i po wciśnięciu sprzęgła, to cichnie.
        Zgłosiłem to do ASO i oni o tym problemie wiedzą, jest to wada fabryczna tarczy sprzęgła.

        Czekam na info z serwisu bo czekają aż producent dostarczy im poprawione tarcze, bo na razie jeszcze nie rozwiązali tego problemu.

        Zgłoś te szumy do ASO, bo może być to ta sama wada i jeszcze dodam że mi sprzęgło zaczęło wydawać te dźwięki przy około 1500 tyś km.
        Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
        http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

        Komentarz


        • #5
          Łabik,
          No właśnie takie terkotanie też się zdarza jakby jakieś sprężynki były luzne też mi ciężko określić jaki to odgłos.Na piątek mam termin w skodzie to zobaczę co te mądre głowy wymyślą :roll:
          Dziękuję wszystkim za odpowiedzi pozdro i szerokości
          Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

          Komentarz


          • #6
            Mi w serwisie powiedzieli, że stukanie po rozruchu auta jest normalne. Jak będziecie coś wiedzieć ze swoich ASO, dajcie znać
            Mam wrażenie, że sprzęgło u mnie raz pracuje bardzo miękko a raz twardo. Ale być może jest to wina walniętej poduszki skrzyni biegów, która jest u mnie do wymiany (i podobno też powoduje terkotanie przy skręcaniu w lewo (nie łożysko wałka sprzęgłowego)). Zobaczymy.

            Komentarz


            • #7
              Roczne auto i już walnięta poducha??
              Wcześniej jezdziłem octavią 1 i 400tyś zrobiłem a teraz takie cyrki z nowym autem
              A jak mi w ASO wmówią ,że to odgłosy prawidłowo działającej skrzyni i sprzęgła to dadzą mi to na papierze??W razie jakby pózniej twierdzili ,że nie usunąłem usterki w czasie.Albo mam się upierać że coś jednak jest nie tak.
              Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

              Komentarz


              • #8
                Z tą poduchą dopytam jeszcze, zgłaszałem problem z terkotaniem przy skręcie w lewo (przy załączonym biegu). Na początku nic nie słyszeli, machnąłem na to ręką, potem kontaktowali się, że problem został zdiagnozowany jako wadliwa poduszka skrzyni biegów. Podobno problem dotyczy w różnym stopniu wielu OIII. Zobaczymy, czy naprawa będzie skuteczna, bo innym forumowiczom mającym podobne objawy wymieniano łożysko wałka sprzęgłowego. U mnie podobno "nie ten dźwięk" i nie ten problem. Nie wiem, musiałby ktoś, kto miał przygodę z łożyskiem, przejechać się moją Octą.
                Też mi się wydawało, że poduszki silnika i skrzyni biegów to elementy praktycznie niewymienialne

                ASO dostarcz pismo z listą usterek i wezwaniem do ich naprawy oraz żądaj potwierdzenia przyjęcia pisma oraz odpowiedzi na nie.

                Komentarz


                • #9
                  Ok tak zrobię z tym pismem ,a jeśli chodzi o terkotanie to nic nie słyszałem ale dobrze się przysłucham bo na pt mam termin w ASO to jak by co to za jednym razem zgłoszę
                  Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Karel
                    Też mi się wydawało, że poduszki silnika i skrzyni biegów to elementy praktycznie niewymienialne
                    kiedyś jeździłem dość mocnym civikiem, jeździłem też dość ostro... i owe poduszki kwalifikowały się do wymiany co 2 lata :twisted:

                    Komentarz


                    • #11
                      No i poducha wymieniona. Terkotanie faktycznie zniknęło :!:
                      Co do sprzęgła - TTTM.

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam
                        W ASO mistrz warsztatu stwierdził ,że są to odgłosy przenoszone przez sprzęgło na skrzynie biegów z silnika i koła dwu masowego(lekkie terkotanie,ale nie zawsze)a szumy to dodatkowy 6 bieg.Twierdzi ,że to 6 par kół zębatych i to one własnie wydają taki odgłos.Jakby nie było z diesla są większe drgania niż z silnika benzynowego i że mam bardzo wyczulone ucho.Poprosiłem o notatkę w książce serwisową i nie było z tym problemu:
                        "3600 km. Zgłoszono hałasy dobiegające od str sprzęgła przy pracy silnika na biegu jałowym.Odgłosy nie świadczą o usterce-naturalna praca układu"(pieczątka i podpis ASO)
                        Mistrz warsztatu zaproponował żeby jezdzić bo nie widzi podstaw do grzebania w skrzyni lub sprzęgle a jakby się te odgłosy nasilały to mam przyjechać bo jakby nie było mam jeszcze 2 lata gwarancji.Co wy na to??
                        Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

                        Komentarz


                        • #13
                          Najczęstsza odpowiedź ASO - TTTM . Przecież wszystko w porządku jest...

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X