Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcie przy maxymalnie skreconej kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tarcie przy maxymalnie skreconej kierownicy

    Witam mam problem składam Moją RS bo wizycie w rowie dzięki panu jadącemu na czołówkę imam do ws pytanie.

    Czy muszę szukać przewodu łączącego budę ze skraplaczem dokładnie (1K0820741BC) cena używanego na allegro od 200zł. Czy też mogę zastosować inny np od innego silnika albo np golfa. Chodzi mi o końcówkę literową kodu np (1K0820741BD) (ponieważ cena jest znacznie mniejsza do bardziej popularnych silników)

  • #2
    Tarcie przy maxymalnie skreconej kierownicy

    Witam.
    Ostatnio zauwazylem ze przy max skreconej kierownicy podczasjazdy slysze lekkie tarcie w kolach. Co to moze byc? Mam przejechane 1300km. Do tego mam dziwne stukanie podczas ruszania pod spodem auta tak gdzies na wyskosci dzwigni zmiany biegow. Mial ktos podobne sytuacje? Troche mnie to niepokoi i nie wiem czy juz jechac do ASO.

    Komentarz


    • #3
      z przysłowiowego "piskacza" na skręconych kołach zdarzyło Ci się ruszać? :wink:

      Komentarz


      • #4
        Nigdy jeszcze nie ruszylem tym autem z "piskacza"

        Komentarz


        • #5
          No to w takim razie przebieg trochę za mały na problem z przegubem :wink:

          Komentarz


          • #6
            Sprawdz czy przypadkiem nie masz blota na nadkolach, albo czy przypadkiem jakas galaz sie nie zawieruszyla. Ew uderzaj do ASO o ile jeszcze na gwarancji.
            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
            Obecnie -> Seicento 900+LPG
            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
            Bylo ->GOLF 3 1.8

            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

            Komentarz


            • #7
              Mam przejechane 1300 km i miesiac auto zobacze jeszcze pare dni i pojade do ASO. A to stukanie przy ruszaniu to co to moze byc?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez BAss25
                A to stukanie przy ruszaniu to co to moze byc?
                w trochę starszym aucie mógłby to być wcześniej wspomniany przegub :roll:

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez BAss25
                  Mam przejechane 1300 km i miesiac auto zobacze jeszcze pare dni i pojade do ASO. A to stukanie przy ruszaniu to co to moze byc?
                  Poduszka silnika, ale to nie mozliwe w nowym aucie, no chyba ze kupiles wersje demonstracyjna
                  Black magic

                  Komentarz


                  • #10
                    No nie wiem… w moim ASO twierdzą, że bywają problemy z poduszką skrzyni biegów. U mnie objawiało się to terkotaniem przy skręconych w lewo kołach i załączonym biegu. Od przebiegu ok. 5000 km.
                    Naprawdę bardzo delikatnie obchodzę się ze sprzęgłem, sprintów raczej też nie praktykuję, więc mocowanie skrzyni biegów nie padło na skutek intensywnej eksploatacji.
                    Podjedź do ASO i niech diagnozują. Daj znać jaki werdykt.

                    Komentarz


                    • #11
                      No to fajnie to wszystko brzmi:/ Nie spodziewalem sie ze beda takie jaja po miesiacu eksploatacji. W czwartek jade w trase wiec chce troszke nim pocisnac pierwszy raz bo chyba juz dosc docierania. Zobacze czy dalej tak bedzie jak wroce, jesli tak to w nastepnym tyg jade do ASO.

                      Komentarz


                      • #12
                        Mi się trafiło terkotanie przy maksymalnym skręcie w prawo i jeździe do tyłu - było to podczas parkowania. Ale było to jednorazowe wystąpienie, natomiast przy przebiegu chyba rzędu 3-5tys.km. Do teraz (przebieg około 14tys.km) ponownie terkotania nie usłyszałem.
                        Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                        Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez BAss25
                          ze przy max skreconej kierownicy podczasjazdy slysze lekkie tarcie w kolach.
                          miałem...i mam dalej to samo. w ASO powiedzieli i pokazali, że to żadne tarcie które może zrobić coś złego. to co "trze", to są gumy ochronne na półosiach, te zewnętrzne, przy kole.
                          moje zostały potraktowane jakimś sprayem, było 2-3tyg. spokoju ale znowu się pojawiło...mam nadzieje, że to się kiedyś uspokoi.

                          Komentarz


                          • #14
                            Re: Tarcie przy maxymalnie skreconej kierownicy

                            Zamieszczone przez BAss25
                            Witam.
                            Ostatnio zauwazylem ze przy max skreconej kierownicy podczasjazdy slysze lekkie tarcie w kolach. Co to moze byc? Mam przejechane 1300km. Do tego mam dziwne stukanie podczas ruszania pod spodem auta tak gdzies na wyskosci dzwigni zmiany biegow. Mial ktos podobne sytuacje? Troche mnie to niepokoi i nie wiem czy juz jechac do ASO.
                            Mam to samo od nowości. I się tym nie zajmuję.

                            Komentarz


                            • #15
                              No i dzisiaj znowu to slyszalem ))) Mialem jeszcze dzisiaj cos takiego ze jak wlaczylem zaplon to zaczela sie jakas woda przelewac na wysokosci deski rozdzielczej. Sorry za offtop ale mieliscie cos takiego????? Dziwny samochod ta skoda

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie się nigdy nic nie przelewało, ale może to to?
                                Forum - Octavia Club Polska

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tak dokladnie to ten problem. Dziekuje za podeslanie linka.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie tez slychac takie tarcie, szuranie przy maksymalnym skrecie ale jakos przestalem zwracac na to uwage. Przebieg 18.000km

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Szuranie, wycie coś jakby obcieranie przy skręcaniu kół

                                      Witam,
                                      W moim egzemplarzu występują podobne efekty dźwiękowe. Po odwiedzinach w ASO sam kierownik placówki stwierdził , iż problem tkwi w osłonach przegubów zewnętrznych. Wycie powstaje od tych elementów. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia, a mianowicie po wyciśnięciu sprzęgła, przy pełnym wykręceniu kół dźwięk zanika. Bardzo podejrzana usterka.
                                      Tłumaczenie specjalistów z ASO mnie nie do końca przekonuje będę analizował to w innym serwisie.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam,
                                        U mnie sytuacja wygląda tak:
                                        1) Podczas jazdy i skręcaniu w lewo ( zwłaszcza na rondach) słychać głośne szuranie z lewej strony.
                                        2) Na postoju co pewien okres czasu z okolic lewego koła slychać turkot - zależny od obrotów silnika( wciskanie sprzęgła nie wpływa na stuki).

                                        Dziś oddałem do ASO. Wstępna diagnoza - sprzęgło/skrzynia. W poniedziałek mają rozbierać i się przyglądać - jak się coś wyjaśni dam znać.

                                        Przebieg 15.000.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez matmil Zobacz wpis
                                          Witam,
                                          U mnie sytuacja wygląda tak:
                                          1) Podczas jazdy i skręcaniu w lewo ( zwłaszcza na rondach) słychać głośne szuranie z lewej strony.
                                          2) Na postoju co pewien okres czasu z okolic lewego koła slychać turkot - zależny od obrotów silnika( wciskanie sprzęgła nie wpływa na stuki).

                                          Dziś oddałem do ASO. Wstępna diagnoza - sprzęgło/skrzynia. W poniedziałek mają rozbierać i się przyglądać - jak się coś wyjaśni dam znać.

                                          Przebieg 15.000.
                                          Coś się wyjaśniło ?

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X