Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja dwustrefowa !!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klimatyzacja dwustrefowa !!!!

    Dzieki Prim za stronke.

    Ale raczej moj zakup bedzie oscylowal wokół niższych cen. Zreszta juz o Malo nie kupiłem ????
    Tak czy owak W124 to moje dziecięce marzenie a marzenia trzeba w koncu realizować ????
    Sedan, bezowe albo szare wnętrze i drewno... Takiego szukam. Ale jak sie trafi inna wersja to tez się pewnie skusze.

  • #2
    Klimatyzacja dwustrefowa !!!!

    Witam, dziś miałem nieprzyjemną sytuację. Podczas jazdy poczułem, że zaczyna się robić ciepło w aucie (klima nastawiona na 21 st, na zewnątrz 13 st) i jednocześnie poczułem lekki swąd gorącego powietrza (np, jak z suszarki do włosów) .
    Przestawiłem klimę w pozycje LOW ale nie zrobiło się chłodniej.
    Zjechałem na pobocze bo pomyślałem że coś się pali.
    Jakie było moje zdziwienie jak sprawdziłem jakie leci powietrze z kratek nawiewu. Z lewej bardzo gorące powietrze - jak z suszarki do włosów - z pozostałych zimne.
    Mam pirometr w samochodzie (narzędzie pomocne podczas mojej pracy zawodowej) i zmierzyłem temperaturę. Chłodne powietrze miało 20 st, a te gorące 68 st !!!.
    Po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu wszytko wróciło do normy.
    Co to mogło być, czy coś niedobrego się zadziało ???
    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

    Komentarz


    • #3
      Miałem identyczną sytuację. Pierwszy raz zdarzyło się to ok 3 miesiące po odebraniu samochodu, po wyłączeniu samochodu przestało i powróciło po ok 6 miesiącach ( wtedy był to problem narastający). Pojechałem do serwisu, usterka została usunięta, podobno wgrali jakiś sterownik, od tamtej pory problem już się nie powtórzył. Ale co do klimy uważam że jej działanie w o3 jest czasem dyskusyjne, są momenty że w samochodzie robi się dziwnie dusznie i trzeba mocno obniżyć temperaturę aby poczuć trochę powietrza lub zmienić profil na intensywny co niestety po pewnym czasie jest dla mnie denerwujące.

      Komentarz


      • #4
        Też miałem, a w zasadzie żona miała, taką sytuację, że klimatyzacja automatyczna ustawiona na 18 st. C grzała pełną parą, do czasu wyłączenia i ponownego włączenia auta nie reagowała na jakąkolwiek regulację temperatury nawiewu. Zgłosiłem przy okazji wizyty w ASO, mam odnotowane, ale chyba nic z tym nie zrobili.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • #5
          Troche inny problem, ale wg mnie tez wynikajacy z bledow w sterowaniu klima...
          Odpalamy auto po dlugim postoju (tak by silnik byl zimny), tuz po odpaleniu wylaczamy calkowicie nawiewy (off). Po tym jak silnik sie nagrzeje, z nawiewo saczy sie delikatnie GORACE powietrze, co powoduje ze czasem nawet przy lekko uchylonych szybach nagrzewa sie srodek od tego..
          Rozwiazaniem jest wlaczenie nawiewow na chwile i wylaczenie, ale jak dla mnie to głupie rozwiazanie.. Bede za 2-3miechy na przegladzie, to zglosze na bank - lista rzeczy do zgloszenia rosnie :diabelski_usmiech

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • #6
            krzyzakp, Masz webasto ?? Bo solar dachu w O3 nie ma.

            Przy tym ostatnim istnieje funkcja przewietrzania wnetrza, webasto w sumie tez cos takiego potrafiloby zrobic, bo to kwestia wlaczenia tylko nawiewu.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Nie mam ani webasto ani szyberdachu.

              Bardziej chodzi o to, ze drazni mnie to, ze nawet przy off, po nagrzaniu silnika musze na chwile klime odpalic, by komputer domknal wyloty cieplego powietrza do kabiny, a potem moge sobie wylaczyc spowrotem..

              Moja O3 RS

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez spj
                Też miałem, a w zasadzie żona miała, taką sytuację, że klimatyzacja automatyczna ustawiona na 18 st. C grzała pełną parą, do czasu wyłączenia i ponownego włączenia auta nie reagowała na jakąkolwiek regulację temperatury nawiewu. Zgłosiłem przy okazji wizyty w ASO, mam odnotowane, ale chyba nic z tym nie zrobili.
                Tutaj to nie była pełna para bo to było bardzo gorące powietrze, normalnie takie nie leci !!!
                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mufel
                  Ale co do klimy uważam że jej działanie w o3 jest czasem dyskusyjne, są momenty że w samochodzie robi się dziwnie dusznie i trzeba mocno obniżyć temperaturę aby poczuć trochę powietrza lub zmienić profil na intensywny co niestety po pewnym czasie jest dla mnie denerwujące.
                  jestem tego samego zdania, nawet dziś przytrafił mi się podobny schemat. niby na dworze 17 stopni (w/g termometra w aucie), a z wywiewów GRZEJE!...klima nastawiona na 21 stopni. "zjechałem" na 19 i dopiero po krótkim czasie zaczęło dmuchać zimnym. przyznam, że zdarzyło mi się to już 2-3 razy. wygląda to tak, jakby klima nie wiedziała czy grzać czy ziębić a w aucie duchota!
                  nie wiedziałem, że to może być usterka...trzeba zatem do ASO.

                  Komentarz


                  • #10
                    Mnie ostatnio drażni parowanie się szyb podczas deszczu. Wszystko w trybie AUTO i temp. 22 st.C.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Enriquez, może filtr pyłkowy/kabinowy jest "zapchany".
                      ja osobiście wymieniam 2 razy w roku, na lato i na zimę. kosztuje parę zeta, zrobić można samemu a jeszcze mi się nie zdarzyło, by szyby zaparowały...no chyba, że z pod rynny do auta wleziesz :wink:

                      Komentarz


                      • #12
                        bez przesady - samochód ma 2 i pół miesiąca
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Enriquez
                          Mnie ostatnio drażni parowanie się szyb podczas deszczu. Wszystko w trybie AUTO i temp. 22 st.C.
                          Ja mam tak samo, podejrzewam, że winowajca jest ten wspaniały czujnik wilgotności, który nie działa precyzyjnie i nie daje sygnału do klimy aby dmuchać na szybę.

                          Ale nawiązując do mojego pierwszego pytania, czy jak wam leciało to gorący powietrze to było czuć ten specyficzny zapach jak z suszarki ???
                          O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                          Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez JerzyM73
                            Zamieszczone przez Enriquez
                            Mnie ostatnio drażni parowanie się szyb podczas deszczu. Wszystko w trybie AUTO i temp. 22 st.C.
                            Ja mam tak samo, podejrzewam, że winowajca jest ten wspaniały czujnik wilgotności, który nie działa precyzyjnie i nie daje sygnału do klimy aby dmuchać na szybę.

                            Ale nawiązując do mojego pierwszego pytania, czy jak wam leciało to gorący powietrze to było czuć ten specyficzny zapach jak z suszarki ???
                            W moim wypadku gdy dochodzilo do awarii powietrze bylo bardzo cieple ale charakterystycznego zapachu nie czulem

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez mufel
                              Zamieszczone przez JerzyM73
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              Mnie ostatnio drażni parowanie się szyb podczas deszczu. Wszystko w trybie AUTO i temp. 22 st.C.
                              Ja mam tak samo, podejrzewam, że winowajca jest ten wspaniały czujnik wilgotności, który nie działa precyzyjnie i nie daje sygnału do klimy aby dmuchać na szybę.

                              Ale nawiązując do mojego pierwszego pytania, czy jak wam leciało to gorący powietrze to było czuć ten specyficzny zapach jak z suszarki ???
                              W moim wypadku gdy dochodzilo do awarii powietrze bylo bardzo cieple ale charakterystycznego zapachu nie czulem
                              podobnie u mnie
                              Pozdrawiam,


                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                              Komentarz


                              • #16
                                Ciekawa sprawa, moje auto jest z września 2014 i problem, który opisujecie nie występuje. Jaką datę produkcji mają te Wasze auta, w których to się dzieje?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Grudzien 2014

                                  Moja O3 RS

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ale w Twoim wypadku nie bardzo rozumiem - po co wyłączać w ogóle nawiew?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Po to, zeby klima nie chodzila jak np. jade na pare km po miescie... Szczegolnie ze wole sobie po prostu otworzyc wtedy okna i w ten sposob jechac.. Wiec po co klima ma pracowac, skoro i tak nie utrzyma zadanej temperatury?

                                      Moja O3 RS

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mój jest z początku 2014, Klima włączona cały czas, czy to lato czy zima
                                        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez HansHawk
                                          Ciekawa sprawa, moje auto jest z września 2014 i problem, który opisujecie nie występuje. Jaką datę produkcji mają te Wasze auta, w których to się dzieje?
                                          Produkcja to kwiecień 2014

                                          [ Dodano: Pią 29 Maj, 15 18:03 ]
                                          Zamieszczone przez krzyzakp
                                          Po to, zeby klima nie chodzila jak np. jade na pare km po miescie... Szczegolnie ze wole sobie po prostu otworzyc wtedy okna i w ten sposob jechac.. Wiec po co klima ma pracowac, skoro i tak nie utrzyma zadanej temperatury?
                                          W Krakowie jak będziesz jeździć z otwartymi oknami w mieście dość szybko twoja podsufitka będzie praktycznie czarna. Ja nie wyłączam klimy , pracuje praktycznie non stop

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Tak jak mam w podpisie, moja O3 jest z marca 2014 r. i jeździ non stop z włączoną klimą.
                                            A co do jeżdżenia z otwartymi oknami, to tak, ale do góra 30 km/h, powyżej tej prędkości strasznie duduni mi w uszach, krzyzakp dożyjesz moich lat, to zrozumiesz o czym piszę, kiedyś też tak jeździłem jak Ty.
                                            Pozdrawiam,


                                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez JerzyM73
                                              Ale nawiązując do mojego pierwszego pytania, czy jak wam leciało to gorący powietrze to było czuć ten specyficzny zapach jak z suszarki ???
                                              u mnie brak tak owego "smrodu"...jeszcze.
                                              Zamieszczone przez HansHawk
                                              Jaką datę produkcji mają te Wasze auta, w których to się dzieje?
                                              grudzień 2014
                                              Zamieszczone przez JerzyM73
                                              Klima włączona cały czas, czy to lato czy zima
                                              i ja jeżdżę dokładnie tak samo i co gorsza, w OII też tak jeździłem i przez 6 lat użytkowania żadnych problemsów, poza jednym, od roztrzaskanych komarów/kamieni zaczęła się rozszczelniać chłodnica klimy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                spj, dudnic tez mi dudni, ale tak od 70-80 Moze przez to ze w rodzinie wszycy mamy I stopien umuzykalnienia - wiemy kiedy graja a kiedy nie

                                                mufel, całe szczescie nie jezdzeprawie po Krakowie - 2tygodnie temu jezdzilem, moze w sumie z 45minut.. Przy czym polowe czasu w oberwaniu chmury, wiec siła rzeczy z klima.. Zreszta... Podsufitka była grafitowa juz przy odbiorze auta z salonu, wiec duzej roznicy nie bedzie

                                                Moja O3 RS

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  od 2-3 dni zrobiło się znaczne cieplej i muszę przyznać, że klima zaczęła (przynajmniej u mnie), lepiej działać/chłodzić. przy zew. temp. ok 18 stopni i dość dużej wilgotności, czuje się w aucie wyraźnie chłodzenie (przy 22 stopniach) i to odrazu po starcie silnika. czyżby niższe zew. temperatury miały wpływ na dziwne zachowywanie się klimy?...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X