Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przedłużona gwarancja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przedłużona gwarancja

    Witam,
    Niedługo stanę się, mam nadzieje szczęśliwym użytkownikiem octavi i mocno zastanawiam się nad dodatkową przedłużoną gwarancją. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie. Czy z perspektywy czasu uważacie, że warto było wydać te "parę złotych" więcej i mieć spokój przez kolejne miesiące, czy też szkoda zawracać sobie tym głowę? Czy w tym przedłużonym okresie gwarancyjnym spotkało was coś niestandardowego typu "gwarancja nie obejmuje - patrz napisane drobnym drukiem..."
    Pozdrawiam

  • #2
    Gwarancja przedłużona nie obejmuje doposażenia montowanego poza fabryką, tzn w ASO jak np. hak (fabryczny montowany w ASO), nakładki na progi, pakiet chrom montowany w ASO.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #3
      Jak bym dzisiaj kupował O3 to dokupiłbym przedłużoną gwarancje.
      Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
      http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

      Komentarz


      • #4
        Ja teraz będę zamawiał O3 i będę brał dodatkową gwarancję +3 - 150 tyś
        ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
        mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

        Komentarz


        • #5
          Ja wziąłem dla świętego spokoju +2 do 100tys. Aż tak dużo to nie kosztuje.
          ŠKODA OCTAVIA MY2017 1.4 TSI 150KM Liftback

          Komentarz


          • #6
            Ja mam +2/120.000 km. Zwłaszcza, że +2/60.000 dostawałem za free, dopłaciłem tylko różnicę. To niewielki koszt. A w piszą, że działa tak jak standardowa gwarancja, czyli obejmuje wszystko. Oczywiście poza własnymi dodatkami, tak jak i standardowa. Tylko to co zrobione w ASO.

            Nie można tylko tego mylić z dodatkowym ubezpieczeniem od awarii - były kiedyś takie polisy ubezpieczeniowe. To co innego.
            Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
              A w piszą, że działa tak jak standardowa gwarancja, czyli obejmuje wszystko.
              Nie obejmuje wyposażenie dodatkowego montowanego w ASO przed odbiorem auta (hak oryginalny, alarm, pakiet chrom, nakładki, to wszystko co montowane w ASO było). To wyposażenie obejmuje standardowa dwu letnia gwarancja. Obejmuje tylko wyposażenie wyspecyfikowane wg nalepki z książki serwisowej.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                Ale jak zamawiasz auto i ma wpisany pakiet chrom, to auto ma na niego gwarancje i tyle. A czy zamontuja sobie go w ASO czy nie, to nie Twoj problem. Liczy sie to co w zamowieniu.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Właśnie nie. Wczoraj to przerabiałem z gniazdem od haka fabrycznego. Był zamontowany w ASO przed odbiorem auta i zostałem odprawiony z kwitkiem. Gwarancja przedłużona obejmuje tylko to co zostało zamontowane W FABRYCE . Potwierdzone dziś w salonie w którym kupiłem auto.
                  Ostatnio edytowany przez AdamB; 2174.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #10
                    nie zastanawiaj się ja mam 4 lata lub 120 tys i się przydało. Wczoraj oddałem auto do naprawy ( zakup IV 2014 ) . Poszła pompa olejowa od haldexu przy przebiegu 79500 km.
                    Nawet nie chcę myśleć ile by to kosztowało poza gwarancją
                    Ja zapłaciłem 2400 za tę przyjemność i myślę że już mi się koszt zwrócił
                    Polecam zakup gwarancji
                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                    Komentarz


                    • #11
                      Czyli nawet przed odbiorem!!!!! wychodzą z założenia, że to co ASO dołożyło ma 2 letnia gwarancję - tak jak na części i naprawę.To dobrze że poza fabryką nie montowałem nic poza chlapaczami i dywanikami. Ciekawe jak by ASO spieprzyło np. coś w instalacji montując alarm?

                      Ale tak jak pisze lubek24 jedna wtopa np. ze sprzęgłem, skrzynią itp. już daje zwrot dodatkowej gwarancji.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                        Ciekawe jak by ASO spieprzyło np. coś w instalacji montując alarm?
                        Na to masz dwa lata standardowo.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                          Czyli nawet przed odbiorem!!!!! wychodzą z założenia, że to co ASO dołożyło ma 2 letnia gwarancję - tak jak na części i naprawę
                          Dokładnie tak.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez ruwado

                            Ale tak jak pisze lubek24 jedna wtopa np. ze sprzęgłem, skrzynią itp. już daje zwrot dodatkowej gwarancji.
                            W moim przypadku wtopa byla ze skrzynia dsg ponad pol roku po gwarancji. Przedluzonej gwarancji nie mialem, nie zaplacilem tez za wymiane mechatroniki z wlasnej kieszeni. Sap wzial cale koszty materialow na siebie. Ponoc ze wzgledu na terminowe przeglady pojazdu na 30 i 60 tys km.
                            Kalkulowalem ze 120 tys nalatane bede mial już po 3 latach wiec branie przedluzonej gwar nie byloby sensowne. Ale z drugiej strony gdyby sap nie zasponsorowal nowych czesci to bylbym do tylu mniej wiecej: 6tys - 2,4tys gwarancja = 3,6tys. To sporo.


                            Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

                            O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja bym brał na twoim miejscu. Ja wziąłem +2l albo 60kkm, co prawda silnik zatarł się już po roku i został wymieniony , ale nigdy nie wiadomo.
                              Został mi jeszcze rok i 20kkm gwarancji
                              Wcześniej: F1 1.2 12V 64KM.
                              Teraz: OIII 1.2TSI 85KM Szary metal, Ambition, Amazing.

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam, w lipcu minie 2 lata jak używam swoja Octavię i powiem szczerze problemów brak oszukać, czy ktoś z forumowiczów myślał o dokupienia gwarancji po 2 latach bo chyba istnieje taka możliwość a przegląd juz tuz tuz jaka cena przedłużone gwarancji ??
                                Octavia Combi Style 1.8 TSI DSG - beż cappucino + amazing + sunset + pakiet chrom + srebrne relingi

                                Komentarz


                                • #17
                                  Hmmm, nie spotkałem się z możliwością przedłużenia gwarancji później niż w dniu odbioru auta od dealera. Może masz na myśli przedłużenie gwarancji w postaci ubezpieczenia, ale w tym przypadku, to ktoś kiedyś opisywał na forum, że były problemy z dochodzeniem swoich racji i musiał walczyć, żeby ubezpieczyciel wypłacił kasę.
                                  Pozdrawiam,


                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez hevelius Zobacz wpis
                                    czy ktoś z forumowiczów myślał o dokupienia gwarancji po 2 latach bo chyba istnieje taka możliwość
                                    raczej nie. Możesz kupić przy odbiorze, później nie.

                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Leszek Zobacz wpis
                                      Witam,
                                      Niedługo stanę się, mam nadzieje szczęśliwym użytkownikiem octavi i mocno zastanawiam się nad dodatkową przedłużoną gwarancją. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie. Czy z perspektywy czasu uważacie, że warto było wydać te "parę złotych" więcej i mieć spokój przez kolejne miesiące, czy też szkoda zawracać sobie tym głowę? Czy w tym przedłużonym okresie gwarancyjnym spotkało was coś niestandardowego typu "gwarancja nie obejmuje - patrz napisane drobnym drukiem..."
                                      Pozdrawiam
                                      Kupuj i sie nawet nie zastanawiaj. Lepiej nie musieć z niej korzystać, ale dobrze ją mieć w razie "W".
                                      Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                      https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                      https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                      https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                        raczej nie. Możesz kupić przy odbiorze, później nie.
                                        Dokładnie, przedłużoną gwarancję najpóźniej można wykupić z dniem fizycznego odbioru samochodu (przed podpisaniem dokumentów - nie koniecznie jego zamawiania), jeżeli było brane na kredyt lub leasing zazwyczaj wliczane jest w raty (kredytu / leasingu)

                                        pozdro!
                                        LEMUR

                                        Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez michal8937 Zobacz wpis

                                          Kupuj i sie nawet nie zastanawiaj. Lepiej nie musieć z niej korzystać, ale dobrze ją mieć w razie "W".
                                          tak zrobię , dzięki wszystkim za powyższe opinie

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Leszek Zobacz wpis
                                            tak zrobię , dzięki wszystkim za powyższe opinie
                                            Słuszna decyzja, a gdybyś chciał z jakichś powodów wcześniej sprzedać samochód, to zawsze będzie łatwiej i większą kasę uda się odzyskać
                                            Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                            https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                            https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                            https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X