Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pióra wycieraczek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pióra wycieraczek

    Cześć,

    Które z poniższych piór wycieraczek będą odpowiednie do Skody Octavii III Combi 1.6 TDI 77KW:
    1. BOSCH Aerotwin kod produktu: 3 397 014 419 nr kat.: A 419 S
    2. BOSCH Aerotwin kod produktu: 3 397 007 620 nr kat.: A 620 S
    Wg opisów oba modele będą pasować, tyle, że jeden ma pióra 600mm i 450 mm a drugi 600 i 475 mm.

    Z góry dzięki za pomoc.





  • #2
    Kupujesz na prezent, ze nie mozesz sobie zmierzyc?

    Komentarz


    • #3
      zulu może i ktoś może sobie zmierzyć, ale Twój post jest nie na miejscu i nic w tym temacie nie wnosi. Albo podpowiedz, albo daruj sobie pisanie o niczym.


      Sweetdream
      ​​​​​​​
      Te drugie - BOSCH Aerotwin kod produktu: 3 397 007 620 nr kat.: A 620 S. 600 i 475 mm. Sam już kupowałem te i są jak należy.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Dlaczego nie? Powoli dochodzimy do poziomu tak infantylnych pytan ze targa mozgiem, a ja jestem z tego pokolenia, ze po prostu zaczynam myslec, szukac rozwiazan a kiedy wszystko zawiedzie to pomocy na jakims forum.

        Komentarz


        • #5
          Wiesz, był tu do niedawna jeden taki użytkownik - bardzo podobnie postępował. Wszystko co napisali inni to było dno, tylko jego wywody w każdej materii miały być wykładnią dla wszystkich

          Kończę, temat dotyczy zapytania o wycieraczki.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Dzięki Darek za pomoc, Dlatego właśnie pytałem bo fabrycznie do tej pory miałem 450mm ale ponoć te 475mm też powinny pasować i chciałem to sobie potwierdzić.
            Ostatnio edytowany przez Sweetdream; 31167.

            Komentarz


            • #7
              Ruwado, widocznie zle interpretujesz moja wypowiedz...
              To forum nie jest jedynym forum gdzie jestem i bez wzgledu czy beda to motocykle, agd, samochody czy cokolwiek gdzie jestem to wszedzie znajdzie sie ktos kto zadaja takie pytania. Mnie osobiscie to meczy, bo po prostu podszedlbym do samochodu i sprawdzil jakie mam piora i czy ewentualnie wejda 2.5cm dluzsze. Gdyby pytanie bylo o Astre odpowiedzialbym tak, wejda nawet o 3 dluzsze bo takie dawalem. Ze Skoda jestem dopiero niemowlakiem bo ma 2.5 roku i to jeszcze w Pb ....

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Sweetdream Zobacz wpis
                Dzięki Darek za pomoc, Dlatego właśnie pytałem bo fabrycznie do tej pory miałem 450mm ale ponoć te 475mm też powinny pasować i chciałem to sobie potwierdzić.
                Powiem szczerze, że nie wiem jakie były fabrycznie - ale jak szukałem pierwszy raz na wymianę na allegro, to tu na forum mi taką długość polecili i pasują.

                Całkiem niedawno kupowałem tu
                Link
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Sweetdream Zobacz wpis
                  ...
                  Które z poniższych piór wycieraczek będą odpowiednie do Skody Octavii III Combi 1.6 TDI 77KW:
                  1. BOSCH Aerotwin kod produktu: 3 397 014 419 nr kat.: A 419 S
                  2. BOSCH Aerotwin kod produktu: 3 397 007 620 nr kat.: A 620 S
                  Wg opisów oba modele będą pasować, tyle, że jeden ma pióra 600mm i 450 mm a drugi 600 i 475 mm.
                  ...
                  Mam identyczny model, rocznik 2015. Auto zamontowane miało oryginalne wycieraczki - te od strony pasażera w rozmiarze około 45 cm. Niedawno kupiłem zestaw Bosch-a A 419 S. Jest w porządku. Zastanawiałem się dlaczego sugerują też rozmiar 475mm. Wydawało mi się mi się, że ta dłuższa wycieraczka może dotykać wycieraczki od strony kierowcy - i tak jest niewielka odległość pomiędzy jedną a drugą. Nie chciałem prowokować jakiś stuków, podczas pracy.

                  Komentarz


                  • #10
                    Pasuje na 100 % - mam już czwarty czy piąty komplet po fabrycznych i to z różnych firm.

                    600 i 475 mm.

                    Ostatnio dwa razy Bosch.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      tak na marginesie chłopaki - pióra wycieraczek żeby służyły wam lata należy je smarować - "wcierać" w nie sproszkowany grafit , który ją konserwuje i natłuszcza .... .
                      Od nowości mam wycieraczki , i ani jednej smugi na szybie podczas wycierania w deszczu .Dodatkowo ciszej pracuje na szybie i nie podskakuje . nie wspomnę o połączeniu z niewidzialną wycieraczką - wtedy to już bomba !
                      Naprawdę polecam ten sposób

                      Komentarz


                      • #12
                        A nie jest czasami tak, że jak masz szybę uszkodzoną od jakiegoś kamyczka (mały minimalny odprysk), to ryje to wycieraczki? Ja mam tak, że już trzeci komplet nowych wycieraczek, zostawia mi rysę w jednym i tym samym miejscu...... To chyba nie jest przypadek.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Bardziej bym zwrócił uwagę na elementy wystające na szybie np kropki żywicy itp . Co do „rycia” hmm , może masz duży odprysk , wtedy się zgodzę , natomiast malutki - nie chce mi się wierzyć ( a też takie mam ) ze guma piór jest na tyle elastyczna ze „drenuje „ ten mikro odprysk . Powiem ci ze co miesiąc biorę kartę kredytową lub inną , namaczam szybę czymś w rodzaju szamponu samochodowego lub płynu do mysia naczyń tak żeby był poślizg i delikatnie gilotynuję wszystko co jest na szybie - uwierz idzie się dziwić co na niej zostaje .....potem niewidzialna wycieraczka i grafit na gumy .... po tym zabiegu żona zawsze mi mówi ze zacznę myć okna w domu

                          Komentarz


                          • #14
                            gruto, napisałeś, że należy "wcierać" w nie sproszkowany grafit, doprecyzuj, jak robisz albo gdzie kupujesz sproszkowany grafit ?, zaś co do niewidzialnej wycieraczki to albo zrobiłem coś nie tak albo...bo po jej zastosowaniu - nic nie widziałem od wewnątrz i umordowałem się aby ją zlikwidować,
                            jmors44

                            Komentarz


                            • #15
                              jmors44

                              Grafit mam od kolegi który rzeźbi w graficie .Mam takie sztabki, które szlifuję na papierze ściernym tak aby uzyskać gradację mąki . Czym bardziej miałki , tym lepiej da się wcierać w gumę - guma staje się wtedy taka świecąca-grafitowa . Co do użycia - starą mikrofibrę lub twardszą gąbkę posypujemy grafitem i wcieramy , aż zobaczysz wcześniej opisany efekt . Co do samego grafitu , jest tego trochę na allegro pod nazwą "grafit proszek" tylko musisz dopytać o gradację - pamiętaj czym bardziej miałki tym lepiej .
                              Co do niewidzialnej ...to w zupełności wystarczy RAIN-X . Procedura nakładania trochę trwa , ale potem cieszy jak przy 60 km/h nie musisz używać wycieraczek.
                              Musisz kupić 3 nowe mikrofibry , w rogach markerem na każdej z nich opisz od 1do 3
                              1.Myjesz szybę płynem do mycia naczyń wycierasz do sucha mikrofibrą nr 1
                              2..Czekasz aż wyschnie , i wycierasz szybę alkoholem izopropylowym , jak przeschnie polerujesz mikrofibrą nr 2
                              3. Bardzo ważne !!!!! przed nałożeniem NW szyba pod żadnym pozorem nie morze być moka , lub narażona na opad , jeśli to robisz pod chmurką .
                              Bierzesz od kobiety płatek do demakijażu ( ja akurat mam kwadrat z mikrofibry 5cmx5cm) namaczasz preparatem - nie za dużo (zobaczysz-wydajny) ..... i miejsce przy miejscu kolistymi ruchami wcierasz tak długo w szybę ,aż zobaczysz ze zaczyna się robić sucha mgiełka na szybie (nie możesz zostawić wilgotnej z takimi mikrokropelkami )
                              4.jak zrobisz szybę czekasz ok 1-2h (czym dłużej tym lepiej) aż wyschnie (pamiętaj nie może być wilgotno w garażu bo będziesz czekał wieki ) ....ja osobiście zostawiam to na noc aby wyschło do porządku , wtedy trzyma dłużej . Rano przychodzę biorę szmatkę nr 3 i poleruje do momentu aż zacznie znikać biały nalot . Nie przejmuj się jak będą smugi .....obracasz szmatkę na drugą stronę , delikatnie zraszasz wodą i polerujesz . Jak nie dopolerujesz deszcz + wycieraczki zrobią swoje .
                              Potem grafit na wycieraczki i ja osobiście mam spokój przez ok 2- 3 miesiące .
                              Jeszcze jedno - chodzi o myjnie bezdotykową ....szybę czołową w miarę możliwości traktuj tylko czystą wodą - nie piana aktywna , nie wosk , wszystko to skraca żywotność NW .
                              Po zakończeniu prac szmatki do woreczka - posłużą długo , no i otwieramy piwo .
                              W nocy jak jadę w deszczu nie dość że nie używam wycieraczek , to widoczność jest mega

                              Komentarz


                              • #16
                                dzięki za pełne info, na początek zacznę od piwka a potem się zobaczy ( może drugie... ? )
                                jmors44

                                Komentarz


                                • #17
                                  Panowie, piszę tutaj aby nie rozpoczynać nowego tematu. Dziś kupiłem przednie wycieraczki do Octavii III 1,5 TSI 2019 r. (dedykowane) i jakież było moje zdziwienie, że uchwyty mocowania nie pasują. Kupiłem z mocowaniem takim, że trzeba pióro zakładać pod kątem 90 stopni, a w moim aucie po prostu trzeba nacisnąć i wycieraczka wysuwa się. Moje pytanie: Jak nazywa się typ mocowania wycieraczek w moim aucie. Bardzo proszę o darowanie sobie wpisów żebym przeszukał forum, bo po prostu nie potrafię znaleźć (próbowałem!). To co wyszukałem to może to być mocowanie Typ-C. Pomóżcie koledzy
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    togrze niektóre firmy produkujące wybieraczki stosują metodę, że trzeba do wycieraczki dokupić specjalny adapter, który zostaje na ramieniu wycieraczki, a zmieniasz potem tylko pióra, może tak jest w przypadku firmy, której wycieraczki zakupiłeś.
                                    Pozdrawiam,


                                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Znaki na niebie i w Google grafika wskazują, że masz najzwyklejsze wycieraczki z mocowaniem jak piszą C1.
                                      [ATTACH=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","title":"Link","data-attachmentid":2702495}[/ATTACH]
                                      Link

                                      Ja u siebie mam identyczne mocowanie tyle, że brałem Boscha.
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        C1 dzięki wielkie. Temat uważam za zamknięty.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X