Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozrząd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozrząd

    Witam dzisiaj przy przebiegu 140 tys wymieniłem kompletny rozrząd firmy Conti (silnik 1.4 czda 150km)i mam do was pytanie ponieważ z informacjami odnośnie wymiany od Skody jest problem (niby wymiana co 200 tys, albo wcale) po jakim czasie czeka mnie kolejna wymiana tego nieoryginalnego rozrządu może ktoś z was już wymieniał dwa razy. ​

  • #2
    Ja planuję też niebawem wymienić u siebie. Od nowości siedzi jeszcze. 115 tys nalotu,ale ponad 6 lat. Jakoś latem sobie ogarnę. Później tak myślę że będę wymieniał tak jak przy każdym innym. Czyli +/-120tys. Rozrząd akurat kosztuje grosze. Pompa trochę więcej orenów
    Możesz napisać jak u Ciebie wyglądał po zdjęciu rozrząd,rolki i napinacz? Ile lat w aucie? Pytam z ciekawości bo nie znalazłem nigdzie sytuacji że komuś zerwało pasek.
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Auto jest 2015 przebieg 140 tys. ogólnie rolka i napinacz wygladaly całkiem ok. mechanik mówił, że nie było widać uszkodzeń, ani luzow, a pasek widziałem i nie było na nim pęknięć, ani podobnych uszkodzeń, ale wyglądał według mnie na zmęczony życiem chyba te 6.lat było już widoczne i myślę, że do tych 200 tys mogłoby być różnie, ale ogólnie nie było dramatu.

      Komentarz


      • #4
        W zeszłym roku zmieniałem rozrząd w 1.4 TSI przy przebiegu 140000km i 6 latach eksploatacji głównie w miejskich warunkach. Był to ostatni dzwonek ze względu na pasek. Reszta była ok.
        Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Angel Zobacz wpis
          W zeszłym roku zmieniałem rozrząd w 1.4 TSI przy przebiegu 140000km i 6 latach eksploatacji głównie w miejskich warunkach. Był to ostatni dzwonek ze względu na pasek. Reszta była ok.
          Orientujesz sie mniej wiecej co ile powinno sie w 2.0TDI zmieniać rozrząd ? ASO podaje jakis kosmos 210 tyś km , bałbym się czekać do tego momentu , póki co mam 78 tys km i zastanawiam sie czy 100-120 tyś to jest właściwy moment ?
          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #6
            Ja miałem Octavię II Fl 2.0 TDI , tam rozrząd zmieniałem po 5 latach i przebiegu 175 tys.km i zarówno pasek jak i rolki nie wyglądały na mocno styrane życiem w octavce III 1.6 TDI robiłem po 5 latach ,a przebiegu 165 tys, osobiscie uważam ,że przebieg 100 tys. to lekka przesada na rozrząd, kolega ostatnio robił w III 2.0 TDI , po 8 latach i przebiegu 160 tys. km , ale kto bogatemu zabroni robić co 50 tys.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
              Ja miałem Octavię II Fl 2.0 TDI , tam rozrząd zmieniałem po 5 latach i przebiegu 175 tys.km i zarówno pasek jak i rolki nie wyglądały na mocno styrane życiem w octavce III 1.6 TDI robiłem po 5 latach ,a przebiegu 165 tys, osobiscie uważam ,że przebieg 100 tys. to lekka przesada na rozrząd, kolega ostatnio robił w III 2.0 TDI , po 8 latach i przebiegu 160 tys. km , ale kto bogatemu zabroni robić co 50 tys.
              Dzięki , chciałem się zorientować jaki przebieg będzie najbardziej odpowiedni , przez pandemie trochę mi przebiegi spadły , i przy 5 latach to pewnie będę miał ok 100 tys km. Wiec pewnie jeszcze poczekam z rok dłużej.
              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis

                Orientujesz sie mniej wiecej co ile powinno sie w 2.0TDI zmieniać rozrząd ? ASO podaje jakis kosmos 210 tyś km , bałbym się czekać do tego momentu , póki co mam 78 tys km i zastanawiam sie czy 100-120 tyś to jest właściwy moment ?
                co 6 lat lub 210 kkm
                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X