Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Specyfikacje opon Octavia 3 Kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Specyfikacje opon Octavia 3 Kombi

    Cześć, od tygodnia jestem posiadaczem Skody Octavii 3 Kombi po lifcie ( foto w załaczniku)

    Poszukuje informacji o zalecanych oponach w aucie - niestety bez skutku.

    Macie jakies wskazowki gdzie znajdę taką informacje ?
    ( zimowki od zakupu 225 45 17)
    Dziękuje za konstruktywne wpisy
    Pozdrawiam
    Sławek
    Załączone pliki

  • #2
    To najbardziej optymalny rozmiar. Mam takie letnie 225 45 r17 91w

    Komentarz


    • #3
      Skoda ładna, rozmiar jak najbardziej optymalny, bo 205/50R17 będą droższe, ale najfajniejszy i tak jest ten zamek w tle
      Rozmiary dla O3 1,4 TSI 150KM - 205/55R16, 205/50R17, 225/45R17, 225/40R18, 235/35R19
      Mój Zygzak McQueen
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

      Komentarz


      • #4
        W karcie homologacji masz to co powinno się zakładać aby nie mieć ewentualnych problemów z ubezpieczycielem.
        Prawdopodobnie masz tam wpisane m.in. 225/45R17 oraz 205/55R16. Uwaga na indeks predkosci.

        Komentarz


        • #5
          U siebie mam założone 225/45/17. Komfort jazdy dyskusyjny. Mamy tak beznadziejne drogi że czasami to aż zęby bolą. O ile na trasach i dobrych jakościowo drogach jest rewelacja,tak na większości jest wprost przeciwnie...
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Rybus85 Zobacz wpis
            U siebie mam założone 225/45/17. Komfort jazdy dyskusyjny. Mamy tak beznadziejne drogi że czasami to aż zęby bolą. O ile na trasach i dobrych jakościowo drogach jest rewelacja,tak na większości jest wprost przeciwnie...
            mam to samo. Na zimówkach 16" jest jako tako ale bez rewelacji, natomiast 17" po moich dziurawych i nierównych drogach to katorga. Teraz po zimie to już ogólnie jest fatalnie.

            Na 17" bardzo fajnie się lata po autostradach gdzie czuje się nawet przy dużych prędkość że auto jest stabilne.

            Ja to ogólnie czuje tutaj wielki dyskomfort bo w poprzednim auciem miałem typowe balony i tam się mięciutko jezdziło.

            Komentarz


            • #7
              No niestety. Drogi odbierają przyjemność z jazdy. U mnie dojazd do Poznania od strony S11 to dramat i porażka. Plomby z zębów można pogubić. Ale ladny asfalt i inna bajka. Ale to głównie na autostradzie i obwodnicach. Ale pięknie ubierają auto takie koła.
              W poprzednim aucie miałem balony 15' bodajże 205/65 i tam nic mnie nie interesowało w trakcie jazdy ^^ Ale auto "nie wyglądało"
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X