Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.4 tsi 2014r 95 czy 98

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.4 tsi 2014r 95 czy 98

    Witam, od tygodnia jestem posiadaczem O3 i zastanawiam się jaka benzynę tankować w książce serwisowej jest napisane że od 95 w górę ale czy jest różnica w spalaniu albo dynamice między 95 a 98? Obecnie różnica między jedna a druga wynosi 30gr × 50l zbiornik = 15zl czy płacąc za 98 zrobię więcej km? Rocznie robię ok 30kkm wiec różnica w skali rokujest już widoczna

  • #2
    Robię podobnie jak Ty,czyli 30-35 tyś. I pierwszy miesiąc tankowałem tylko 95. Średnie spalanie było w okolicach 5.43. Później zacząłem tankować 98. Dynamika...nie czuje jakoś dużej różnicy,może delikatnie lepiej reaguje na pedał,ale to tak mała różnica że nie wiem czy to nie placebo Spalanie. Jeżdżę tak samo,ta sama trasa i spalanie 0.1-0.2 więcej. Niby niewiele,ale jest. Nawet potrafi czasem dobić do 0.3. Ale praca silnika zrobiła się jakaś przyjemniejsza. Na postoju praktycznie niesłyszalny,nawet wysiadając z auta. Wkręcając na obroty też wydaje mi się że pracuje inaczej.
    Na razie tankuje dalej 98,głównie mając nadzieję że środki czyszczące itd pomogą minimalizować nagar itd. Miesięcznie wychodzi jakieś 50-60zł więcej niż 95,więc dramatu nie ma. Jak paliwo dobije do 6zł to będę się zastanawiał ^^ U mnie na razie 98 wczoraj tankowałem za 5.49zł.
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Po pierwszym tankowaniu na 95 wyszło mi spalanie 5.8l średnia od tankowania do tankowania ale komputer pokazuje 5.7 wiec nie wiele się myli. Pierwsze tankowanie było 95 dzis zatankowałem na shell 95 v-power i zobaczymy jak będzie zachowywał się samochód i jakie będzie spalanie

      Komentarz


      • #4
        Poki co od nowosci 60kkm, nie widze zadnej roznicy pomiedzy 95 a 98, niech ktos poszuka sobie po forach ile realnie oktanow ma 95 a ile 98, potem posklada w fakty. No a jak sa fachowcy co czuja roznice na 3-4 oktanach to co zrobic.

        Komentarz


        • #5
          Dlatego napisałem że żadnej praktycznie różnicy nie czuje,ale na razie tankuje ze względu na lepszą pracę silnika i dla dodatków które są razem z paliwem 98. A reszta mnie nie interesuje jak spalanie i moc Nawet gdzieś czytałem że na paliwie 98 auto mode nawet więcej spalać(chodzi o kaloryczność paliw). Niech sobie spala to paliwo lepiej(98 jest lepiej spalane) i oby czyściło syf tymi dodatkami
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Ja tam mu po prostu od czasu do czasu dam porzadnie w palnik zeby przedmuchac...

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X