Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kiedy pierwszy serwis klimy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kiedy pierwszy serwis klimy

    Witam,
    Posiadam Octavie III rocznik 2020 (pierwsza rejestracja marzec) , aktualnie mam przejechane 14 tys. km. Czy macie może wiedzę kiedy należy wykonać pierwszy serwis klimatyzacji ( nie mam na myśli wymiany filtra czy ozonowania ) Sprzedawca gdy kupowałem auto stwierdził ,że lepiej tam nic nie ruszać przez około 7 lat ? W 4 letnim pakiecie serwisowym skody nie widziałem obsługi klimatyzacji.
    Wiadomo czynnik ucieka, olej się zużywa itp, a serwis klimy zaleca się zrobić raz w roku. Proszę o pomoc.

  • #2
    Jak miałem poprzednie auto, oczywiscie nie nowe, to jezdzilem przez 2 lata nic w niej nie robiac. Potem zaczalem robic serwis i od tego czasu zaczely sie problemy, tu dobili troche wiecej bo nie interesowala ich wlepka w aucie a tabele w necie, tu dali za malo, to wyjablo przez zawor bezpieczenstwa, tu w koncu padlo sprzeglo sprezarki i tak non stop. Oczywiscie za kazdym razem inny serwis bo po kazdym bylem zrazony... Teraz mam nowe auto, w sensie bylo nowe..., i jak bylem na ostatnim przegladzie z pakietu to pytalem sie o klime i facet powiedzial wprost. Zalzecaja serwis bo zalecaja, bo musza, nie meili przypadku reklamacji z powodu ubytku czynnika do 4 lat, moje ma lekko ponad 3, oczywiscie zdarza sie uszkodzenie chlodnicy klimy i wyciek, ale ogolnie zero problemow. Tym razem postanowilem nie grzebac dopoki absolutni wszystko dziala. Czy to glupie czy nie, czas pokaze.

    Komentarz


    • #3
      Coś w tym jest co mówi kolega zulu
      Jak działa to nie ruszać, najwyżej na wiosnę oczyścić samemu parownik.
      Byłem ostatnio u zaufanego mechanika i mi mówił, że konkretny serwis klimy musi trwać. Jeśli ktoś chce Ci zrobić taki serwis w pół godziny to nawet nie próbuj tam jechać. Sama próżnia to ponad godzinę musi być, by tam wszystko wysuszyć jak trzeba.
      Niektórzy porównują klimatyzacje do lodówki i faktycznie jest duże podobieństwo. Wiadomo, w aucie są połączenia narażone na wibracje i może dojść do rozszczelnienia, ale bez przesady, że rok w rok jeździć i czynnik wymieniać.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez luksas Zobacz wpis
        Witam,
        Posiadam Octavie III rocznik 2020 (pierwsza rejestracja marzec) , aktualnie mam przejechane 14 tys. km. Czy macie może wiedzę kiedy należy wykonać pierwszy serwis klimatyzacji ( nie mam na myśli wymiany filtra czy ozonowania ) Sprzedawca gdy kupowałem auto stwierdził ,że lepiej tam nic nie ruszać przez około 7 lat ? W 4 letnim pakiecie serwisowym skody nie widziałem obsługi klimatyzacji.
        Wiadomo czynnik ucieka, olej się zużywa itp, a serwis klimy zaleca się zrobić raz w roku. Proszę o pomoc.
        Jak masz nowe auto i nic się nie dzieje to przez trzy lata nic nie rób. Później w zależności od upodobań. Ja sprawdzam dla pewności co dwa lata, ale klimy nigdy nie wyłączam. Zima, lato jest zawsze włączona. Żony samochód też z vaga i od nowości co 6 miesięcy muszą ładować czynnik bo spierdziela. Przez trzy lat nic nie robili, bo twierdzą że jest ok. Dopiero teraz jak już się wkurzyłem na żonę i serwis mają w przyszłym tygodniu sprawdzić szczelność i ewentualnie wymienić nieszczelną część.

        Komentarz


        • #5
          A ktoś podpowie gdzie w ogóle w OIII znajduje się parownik bo nigdzie schematu nie mogę znaleźć? gdzie za filtrem kabinowym?
          Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
          Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
          Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          Komentarz


          • #6
            Sergi , człowieku z moim avatarem na innym forum ;], proszę, może coś pomoże- Parownik klimatyzacji - Octavia w eksploatacji - Octavia.team

            Komentarz


            • #7
              zulu Dzięki, człowieku
              Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
              Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
              Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              Komentarz


              • #8
                Ostatnio auto było u mechanika na wymianę rozrządu i uszczelnieniu silnika, więc przy okazji zrobiony był też serwis klimatyzacji. Po 8 latach brakowało mniej niż 100 gram czynnika, wydaje mi się że teraz klima chłodzi lepiej. Poprzedni serwis klimatyzacji był zrobiony z powodu nieszczelności na wejściu do osuszacza.

                Komentarz


                • #9
                  W ASO powiedzieli mi ,że jak Klima szczelna to będzie działać 10 ,15 lat tylko odgrzybianie i wymiana filtrów .Ja mam ten droższy czynnik

                  Komentarz


                  • #10
                    Biorac pod uwage, ze norma dla przewodow w fabryce to 6g/rok to w sumie malo brakowalo, biorac pod uwage ilosc polaczen i elementow.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X