Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filtr powietrza 1.4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Filtr powietrza 1.4

    Heja
    jakie było moje zaskoczenie , jak pan w ASO powiedział że przy 60 tyś producent nie przewiduje wymiany filia powietrza przy wymianie oleju .....był to mój ostatni darmowy serwis z pakietu 4-ro letniego .
    Mimo wszystko spytałem ile wymiana + koszt filtra ....cena - prawie 190 zł
    Jadąc do domu - po drodze mam hurt-skody , tam zakupiłem filierek - pół godziny roboty i gotowe
    ...................Ale tu moje pytanie na przyszłość ....jaki filtr/filtry kupować ?? -------bać się filtrona ??
    Pan powiedział że Man ma udziały , bądź wykupił filtrona - i nie mam sensu przepłacać , bo oba wyglądają identycznie ...fakt zobaczyłem - nie ma różnicy poza ceną - zaufałem facetowi ...kupiłem , ale znając nasze forumowe tęgie głowy mogą mnie podsumować ............. (filtron 32 zł, mann 55 chyba)
    Co sądzicie/radzicie - bo nie mam problemu z dopłatą do ewentualnie lepszego ? ? ?
    pozdrowienia
    Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

  • #2
    Kładź filtrona i będzie ok. Byle nie najtańsze chińskie no name. Jak trafisz febi bilstein też można wsadzić, jeszcze jest kamoka ale to już chyba w ostateczności. Ja zmieniam filtr silnikowy raz w roku a kabinowe dwa razy w roku. Ja silnikowy wsadzam febiego koszt około 32 zł filtron kosztuje 27 zł, olejowy wsadzam filtrona koło 15 zł płące za niego a kabinowy filtrona z weglem około 32 zł.
    Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

    Komentarz


    • #3
      Powiem ci z własnego doswiadczenia ze kupowałem filtrona do czasu wymiany oleju w mojej byłem zafirze . po zamontowaniu i przejechaniu 200 km wysrał się w taki sposób ze na wolnych obrotach nie było cisnienia i palila sie kontrolka oleju , zmiana na inny i spokoj. Znajomy mechanik pokazywał mi wykonanie filtrona z róznych aut czy to olej czy paliwo i albo są roznice w odlewach /zapinkach / gumach. i mowi ze to jest to bardzo niski poziom . Febi / bosch nie robią filtrów a dają tylko logo a tak naprawde nie wiadomo kto dostarcza.

      Takie myślenie, ze filtron jest wykupiony przez manna nie jest równoznaczny z tym ,ze jest identyczny . Tak jak Debica nie równa się Goodyearowi a tez opona, okrągła ,ma bierznik....

      Od lat stosuje Manna i nigdy nie bylo problemu z zadnym , a Knecht niby podobna półka ale odstaje troche ,bo jest delikatniejszy (mowie o powiertrzu do O2 )

      Komentarz


      • #4
        Wymienilem filtr po 3 latch i 57 000 km, jakies miesiac temu. Kupilem fFltrona bo chcialem sprobowac i kilka faktow.
        - filtr oryginalny nie byl jakos bardzo zabrudzony, ot zakurzony, lekko szary. Tak wygladajacy badz godzej filtr mialem w poprzedniej Astrze po roku..
        - po wymianie bylem zaskoczony jak auto odzylo, zwlaszcza z dolu, mialem wczesniej wrazenie, ze jest zamulone jak po chrzszczonej benzynie...
        - tak, gdzies znalazlem zdjecie porownanie Manna i Filtrona na wadze i Mann byl sporo ciezszy, czyli gestszy, inny material jak zwal tak zwal.
        - opinie sa rozne ;]
        Ja chcialem sprobowac, bede wymienial jak Bozia i logika nakazuje co rok, wiec zobacze co bedzie z czasem.
        P.S- juuup, zamykalem pake ile tam silnik daje juz nie raz na nim i nic sie z autem nie dzieje, oby tak pozostalo.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
          Od lat stosuje Manna i nigdy nie bylo problemu )
          Cenne spostrzeżenie

          Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
          po wymianie bylem zaskoczony
          ...rozumiem że na plus filtrona



          Aaa zapomniałem napisać - jak bawiłem się z wymianą - po otwarciu puszki "u góry " gdzie powinno być raczej czysto znalazłem dosyć dużo drobin piasku ( filtr mann) ....może mechanik w aso jak wymieniał świece i wyciągał puszkę obracał nią - i gdzieś coś się przesypało - chociaż nie powinno
          Czyli co - na to wygląda że filtron nie jest zły - ale w pierwszej kolejności : Ori , Mann , bosch , febi , bilstein , filtron
          Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

          Komentarz


          • #6
            Kabinowy daję zawsze z węglem i tą warstwą od drobnoustrojów. Oddacham tym ja i cała rodzina, więc tu nie ma kompromisów.
            Oleju mam teraz manna, powietrza filtrona.
            Wszystko działa tak jak trzeba.

            Komentarz


            • #7
              Moze nie na korzysc Filtrona co nowego filtra. Gdzies czytalem, ze Filtron ze wzgledu na mniej gesty material/ mniejsze upakowanie ma troche wiekszy przeplyw, czy to jakos wplywa przy tak duzej kontroli przez elektronike to nie wiem. W kazdym razie nie mam juz tego uczucia.

              Komentarz


              • #8
                Jak ktoś nie liczy się z hajsem to może polecieć w K&N. Ja używam w motocyklu tego samego filtru od przynajmniej 8 lat. Raz w roku czyszczony, suszony i nasączany. Jak ktoś chce kupuje raz i potem tylko czyści.
                Link

                Komentarz


                • #9
                  Oryginalny jest Filtr Manna 47 zł zamiast 100zł w ASO

                  Komentarz


                  • #10
                    Od zawsze Filtron i nigdy nic złego się nie wydarzyło

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez paszczak1991 Zobacz wpis
                      Jak ktoś nie liczy się z hajsem to może polecieć w K&N. Ja używam w motocyklu tego samego filtru od przynajmniej 8 lat. Raz w roku czyszczony, suszony i nasączany. Jak ktoś chce kupuje raz i potem tylko czyści.
                      Link
                      Oprócz dobrego samopoczucia to czy na tej wkładce jest jakaś odczuwalna różnica w jeździe w TSI ? Miałem kiedyś w samochodzie z silnikiem wolnossącym i szczerze mówiąc to różnica pomijalna.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X