Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zużycie płynu do spryskiwaczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zużycie płynu do spryskiwaczy

    Nie wiem czy mam się przyzwyczaić, czy jest szansa żeby jakoś to zmienić. Gdy używam spryskiwaczy, bardzo dużo płynu leci na reflektory a mało na szybę. przyznam, że reflektory mnie nie interesują, jeżdżę po mieście i są OK, ale zużycie płynu mnie przeraża. wlałem 4 litry i nawet 3 tyg nie minęły i juz musiałem uzupełniać, a bardzo często nie uzywam. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić, czy pozostaje mi przyzwyczaić się? Jak dla mnie na reflektory w ogóle najlepiej jakby nie pryskał.

  • #2
    Witam!
    W VCDS można zmienić ustawienia w adaptacjach.
    Można wyłączyć, ustawić żeby spryskiwało z opóźnieniem, zmienić czas spryskiwania reflektorów.

    Komentarz


    • #3
      Wiem że to obejście a nie rozwiązanie problemu
      Stojąc na "czerwonym" na hamulcu, wyłączam na chwilę światła, używam spryskiwacza i włączam światła
      U mnie reflektory są spryskiwane tylko przy włączonych światłach

      Komentarz


      • #4
        Jakby ktoś podał jak wyłączyć spryskanie świateł za każdym pierwszym razem po odpaleniu auta, to bym mu postawił flaszkę.
        Albo sposób, by gaszenie auta, nie zarowalo licznika spryskiwań.
        Wiosna, lata jeżdżę na ledach, to problemu nie ma, a zimą to jest słabo. Wsiadam do auta, myje szyby, oczywiście włącza się mycie świateł, bo to pierwsze spryskanie. Jadę po bułki, znów wsiadam i znów mycie wszystkiego, jadę zatankować. Wsiadam i znów myję światła. Pół litra płyny idzie na darmo.
        Te kodowania vcds nic nie zmieniają, bo przy odpaleniu auta zeruje się licznik spryskiwań.

        Komentarz


        • #5
          JA wykodowałem spryskiwacze lamp i mam spokój.
          Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X