Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świece zapłonowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świece zapłonowe

    Witam.
    Skoda Octavia 1.4 TSI 150PS 2018r.
    Przebieg 50000km wiem,że serwis pisze o wymianie przy 60000km nie widzę nic niepokojącego pali na dotyk przyspieszać wymianę czy można spokojnie jeszcze te 10tyś. zrobić?
    Jakieś odpowiedzi,podpowiedzi mile widziane.

  • #2
    U mnie serwis wymieniał przy 60 i nic się nie działo. Możesz jeździć.
    Ja teraz czekam do 120.

    Komentarz


    • #3
      Dokladnie tak samo, ja zamierzam pociagnac jeszcze dluzej, bo jak sami mowili po wymianie swiecie wygladaly bardzo dobrze.
      Bardziej mnie interesuje czy przewody po jakims czasie wymianiec czy dopiero jak cos zacznie sie dziac.

      Komentarz


      • #4
        Które przewody ?!

        Komentarz


        • #5
          Pewnie jak coś się zacznie dziać
          Kolego zulu tam i w wielu innych autach nie ma przewodów zapłonowych idzie wiązka elektryczna z dwoma kabelkami,lub w innych markach szyna.
          ​​​​

          Komentarz


          • #6
            Temu pytam, nie zagladałem tam pod pokrywę, wczesniej mialem diesla a jeszcze wczesniej 1.4 ale wolnossace.

            Komentarz


            • #7
              Ja już w felicji w 97 roku nie miałem przewodów

              Komentarz


              • #8
                Za to ja w Fiacie 1.4 i Oplu 1.6- tak.

                Komentarz


                • #9
                  Ja właśnie jestem przed wymianą świec do tego silnika CZDA 1.4 150 KM. Wybór padł na świece NGK platynowe PKER7A8EGS 95463 podają jako zmiennik do świec 04E905602.
                  Nie byłem pewien i podjechałem sobie do Panów w Łodzi Skoda Polmozbyt aby się upewnić czy do mojego silnika trzeba użyć 04E905612C oryginału czy może jednak coś uda się dobrać. No i po wbiciu VIN pokazywało że można użyć obu numerów 04E905602 i 04E905612C. Moment dokręcania 22Nm jak ktoś zainteresowany

                  Komentarz


                  • #10
                    Co ile lat wymienia się świece ,ja robię 7 tyś rocznie ? ,gdzieś widziałem świece long life może takie dają do tego silnika .

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez ptak1234 Zobacz wpis
                      Co ile lat wymienia się świece ,ja robię 7 tyś rocznie ? ,gdzieś widziałem świece long life może takie dają do tego silnika .
                      Według ASO limit to 4 lata lub 60000 km zależy co będzie wcześniej. U mnie auto leci 5 rok na świecach przebieg 54000 i czuć nierówną pracę na wolnych obrotach (czasem zadrga silnik). W najbliższym czasie wymiana.

                      Komentarz


                      • #12
                        ja ma przejechane 23 tyś km ,4 lata będzie w marcu .Ciekawe skąd wzięli te 4 lata ?

                        Komentarz


                        • #13
                          Wymiana świec jest prosta,
                          ale pod warunkiem, że pokryją ceramiczną część świecy pastą zapobiegającą przypieczeniu fajki cewki.

                          U mnie po pierwszej wymianie (ASO na 60tys.) było sucho to i jedną fajkę (130tys) rozerwałem nie mogą zdjąć.

                          A koszt cewki zamiennik około 160, ori 250 złotyszy. Można też z ebaya kupić same fajki po 10zł szt.


                          Komentarz


                          • #14
                            Ciekawe czemu servis ASO odpisał mi ,że moment dokręcenia to 25 30 nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Wg. opisu na opakowaniu świec jest 23 Nm i tak dokrecalem.
                              co miałeś na myśli wysyłając mi na priv że; to świece?

                              Komentarz


                              • #16
                                Kupiłem w ASO WV(na aledrogo )oryginalne świece (przyszły w opakowaniu WV ,boscha z logo WV ) i nie było na opakowaniu nich z jaką siłą je dokręcić i napisałem do nich . Oni odpowiedzieli ,że 25 do 30 Nm . a na innych aukcjach podają tak jak Ty 23nm ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ptak1234 Zobacz wpis
                                  Oni odpowiedzieli ,że 25 do 30 Nm . a na innych aukcjach podają tak jak Ty 23nm ?
                                  bzdura
                                  Moment dokręcenia to 22Nm , a cewki 8Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    co do zapieczonych gum/fajek cewki na świecy - to widziałem patent polegający na tym że końcówkę pistoleta sprężonego powietrza dopasowujemy z góry żeby było szczelnie i ciśnienie samo odspaja gumę od świecy

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ...a tak na marginesie - czym posmarować wlot fajki żeby się nie zapiekło ??? może być ciutka smaru ceramicznego , czy tak jak zalecają smarem silikonowym ?

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X