Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Geometria zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Geometria zawieszenia

    Witam
    Czy posiada ktoś parametry zawieszenia Octavia 3 kombi 2.0tdi 2020rok do poprawnego ustawienia geometrii przód jak i tył?

  • #2
    Kiepsko z tymi danymi szukałem w google nie znalazłem
    2tyg.temu byłem swoją tak z czystej ciekawości na sprawdzeniu po 50kkm trochę się rozjechało poprawił i jest duża różnica w prowadzeniu auta.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez toshimin Zobacz wpis
      Witam
      Czy posiada ktoś parametry zawieszenia Octavia 3 kombi 2.0tdi 2020rok do poprawnego ustawienia geometrii przód jak i tył?
      Dzisiaj rano byłem na sprawdzeniu geometrii 3D po 95,000 km.

      Oto normatywne wyniki dla 2.0 TDI 150KM poniżej na zdjęciu wraz z normami.

      Zawieszenie reguluje się tylko z przodu, bo z tyłu jest belka skrętna - jak w taniej fabii czy jeszcze tańszej dacii...


      20210924_143257.jpg
      Ostatnio edytowany przez Etranger; 9993460.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Etranger Zobacz wpis

        Dzisiaj rano byłem na sprawdzeniu geometrii 3D po 95,000 km.

        Oto normatywne wyniki dla 2.0 TDI 150KM poniżej na zdjęciu wraz z normami.

        Zawieszenie reguluje się tylko z przodu, bo z tyłu jest belka skrętna - jak w taniej fabii czy jeszcze tańszej dacii...
        Witam
        Odświeżę trochę temat , dziś byłem na geometrii , tez jakoś z podobnym przebiegiem , ten sam silnik

        I jak spojrzymy to mam inne ustawienia wg tolerancji ( czyli nastawień poprawnych)
        W moim przypadku Kąp PK przód prawy jest poza normą ( u mnie znaczniej niz u ciebie) zatem które ustawienia sa poprawne ?


        Przód PK
        U mnie - 0,30 ( plus minus 0,30) czyli od 0,00 do -0,60
        U Ciebie - od 0,00 od -1,00

        Moj PK wychodzi poza norme , nie wiem czy mam sie tym przejmować czy jednak jest to nie wieka anomalia ? Wdzięczny będę za odpowiedz jakby ktoś wiedział.geometria.jpg

        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
          Witam
          Odświeżę trochę temat , dziś byłem na geometrii , tez jakoś z podobnym przebiegiem , ten sam silnik

          I jak spojrzymy to mam inne ustawienia wg tolerancji ( czyli nastawień poprawnych)
          W moim przypadku Kąp PK przód prawy jest poza normą ( u mnie znaczniej niz u ciebie) zatem które ustawienia sa poprawne ?


          Przód PK
          U mnie - 0,30 ( plus minus 0,30) czyli od 0,00 do -0,60
          U Ciebie - od 0,00 od -1,00

          Moj PK wychodzi poza norme , nie wiem czy mam sie tym przejmować czy jednak jest to nie wieka anomalia ? Wdzięczny będę za odpowiedz jakby ktoś wiedział.geometria.jpg
          0,60’ = 1,0 (stopień)
          Przelicznik Ok.
          Jeżeli chodzi o tą małą anomalie to wiem, że w audi szło poprawić PK tzw. sankami. Nie wiem jak to wyglada w skodzie. Ewentualnie pozostaje obserwować opony.
          Ostatnio edytowany przez duzy616; 10802.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X