Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Żywotność 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Żywotność 1.4 TSI

    Jak u was z przebiegiem dla 1.4 TSI ? Warto kupować po 200kkm?

  • #2
    Jak był prawidłowo serwisowany to można brać. W Niemczech widziałem sporo z przebiegami pod 300k. A skoro litrowe kosiareczki dają radę zrobić ponad 300k to 1.4 tym bardziej powinno dać radę
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Znam od znajomego kilkanascie tych aut co miały od 400 do ponad 600 tysi przebiegu.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
        Znam od znajomego kilkanascie tych aut co miały od 400 do ponad 600 tysi przebiegu.
        Co wymieniał najczęściej przy takich przebiegach i co ile ?

        Komentarz


        • #5
          Historia jest prosta, bo od niej zaczne. Poprzednio mialem Astre H 1.9CDTI, w sumie chyba padlo w niej wszystko co moglo pasc. Niezla wtopa, choc faktycznie czesc rzeczy byla z mojej winy, np turbo. Zrobilem nia okolo 190kkm.
          W kazdym razie namowili mnie koledzy na nowe auto, pierwsze nowe auto. Budzet byl ograniczony do 75tysi max, rozne marki chodzily po glowie, az w koncu kolega X powiedzial- ty przeciez YY ma cala flote Skodzinek, wez zadzwon jak nie wierzysz. To dzwonie i mowi mi, ze najmniejszy przebieg wtedy miala Octavia cos ponad 400tysi, a rekordzistka 647tysi, wszystko zrobione w ciagu niecalych 3 lat....
          Dla jasnosci, bodajze 10-11szt to Octvia 1.4TSI i 3 do 5 Superbow 1.4TSI. Octavie wszystko kombi.
          Znajomy je kupil ze wzgledu na to, ze poprzednio koszty utrzymania diesli mial znacznie wieksze, tutaj jechal stricto wedle zalecen serwisowych, czyli wiadomo olej co 30kkm, itd..., bo koszty. Nie jest to gosc typu, ze liczy kazda zlotowke, aby przyoszczedzic. Nie. On wlozy kazda zlotowke, aby biznes krecil sie plynnie, czyli auta chodzily bez postojow, bo to mu generuje zysk. Kazda, ale jak kazdy prywaciarz, taka ktora jest wymagana. Auta maja pochodzic leasing i ida dalej. Auta lataly jako "taksowki" w razie "W" po calej Europie niemal 24/24h, taki dziwny wymog przemyslu automotive... Mniejsza z tym, opisalem sytuacje aby kazdy wiedzial, co zdecydowalo, ze ja wszedlem w ten model- poki co u mnie to oleje itp .., oraz jak one jezdza, bo przebiegi sa olbrzymie, ale to sa trasy a nie po miescie. Z tych wszystlkich aut tylko jedno padlo na grawrancji, po prostu gdzies w drodze auto weszlo w tryb awaryjny, stanelo, laweta i wymieniono caly silnik. Takie wtedy mialem info, co bylo przyczyna nie wiem, po prostu nie dyskutowali z nim i serwis wymienil silnik. Cos to bylo przebieg 70-90tysi, cos takiego... Z tego co wiem, ma teraz 1.5TSI:]

          Komentarz


          • #6
            Jest nadzieja. Widziałem już trochę z przebiegami po 500k. A teraz taki rodzynek
            Nie znaleziono strony
            Screenshot_20220105-110101.png
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X