Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

roleta bagażnika kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • roleta bagażnika kombi

    Witam,
    Dziś ładnie przymrozilo i w związku tym musiałem dostać się do bagażnika po zmiotke.
    Czy też tak macie, że roleta bagażnika gdy jest zimno to zwija się bardzo powoli a przy -10 praktycznie się nie zwija.
    Nie wiadomo co z tym robić, bo gdy na siłę się ją odpycha to wszystko zwisa i się cofa.
    Wydaje mi się że to przez materiał który robi się sztywny ale to znaczyloby że wszyscy tak mają?


  • #2
    U mnie tak samo jest
    Maciek
    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
    Zapraszamy....

    Komentarz


    • #3
      U mnie dziś - 6 i roleta chodzi tak jak mówisz.

      Komentarz


      • #4
        -14°C, roleta nie zwija sie, przewody paliwowe brzecza, samochod slabo sie nagrzewa i szybko wychladza. Cos grzechocze w desce rozdzielczej.

        Skoda... mongolska mysl naukowo-techniczna i czeska uczciwosc.

        Komentarz


        • #5
          Ok, czyli znów TTM, pozostaje mi się pocieszać, że to nie tylko mój problem i że nawet nie ma po co do serwisu jechać.
          Ale ta skoda mimo że to moje pierwsze auto z salonu to najgorsze ever

          Dzięki Panowie za podzielenie się wrażeniami!

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Pita1111 Zobacz wpis
            Ok, czyli znów TTM, pozostaje mi się pocieszać, że to nie tylko mój problem i że nawet nie ma po co do serwisu jechać.
            Ale ta skoda mimo że to moje pierwsze auto z salonu to najgorsze ever

            Dzięki Panowie za podzielenie się wrażeniami!
            Do uslug.

            Nie wierze, ze kupiles skode majac taki szeroki wybor innych wozow, ale pociesZe Cie, my tez nie wiedzielismy w co sie pakujemy

            Na S to dobre jest Subaru, niezle Suzuki, ciekawe sa niektore Saturny.

            Skode mozna kupic tylko wtedy, gdy nie masz pomyslu na cos innego, akceptujesz nudna motoryzacje i wiesz, ze zawsze znajdzie sie ktos, kto ja odkupi po Tobie.

            A tak powazniej, to sprobuje przesmarowac siliconem w aerozolu i zobacze, czy pomoze.

            ps. W passacie B8 roleta zwijala sie troche wolniej w mrozne dni, ale jednak sie zwijala. Czyli VAG ma patent jak to rozwiazac, ale skodzie tego nie udostepnil. Das Auto aus der Osteuropa
            Ostatnio edytowany przez Etranger; 9993460.

            Komentarz


            • #7
              Ja tam ze skody jestem bardzo zadowolony i to jak dotychczas moje najlepszej auto.
              Leję, jadę i wiem, że mnie nie zawiedzie.
              ​​​​

              Komentarz


              • #8
                Roleta w mojej Fabii ma już 14 lat i zawsze zwija się jak nowa.
                Czytam i zastanawiam się co zjepali projektanci?
                Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  W O2fl nie miałem tego problemu, no w O3fl w mroźne dni niestety jest... tak poza tym wszystko ok, nie jest to taki tragiczny wóz, jak kolega Etranger pisze
                  Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                  Maciek
                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                  Zapraszamy....

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez dagetto Zobacz wpis
                    Ja tam ze skody jestem bardzo zadowolony i to jak dotychczas moje najlepszej auto.
                    Leję, jadę i wiem, że mnie nie zawiedzie.
                    ​​​​
                    Czym jezdziles wczesniej?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                      W O2fl nie miałem tego problemu, no w O3fl w mroźne dni niestety jest... tak poza tym wszystko ok, nie jest to taki tragiczny wóz, jak kolega Etranger pisze
                      Zalezy do czego porownujesz, zalezy jakie wymagania stawiasz, zalezy jakie miales wczesniej doswiadczenia z motoryzacja.

                      Komentarz


                      • #12
                        Etranger
                        Jesli chcesz porównać octavie do jakiegoś wypasionego bmw, czy audi to chyba nie ta droga. Porównaj ją do aut jej klasy. Jak tak zrobisz to auto nie wypada źle.
                        Ja przy zakupie auta, skody nie brałem pod uwagę na początku wcale. Ale jak przeglądałem oferty aut do 40k, to praktycznie nic ciekawego nie znalazłem, a jak już to wyposażanie było o wiele słabsze niż moja skoda. Hit to był w tej cenie focus z szybami na korbę, manualna klimą, plastikową kierownicą
                        Mam ją już dwa lata i oprócz oleju i filtrów to nic nie musiałem zmieniać.
                        Wczesniej miałem felicje, mazde 6, focusa mk2, ale jeździłem też innymi autami, wiele w pracy i jak porównuję do skody, to jestem zadowolony, że ja mam, bo niczym nie odstaje.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Etranger Zobacz wpis

                          Zalezy do czego porownujesz, zalezy jakie wymagania stawiasz, zalezy jakie miales wczesniej doswiadczenia z motoryzacja.
                          To że skoda mistrzostwem świata nie jest, to my wszyscy doskonale o tym wiemy... Zawsze jest to kwestia pewnych porównań, wymagań, a i chłodnej kalkulacji... W moim przypadku wymaganiami było: mocny silnik, napęd na 4 łapy, automatyczna skrzynia biegów i możliwie największy bagażnik... I w tej cenie jaka 2 lata temu mnie wyniosła za octavię, u konkurencji w miarę dobrze wyposażonego auta spełniającego powyższe moje wymagania bym nie dostał, a więc coś za coś... A biorąc pod uwagę, że od ponad 2 lat sprawuje się całkowicie bezawaryjnie, to te kilka mroźnych dni w roku i słabo sprawującą się roletę biorę na klatę... Choć oczywiście nie umniejszam problemu, bo ten jest i roleta w tym modelu jakoś im nie wyszła....
                          Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz


                          • #14
                            Ciekawe rzeczy piszecie.

                            Wynika z nich, ze dobry samochod, to taki ktory odpala, skreca, trabi, jezdzi i wraca do garazu o wlasnych silach; do warsztatu mechanicznego wjezdza w rownych interwalach serwisowych.

                            To dosc nisko postawiona poprzeczka, ktora skoda i wiekszosc samochodow jak najbardziej przeskoczy.

                            Ale czy zycie nie jest zbyt piekne i krotkie, aby spedzac je w kolejnym samochodzie, ktory odpala, skreca, trabi i jezdzi?


                            Komentarz


                            • #15
                              Etranger idziemy w off top... To raczej sprawa na inny wątek... Tu być może ktoś w przyszłości będzie szukał info o rolecie bagażnika w O3 i raczej nie będą go interesować takie ogólne dywagacje... Pozdrawiam
                              Maciek
                              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                              Zapraszamy....

                              Komentarz


                              • #16
                                W tym modelu nie wyszło jeszcze conajmniej kilka rzeczy
                                Będąc już przy bagażniku to i silowniki kalpy są do bani, w lecie kiedy jest gorąco i klapa zostaje dłużej otwarta to bardzo ciężko ją opuścić. Serwis pokazuje inną Skodę i mówi że TTM.
                                Nie chodzi o to że roleta nie wyszła, chodzi o to jak skoda do tego podchodzi...
                                Z klapą walczyłem z serwisem kilka razy aż w końcu się poddałem, jak z kilkoma innymi rzeczami w tym modelu.
                                Silnik 1,5 TSI też im nie wyszedł, zawieszenie to również krok do tyłu w porownaniu z O2. Generalnie mysle że dobrze kiedy jakiś przyszły nabywca trafi na taki wątek, będzie wiedział na co zwrócić uwagę podczas kupna...

                                Ostatnio edytowany przez Pita1111; 50077.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Najlepiej zatem załóżcie panowie nowy wątek np. "Co mnie denerwuje w O3" w tym dziale i będziemy się w nim produkować... Potencjalni nabywcy znajdą tam wszystko, a ten wątek pozostawmy rolecie, może ktoś znalazł jakieś rozwiązanie i się tutaj tym podzieli...
                                  Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                                  Maciek
                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                  Zapraszamy....

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Słusznie. Dodam, że próbowałem ja smarować z bardzo mizernymi efektami. Moim zdaniem to kwestia tego plastikowego materiału z którego jest wykonana. Po prostu sztywnieje i sprężyna nie ma siły go zwinąć.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Proponuję jednak pisać dalej o bolączkach tego samochodu, aby ludzie nie popełniali naszego błędu i unikali tego czeskiego ulepa, w którym coś tak prostego jak roleta bagażnika zacina się przy -4*C.

                                      PS. Silikon nie pomógł, problem nie jest w oporze stawianym przez prowadnice, ale w samym mechaniźmie - ciekawe, czy roleta z golfa by pasowała.

                                      PPS. Po szczepieniach można zgłaszać NOP, a gdzie możemy zgłosić NIEPORZĄDANE ZACHOWANIA SKODY? Zostaje tylko to forum i ślad dla potomnych, jakie potworki tworzone są przez Czechosłowackie zakłady.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Też mi się wydaje, że problem tkwi w mechanizmie, materiał sztywny to fakt, ale nawet jak próbujesz "pomagać", to mechanizm nie chce zwijać... Może mechanizm dali zbyt słaby, materiał trochę zesztywnieje i ten "nie ma siły" ciągnąć....
                                        W O2fl nawet w ciepłe dni roleta zwijała mi się bardziej dynamicznie niż w O3, ale czy materiał był tam cieńszy czy mniej sztywny, tego nie pamiętam
                                        Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                                        Maciek
                                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                        Zapraszamy....

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X