Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SO3 1.8 TSI 180KM 4x4 DSG 2014

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • SO3 1.8 TSI 180KM 4x4 DSG 2014

    Witam wszystkich serdecznie.
    Jestem tu nowy, więc wybaczcie jeśli pytanie się gdzieś pojawiało, niestety lupka nie działa, na tyle ile mi się udało, nie znalazłem jak dotąd odpowiedzi.
    Jestem na etapie kupna auta, wybór padł na SO3 w benzynie, rocznie robię max 15kkm. Do tej pory szukałem 1.4TSI, natomiast trafiła mi w ręce oferta SO3 Elegance 1.8 TSI 180KM 4x4 DSG, produkcja 2014, salon PL, ~150kkm.
    Moje pytanie, czy są wśród forumowiczów użytkownicy O3 w takie konfiguracji lub znawcy tematu/modelu, którzy mogli by doradzić czy jest to godny polecenia model/silnik/skrzynia, jakie ma bolączki i typowe usterki i ewentualnie na co zwracać uwagę przy oględzinach?

    Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi! Pozdrawiam!

  • #2
    Sam silnik jest już z III generacji. Poprawiony z dwoma fazatorami, czyli pozbawiony problemu nadmiernego poboru oleju. Bardzo dynamiczny. Niestety nie tak ekonomiczny jak np. 1,4 150 KM. W tej konfiguracji masz zawieszenie wielowahaczowe, a nie MacPerson. Wygodniejsze, ale mniej trwałe. Natomiast skrzynia biegów DSG z przebiegiem 150 tyś może nie być dobrym wyborem. Średnia żywotność wg. opinii użytkowników to około 200 tyś. Ale to tylko ogólne opinie. Myślę że duże znaczenie ma to jak była użytkowana, czyli czy zmieniano w niej olej na czas. Często producenci nie mówią nic o wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów (np. Nissan), lub też użytkownicy pomijają to ze względu na oszczędności. To się potem mści na kolejnym użytkowniku.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X