Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie Octavia 2.0 CKFC (150KM) - ręczna skrzynia 6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie Octavia 2.0 CKFC (150KM) - ręczna skrzynia 6

    Witam wszystkich,

    kupiłem III w kombi i zaniepokojony jestem spalaniem tego silnika. Przez 6 miesięcy przejechałem 15k kilometrów w tym 2 trasy po 2000km (wschód - zachód autostrady, bez większych przewyższeń) Jazda bez klimy tempomat na 120km i na wyświetlaczu po Kilkuset kilometrowej trasie ponad 6l/100km, tempomat na 140km/h i po kilkuset kilometrowej trasie i wyzerowaniu i pokazuje 7,5l/100km.
    auto z jedną walizką w bagażniku i na pokładzie 2 osoby, przy jednostajnej trasie. Do tego zauważyłem, że pomimo w pełni nagrzanego silnika im jest chłodniej na dworze tym silnik więcej pali w trasie...
    Rozrząd wymieniony, DPF cyklicznie w pełni wypalany co sprawdzić, czemu się przyjrzeć?.
    Mam kabelek ale niestety ma nieaktywne bloki pomiarowe w VCDS:-( Jedynie gdzie mam dostęp to pomiary rozszerzone.
    Ma ktoś jakiś pomysł?

    Dla porównania wcześniej Touran 2.0 (140KM) spalanie na tej samej trasie po 2000km z pełnym autem (4 osoby plus pełen bagażnik) Tempomat 135 i spalanie 6,3l

    Pozdrawiam

  • #2
    Chyba trochę za dużo. U mnie 1.4 TSI zrobione na 185 koni z pełnym bagażnikiem, pełnym bakiem i dwoma osobami + dziecko w foteliku przy 120 pali 5.7 litra.

    Komentarz


    • #3
      Bez sprawdzenia temperatur na czujnikach VCDS-m niewiele się dowiesz. Musisz sprawdzić czy komputer widzi prawidłową wartość temperatury silnika.

      Komentarz


      • #4
        Witam,
        czujniki wydają się Ok. Pokazują zbliżone wartości. Zastanawia mnie ciągle stała wartość wymagana dla masy powietrza (250) niezależnie od obrotów ... Wartość rzeczywista się zmienia, tak samo cały czas mam wartość 100% EGR, czy tak powinno być?
        przesyłam screen

        Komentarz


        • #5
          Część,

          Jest szansa aby ktoś z takim samym silnikiem rzucił okiem na swoje wskazania?. Nie wiem za bardzo gdzie dalej szukać
          Pozdrawiam

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X