Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dołożenie dodatkowej kontrolki wypalania DPF, 2.0TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dołożenie dodatkowej kontrolki wypalania DPF, 2.0TDI

    Na allegro jest już dostępne takie coś: Link
    interfejs wpinany w gniazdo obd z diodą i sygnałem dźwiękowym informującym o rozpoczęciu wypalania DPF.
    Testował ktoś dobrze się sprawdza? Wydaje się to trochę przerostem formy nad treścią, funkcjonalność tego to tylko info o rozpoczęciu wypalania. Zamiast czegoś takiego planowałem raczej dokupienia oprócz vcds którego już posiadam, interfejsu elm327 z bluetooth do szybkiego podglądu parametru pracy filtra DPF przy pomocy z smartfona.

    Jakieś inne alternatywne sposoby dorobienia takiej diody informującej o wypalaniu DPF w czasie rzeczywistym? Sterownik silnika załącza jakieś dodatkowe odbiorniki prądu przy wypalaniu, jak się to dzieje w wielu modelach innych producentów?

  • #2
    Kiedyś u siostry w Peugocie 307 montowałem diodę w wnętrzu przy lusterku lewym bocznym w plastiku przy załączaniu wypalania uruchamiało się ogrzewanie lusterek +tylna szyba.
    Świetnie się to sprawdzało mogła przeciągnąć jazdę tak by zakończyło się wypalanie.
    Nie wiem czy oto Ci chodzi.... i czy w skodzie też jest wymuszone uruchomienie takich urządzeń?

    Komentarz


    • #3
      Robrat dioda z podgrzewania lusterek jako kontrolka wypalania DPF-a jest możliwa jedynie w samochodach koncernu PSA. Przynajmniej tak słyszałem.

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        Całkiem możliwe, dlatego też napisałem ,że nie wiem czy coś jest dodatkowo włączane.....

        Komentarz


        • #5
          Nie ma takiej możliwości jak w innych samochodach żeby sobie diode dołożyć za parę złotych.
          Zostaje tylko ten moduł z Allegro za 250 zł na OBD z diodą

          Komentarz


          • #6
            Kolega ma dieselka i wypowiadał się na temat tego modułu z allegro. On osobiście bardzo jest z tego zadowolony. Mówi że działa idealnie.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X