Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozrząd 1.2 tsi 105 km CJZA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozrząd 1.2 tsi 105 km CJZA

    Witam

    Posiadam Octavia 3 1.2 tsi 105km CJZA 2014 r, przebieg 178 tyś. Czy warto już wymienić rozrząd?? Wiem że pompa wody jest z drugiej strony silnika. Według jednego ASO wymianę warto rozważyć w okolicach 220 tyś km. A jak jest w praktyce? Drugie pytanie czy jakoś trzeba go "specjalnie ustawiać np komputerowo" ?
    Z góry dziękuję za odp

  • #2
    Ja dostałem info, że sprawdza się stan paska bo nie ma interwału wymiany.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Też się spotkałem z wersją że tylko kontrolować a nie wymieniać. Choć wydaję się to dość kontrowersyjne zważając na wiek i przebieg auta.

      Komentarz


      • #4
        Podobno pasek ma jakąś specjalną wzmacnianą konstrukcję.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Jak coś więcej się dowiesz to napisz. Przyda mi się info dla aktualnego właściciela mojej byłej O III CJZA.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Jak jest jak w CHPA to jak chcesz to dla świętego spokoju,bo ta sama śpiewka że kontrolować. Ja jak wymieniałem przy +/- 130 tyś pasek miał 7 lat. I jakby go ładnie wytrzeć i położyć obok nowego to ciężko byłoby powiedzieć który jest który. Ale że to śmieszny koszt to dla swojego spokoju wymieniony. Za rozrząd INA dałem 190zł plus wymiana. Bez pompy. Pompa ciekła,kupiłem i leży bo przestała
            Jakoś nigdy nie miałem zaufania do wielkich obietnic producentów(oleje co 30 albo i nawet 40,paski na wieki i łańcuszki jak na szyję a nie łańcuchy rozrządu).
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Informacja od serwisu.....

              w imieniu autoryzowanego serwisu Volkswagen Cichy-Zasada Warszawa dziękuję za zainteresowanie naszymi usługami i przesłanie zapytania dotyczącego rozrządu. Producent nie wskazuję interwału wymiany rozrządu w tym modelu. Korzystanie z oryginalnych części oraz usług autoryzowanego serwisu ma znaczący wpływ na bezawaryjność auta, a także komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania.

              Informuję, że zakres usługi obejmuje:
              a) części
              b) robociznę
              A jej koszt to ok. 3815 zł (1615 zł to koszt części, natomiast 2200 zł to cena usługi).



              Komentarz


              • #8
                Myślę, że znajdziesz ASO gdzie zrobią taniej. Nie mówiąc już o innych warsztatach, jeśli mają dobre opinie.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  Cena jak to ASO. Jakby ze złota było,a robocizna to już szkoda gadać. Miałem audi z ciekawości też zapytałem o rozrząd do zwykłej benzyny 2 litry. Cena bardzo podobna jak wyżej.
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeśli ASO pisząc "części" ma na myśli tylko pasek, rolkę i napinacz to 1.615zl to moim zdaniem za dużo.
                    Czy zestaw z ASO to coś znacznie lepszego niż pasek Continental i rolka/napinacz INA?
                    Allegro oferuje zestaw oryginalny na 600 lub Conti/INA 350zl.
                    Tylko zostaje kwestia faktycznej oryginalności takich zestawów.

                    Komentarz


                    • #11
                      Brat robił kiedyś w hurtowni z częściami. I mówił jak to wygląda. Te same części jedne do sklepów inne do serwisów. Tylko zmieniały się opakowania/oznakowanie. Brałem rozrząd do audi. Serwis chciał prawie 900 za części i prawie 1700 za robotę. Brat się roześmiał i dostałem przesyłkę takayjak trafia do serwisów za 350zł A roboczogodziny to już ogólnie szkoda gadać...
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Piotr94, masz swojego mechanika, kup markowe graty we własnym zakresie i już. Do 180.000 możesz jeszcze się spokojnie pokręcić.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Rzeczywiście jest ASO które ze wszystkim zamyka się w 2000 zł. Nie każdy mechanik chce robić, trzeba mieć odpowiednie blokady. Przeszukałem inne fora w tym zagraniczne i bywa że nas niektóre rejony zalecenia są na 120 tyś. Tak czy inaczej myślę że wiek auta też ma duże znaczenie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Przy 1.4/150 KM CZDA jest ta sama opcja - czy jest interwał wymiany ?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
                              Przy 1.4/150 KM CZDA jest ta sama opcja - czy jest interwał wymiany ?
                              Z tego co się orientuje to tak jest ten sam interwał wymiany co u mnie. Ja już po wymianie rozrządu dostałem dobrą ofertę z ASO w okolicach Warszawy. Może zależy od warunków eksploatacji ale uważam że pasek warto wymienić w okolicach właśnie 180/190 tyś. Mój pasek może nie był bardzo zniszczony popękany ale był jakby bardzo sztywny. Dodatkowo któraś z rolek miała dość bo po wymianie nie dochodzą żadne niepokojące dźwięki z okolic rozrządu co się wcześniej zdarzało.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez tomekcm Zobacz wpis

                                Z tego co się orientuje to tak jest ten sam interwał wymiany co u mnie. Ja już po wymianie rozrządu dostałem dobrą ofertę z ASO w okolicach Warszawy. Może zależy od warunków eksploatacji ale uważam że pasek warto wymienić w okolicach właśnie 180/190 tyś. Mój pasek może nie był bardzo zniszczony popękany ale był jakby bardzo sztywny. Dodatkowo któraś z rolek miała dość bo po wymianie nie dochodzą żadne niepokojące dźwięki z okolic rozrządu co się wcześniej zdarzało.
                                A gdzie koło Warszawy? Chętnie skorzystam z rekomendacji.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Przemek VISUAL Zobacz wpis
                                  A gdzie koło Warszawy?
                                  Mińsk?
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dokładnie tak, Mińsk Mazowiecki Carsed. Mieli ofertę nie do przebicia. Polecam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Przemek VISUAL Zobacz wpis

                                      A gdzie koło Warszawy? Chętnie skorzystam z rekomendacji.
                                      Przepraszam, ja mam łańcuch czy pasek rozrządu?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Serwis rozrządu za mną. Zdecydowałem się na Mińsk Mazowiecki i ASO Carsed. Oferta lepsza niż "zwykłych" warsztatów.
                                        Wymieniłem rozrząd + pasek wielorowkowy (do osprzętu).

                                        Robocizna 1.075zł
                                        Części 890zł.
                                        Razem 1.965zł.

                                        Uważam że jest to super cena, tym bardziej że mam na to gwarancję i graty są oryginalne.

                                        Dodatkowo wymieniłem świece (części + usługa = 490zł) :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Jak dojechała do domu - to pojeździ
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X