Opony letnie 205/55/16 na alu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Hector
    Classic
    • 2014
    • 2

    Opony letnie 205/55/16 na alu

    Cześć

    Jakie polecacie letnie opony na 205/55/16 na alu?
    Chodzi o wysoką półkę.
    Jakoś nie ufam oznaczeniom ABC z takiego np Oponeo. Zwłaszcza, ze nie piszą jaka jest różnica między A, B, etc.

    Najważniejsza jest dla mnie bezpieczeństwo zatem pewnie parametr drogi hamowania na mokrym.

    Jeżeli temat był, przepraszam ale szukałem i nie znalazłem takiego wątku

  • daxus
    Classic
    • 2016
    • 20
    • Octavia III (5E3)
    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

    #2
    Przeczytaj ranking opon letnich 2024 przygotowany na podstawie opinii kierowców. Sprawdź co warto kupić, aby podróżować bezpiecznie.


    nie trzeba dziękować, numer konta za poradę wysłałem na priv

    Komentarz

    • mkol
      Classic
      • 2015
      • 6

      #3
      Sam kupowałem ostatnio ten rozmiar do O3, więc podzielę się researchem.

      Polecam poczytać:
      In this test, we'll be finding out what the best premium touring summer tyres on the market are!I'm going to try and keep this as condensed as I possibly can as we have 13 sets of tyres in this test ...

      Welche Reifen in der Dimension 205/55 R16 V sind die besten? Neu: Umweltkriterien machen 30 Prozent des Gesamturteils aus

      Są tam pełne dane cząstkowych testów. Możesz samemu wybrać, co dla Ciebie ważne - droga hamowania, prowadzenie, trwałość, cena i czy jeszcze coś innego.
      W ADAC masz 50 modeli opon, w tym chińczyki.

      W segmencie premium (ok. 350 zł/szt.) wg mniej najlepszy wybór to:
      Continental Premium Contact 7 (najlepsze osiągi, no i 7 lat gwarancji od daty zakupu) - takie kupiłem ostatnio na głównym portalu aukcyjnym w akcji Days (wyszło po 299 zł /szt. - rok produkcji 2024)
      Goodyear Efficient Grip Performance 2 (najwyższy bieżnik, trwałość wg testu do 60 kkm) - w cenie regularnej tańsze od Continentali

      W cenie budżetowej (ok. 250 zł/szt.) wybierałbym między:
      Kuhmo Ecsta H52 (bardzo dobre osiągi, przeciętna trwałość ok. 40 kkm, niby koreańskie, ale made in China)
      Dębica Presto H2 (przyzwoite osiągi w teście ADAC, wysoki bieżnik, niezła trwałość, charakterystyka na komfort a nie na sport, made in Poland, de facto to Goodyear poprzedniej generacji). W rozmiarach 17 i 18 cali Dębica UHP ma osiągi na poziomie marek premium, a cenowo kasuje wszystkich.

      Komentarz

      Pracuję...