Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 3 RS max. szerokość opony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 3 RS max. szerokość opony

    Hej
    Octavia 3 RS 2.0 220 KM. Obecnie jeżdżę na 225/40/R18. Felgi 18 standard z RS-ki
    Chciałbym zmienić opony na szersze 235 lub 245. Czy ktoś z Was jeździ na czymś szerszym niż standard ? Czy ma sens zmiana na szersze? Jakieś problemy ?

  • #2
    Cześć
    Też się nad tym 4 lata temu zastanawiałem. I tak np. zakładając 245/35 na tych samych felgach (przy tym samym ET) niby różnica 2 centymetrów (po 1 cm z lewej i prawej strony opony) nie powinna mieć aż tak dużego znaczenia, ale ponieważ nie miałem pewności to sobie odpuściłem. Obawiałem się sytuacji że na przednich kołach przy maksymalnym skręceniu i ugięciu koła któryś z elementów nadkola czy zawieszenia ocierając się o oponę może sam się uszkodzić lub może uszkodzić oponę. Nikt mi nie zagwarantował że będzie bezproblemowo a najczęściej słyszałem: szersza opona, większe opory, większe tarcie, większe spalanie a skoro dali homologację na 225/40 to lepiej tego nie zmieniać.
    I tylko takie mam doświadczenie (czyli żadne). A na zimę mam całe koła R17 i węższe opony z wyższym profilem - 215/45 (czyli trochę mniejsza średnica).

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za info,
      trochę mnie dziwi że ograniczyli szerokość do 225. Jako drugie auto mam astrę 1.4 125 km z tego samego roku i tam też mam 225.
      Jeśli nikt nie przerobił tematu to chyba pozostanę przy tym rozmiarze i zainwestuję w porządne opony, np.
      Michelin Pilot Sport 5, podobno mają dobrą trakcję.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez adam0431 Zobacz wpis
        ograniczyli szerokość do 225
        być może trzeba wziąć pod uwagę, że "węższe" opony to (tak jak pisałem) "niższe" spalanie, a to na papierze (w kontekście emisji CO2) spalanie przy takiej mocy jest bardziej niż akceptowalne

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X