Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drive set up - układ kierowniczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drive set up - układ kierowniczy

    Zamieszczone przez majonezz
    Właściwie czemu on jest w dziale o O1?
    Bo była reforma forum i nie został przeniesiony
    zdrowa kolacja to pierwszy krok do udanej diety.

  • #2
    Drive set up - układ kierowniczy

    Witam wszystkich bo jest to mój pierwszy post.
    Jutro zamawiam O3 1.4 TSI kombi Elegance. Wszystko mam już skonfigurowane, zastanawiam się tylko nad zakupem opcji Drive set up. Przejrzałem chyba cały internet ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie w jaki sposób system ten ingeruje w pracę układu kierowniczego. Czy działanie Drive set up w ustawieniu sport polega tylko na zmniejszeniu siły wspomagania, czy podobnie jak w Audi na zmianie przełożenia układu kierowniczego?

    Bardzo proszę o odpowiedź.

    Komentarz


    • #3
      Ja to mam i używam i zmienia tylko i wyłącznie siłę wspomagania, no co innego jeśli chodzi o pracę silnika - bardzo szybko silnik się wkręca. Jeździłem bez tego w 1.4 TSI i myślalem, że to 1.2 TSI w porównaniu z programem SPORT.
      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

      Komentarz


      • #4
        Festexx dzięki za odpowiedź.

        Komentarz


        • #5
          Odświeżę temat.
          Macie, korzystacie z tego i warto brać na dłuższą metę ? Jakie są wszystkie funkcjonalności tego ?

          Komentarz


          • #6
            Ja tez sie zastanawiam czy warto brac ten system czy nie lepiej wybrac czegos innego za te pieniadze.
            W koncu jak chce oszczednie jechac to wiem kiedy zmienic bieg i wlacze klime w tryb ECO.
            Co do szybszej jazdy to moze zmienione wspomaganie pomaga ale na dluzsza mete wydaje sie ze samochod bedzie dla kierowcy bardziej przewidywalny jak nie bedzie on musial co kazda zmiane trybu przystosowywac sie do innej sily wspomagania.

            O ile w ogole mozna mowic w moim przypadku o sportowej jezdzie (zamawiam z silnikiem 1.6TDI)...
            Jestem sceptycznie nastawiony do tego systemu.

            Komentarz


            • #7
              Ja mam to u siebie i raczej traktuje to jako bajer. Tzn. jak ktoś lubi twardszą kierownicę to może się przydać, mi akurat najbardziej pasuje "miękka" czyli ta która jest w standardzie. Nie do końca jednak zauważam zmiany w stosunku do reakcji pedału gazu, moim zdaniem między Normal a Sport praktycznie nie ma różnicy. W 1.6 TDI na pewno bym nie brał
              Reasumując jak masz dodatkowo 400 zł. to fajnie jest się pobawić, jak nie to lepiej rozważyć inne opcje.
              O3 1.8 TSI Blue Race

              Komentarz


              • #8
                W moim 1.4 TSI między normal a sport jest baaardzo duża różnica jeżeli chodzi o reakcję na gaz.
                Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez NC
                  O ile w ogole mozna mowic w moim przypadku o sportowej jezdzie (zamawiam z silnikiem 1.6TDI)...
                  zawsze można o tym mówić bo to kwestia nastawienia kierowcy a nie rodzaju auta

                  dlatego ludzie ścigają się wręcz na wszystkim ;-)

                  Komentarz


                  • #10
                    A mnie ciekawi jak bedzie wygladac zrobienie programu do takiego auta, czy tam przypadkiem nie sa inne mapy sterownika silnika, stad inna reakcja na gaz, bo przeciez to da sie w programie ustawic, ze 100% nie musi byc tam gdzie jest realnie 100% nacisniecia pedalu gazu.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      chcialbym odswiezyc temat
                      jak wyglada funkcjonalnosc drive set up
                      na forum pojawily sie wypowiedzi odnosnie mozliwosci ustawienia (tryb normal kierownica sport) eliminujacego niestabilny tor jazdy
                      bede wdzieczny za opinie

                      auto zamowione i nie wiem dlaczego ale bylem pewien, ze ta funkcja w elegancie to standard...a teraz nie chcialbym przesunac terminu realizacji, stad prosba o opinie
                      O3 2.0 TDI Elegance, Amazing, Dynamic

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja właśnie domówiłem 2 dni temu Drive Set Up po wypowiedziach na forum. Nie jest to duża kwota a warto się zabezpieczyć. Rozmawiałem z dealerem i nie powinno być przesunięcia daty produkcji (chociaż do końca pewności nie mam)
                        Octavia III 1.4 TSI Elegance Biel Kombi + Amazing + Dynamic + kilka innych
                        Wyprodukowana 07.04.14
                        Odebrana 18.04.14

                        Komentarz


                        • #13
                          kb27, to ja Ci powiem, że DRIVE SET UP był (jednym z elementów i oczywiście nie najważniejszym) tym, co przyczyniło się, że wybiorę silnik 1.4 do O3 8), bo do 1.2 tsi nie ma możliwości jego zamówienia...

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X