Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spory hałas powyżej 140 km/h

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spory hałas powyżej 140 km/h

    Pozdrawiam kolejnego OCP-ka w UK Jak narazie jest nas 3 Szkoda ze tak porozrzucanych. ALe dobrze wiedziec ze i tu sa "NASI"
    robpol0

  • #2
    Spory hałas powyżej 140 km/h

    Cześć. Jestem posiadaczem O3 od sierpnia tego roku. Silnik 1.4 140km. Auto daje sporo frajdy z jazdy, niestety tylko do prędkości około 130, 140 km/h. Potem pojawia się w kabinie spory hałas aerodynamiczny, który ja lokalizuję gdzieś w okolicy lusterek zewnętrznych. Jest to dla mnie dosyć uciążliwe. Też tak macie?

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem jak w O3 ale w O2 to standard - podobno pomaga wymiana uszczelek okien w drzwiach.

      Komentarz


      • #4
        Czasem się zdarza, że jeżdżę O2 w pracy lub też VW Jettą, tą nową. Wydaje mi się, że u mnie jest duuużo głośniej. Szczególnie w porównaniu do VW Jetty. Trochę zaczynam żałować mojego wyboru.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez fidi
          Też tak macie?
          Ja nie zauważyłem.
          Zamieszczone przez fidi
          Trochę zaczynam żałować mojego wyboru.
          Zawsze możesz sprzedać i kupić Jettę.
          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kylo76
            Zawsze możesz sprzedać i kupić Jettę.
            kylo76, a co?
            O3 taka idealna? :wink:

            sorki za OT :P ale ja podczas jazdy O3 tez zauważyłem taki hałas
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piotrek_gdy
              O3 taka idealna?
              Idealne samochody nie istnieją. :wink:
              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

              Komentarz


              • #8
                Jeździłem dziś służbówką Peugeot 301- przy 120km/h całą maska na samym przedzie niemiłosiernie wibrowała..
                O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                Przebieg-ponad 25 000 km ...

                Komentarz


                • #9
                  ale da się przeżyć...da radę jeździć?!

                  Czasami zastanawiam się, czy takie dywagacje to jest szukanie problemu na siłę, czy naiwność ludzi, którzy kupują nowy samochód (za w końcu górę pieniędzy) i oczekują cudów... to tak jak kupują mieszkania za jeszcze większe pieniądze i się dziwią, że ściany pękają, czasami kąty proste są niekoniecznie proste.. zdarzają się też rysy na szybach... potem w czasie eksploatacji dzieją się różne dziwne rzeczy - których nie da się do końca przewidzieć i z którymi siłą rzeczy muszą się pogodzić.

                  Octavia trzy... po przeczytaniu kilku tematów na tym forum powinna się przestać sprzedawać bo (z grubsza):

                  - napie....dala tyla belka
                  - zawieszenie w zasadzie jest sztywne i auto zachowuję się bardzo nerwowo
                  - jest głośno powyżej 140 km/h
                  - jest koszmarnie wygłuszony
                  - parują reflektory
                  - któryś z kolegów ma problem z chłodzeniem - (w sumie współczuję) - ale pojawiła się obawa, że to początek końca poprawionego silnika 1.4
                  - boczki w drzwiach są "nadmiernie plastikowe"
                  - chyba dwa przypadki wymiany sprzęgła...

                  APELUJE do wszystkich którzy popełnili ten błąd i zamówili O3 - anulujcie te zamówienia - nic dobrego z tego nie będzie.. jeszcze nie jest za późno! Lepiej zaoszczędzić połowę kasy i zakupić któryś z modeli DACI (nie umniejszając marce DACIA)
                  Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                  VW Jetta 1.2 TSI

                  Komentarz


                  • #10
                    Dokładnie tak samo myślę. Przecież kupno samochodu to poważny wydatek i o wadach/zaletach branego pod uwagę modelu można dziś wyczytać w internecie całe mnóstwo informacji.

                    U mnie nie będzie tak jak w "Misiu" - "ważne żeby plusy nie przysłoniły wam minusów". :lol:

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Prim
                      APELUJE do wszystkich którzy popełnili ten błąd i zamówili O3 - anulujcie te zamówienia - nic dobrego z tego nie będzie.. jeszcze nie jest za późno! Lepiej zaoszczędzić połowę kasy i zakupić któryś z modeli DACI (nie umniejszając marce DACIA)
                      Zamieszczone przez Prim
                      Octavia trzy... po przeczytaniu kilku tematów na tym forum powinna się przestać sprzedawać
                      Dacia też się sprzedaje :-)

                      czymże innym jest Skoda w koncernie VAG jak nie tym czym Dacia dla Renault ?

                      tanie dziadowskie żarcie też się sprzedaje, tak samo sprzedają się "tanie" ciuchy itp.
                      jest na rynku grupa konsumentów, która przedkłada ilość nad jakość i jest też dla nich oferta

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ketivv
                        Dacia też się sprzedaje
                        Oczywiście że tak! Jestem za i bardzo tej marce kibicuje! To wszystko kwestia podejścia, przeznaczenia samochodu i tego czy ma się do tego dystans czy nie... Jest przypuszczam cała masa ludzi, która kupiłaby któryś z NOWY model DACI ale znaczek nie pozwala i szukają przysłowiowego paskawtedeju - no bo to już prestiż(!), DACIA nie.
                        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                        VW Jetta 1.2 TSI

                        Komentarz


                        • #13
                          Skoda tez musiala sobie zarobic na to, ze sie sprzedaje, sa koledzy, ktorzy kupuja ja po raz kolejny. Jesli Dacia pokaze jakosc do ceny i ta wiesc sie rozniesie, bedzie sie sprzedawac i pozyska zaufanie na rynku. Byc moze juz tak jest. Mnie kojarzy sie z Czauczesku.
                          Mirek
                          PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                          Komentarz


                          • #14
                            Cena O3 jest zawyżona świadczy o tym wycofanie z produkcji O2.Cena powinna rozpoczynać się od 50 tyś.

                            Komentarz


                            • #15
                              tia . Oczywiście i octavia 3 jest w gronie 7 pretendentów do tytułu auta roku 2014. rozumiem że to zmowa, podpucha lub klika lub łapówka lub zmowa volkswagena z mediami. Dlaczego Dacia lub inne grupy nie dały więcej ?. Szukajcie dalej teorii spiskowych. Kupiłem auto bo wszyscy znajomi i wielu innych ludzi polecało mi octavię I jestem z tego wyboru zadowolony. po porównaniu z innymi markami w tym ford focus Kia Ceed, Chevrolet Cruze, Toyota Corolla, Prius - Octavia wypada bezapelacyjnie najlepiej i to pod wieloma względami przepada tylko z Golfem, ochociaż wygrywa przestrzenią - zależy co komu pasuje bardziej . zresztą kwestia gustu i wyboru ja wybrałem po podwójnych jazdach próbnych w/w modelami. Podszedłszy do Octavii 3 mimo uprzedzeń i rezerwy do marki i wchodząc do niej i jadąc nią japka mi się uśmiechnęła i to było to mimo świadomości że nie jest to auto idealne (ale jakie jest w cenie do 80 tys. )

                              Komentarz


                              • #16
                                Czyli ten hałas to nie tylko mój problem. Taki urok tego auta. Szkoda, bo poza tym jednym felerem ta Skoda jest naprawdę ok. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez fidi
                                  ta Skoda jest naprawdę ok
                                  I o to chodzi. Mnie głównie wkurzają lubelskie ASO, które się O3 boją. Na każde pytanie jest odpowiedź, "nie można, nie da się". Poza tym jazda sprawia mi tym większą przyjemność, im więcej km mam przejechane.
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Prim
                                    no bo to już prestiż(!), DACIA nie.
                                    Podobnie jak Skoda, Kia i jeszcze kilka marek, które nie przedłużają przyrodzenia i nie powodują nadmiernej aktywność u płci przeciwnej :szeroki_usmiech no bo jak to jechać do hotelu Dacią, Skodą czy inną Kia, trochę obciach na dzielni :P :diabelski_usmiech diabelski_usmiech

                                    [ Dodano: Sob 21 Gru, 13 00:14 ]
                                    Zamieszczone przez ketivv
                                    czymże innym jest Skoda w koncernie VAG jak nie tym czym Dacia dla Renault ?
                                    A co wyjdzie po porównaniu Renault/Dacia a VW/Skoda ??!!
                                    Pozdr. Przemek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Problemy:
                                      1. Głośno pow. 140
                                      2. Lekko pływające zawieszenie.

                                      Ale da się z tym żyć, należy się przyzwyczaić i

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez mirek99
                                        tia . Oczywiście i octavia 3 jest w gronie 7 pretendentów do tytułu auta roku 2014. rozumiem że to zmowa, podpucha lub klika lub łapówka lub zmowa volkswagena z mediami. Dlaczego Dacia lub inne grupy nie dały więcej ?. Szukajcie dalej teorii spiskowych. Kupiłem auto bo wszyscy znajomi i wielu innych ludzi polecało mi octavię I jestem z tego wyboru zadowolony. po porównaniu z innymi markami w tym ford focus Kia Ceed, Chevrolet Cruze, Toyota Corolla, Prius - Octavia wypada bezapelacyjnie najlepiej i to pod wieloma względami przepada tylko z Golfem, ochociaż wygrywa przestrzenią - zależy co komu pasuje bardziej . zresztą kwestia gustu i wyboru ja wybrałem po podwójnych jazdach próbnych w/w modelami. Podszedłszy do Octavii 3 mimo uprzedzeń i rezerwy do marki i wchodząc do niej i jadąc nią japka mi się uśmiechnęła i to było to mimo świadomości że nie jest to auto idealne (ale jakie jest w cenie do 80 tys. )
                                        No i to się dobrze czyta. Pewnie, że ciężko o auto idealne za 80 koła. Zresztą idealne - co to znaczy? Nawet jakby było to podejcie względne - dla jednego tak dla innego nie.
                                        Najważniejsze przemyśleć wybór dobrze i wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami i wtedy drobne niedoskonałości - bo każde auto je ma- niespecjalnie psują nastrój.
                                        Tak będzie jak nie ma się kompleksów, ma się udane życie seksualne, szacunek najbliższych i poukładane w głowie :szeroki_usmiech .
                                        Skoda jest fajnym autem choć drobne rzeczy mogły by być lepiej dopracowane, ale tak samo można wypowiedzieć o wielu innych autach. Zwłaszcza dziś gdy za wszelką cenę zbija się koszty czy np masę aut. Teraz i nowe auta oczko wyżej (np mazda6) są ws odczuciu podobno głośniejsze - co pewnie też jest wynikiem walki z masą.
                                        Panowie, nawet najnowsza S-klasa jak testowali ją w AŚ czy Motorze to napisali że deska skrzypiała :!: Przy takich wydanych pieniądzach jakiego wówczas ma się wkurwa ?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Alonzo_
                                          Najważniejsze przemyśleć wybór dobrze i wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami i wtedy drobne niedoskonałości - bo każde auto je ma- niespecjalnie psują nastrój.
                                          Patrzta z Torunia a mądrze prawi !! :wink: :lol:
                                          Moje +100

                                          Zamieszczone przez Alonzo_
                                          Tak będzie jak nie ma się kompleksów, ma się udane życie seksualne, szacunek najbliższych i poukładane w głowie :szeroki_usmiech
                                          Mimo to Mikołaj do mnie przyjdzie, prawda ? Powiedz, że tak.... :wink: :lol: :tunning

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Alonzo_
                                            Zresztą idealne - co to znaczy?
                                            Może takie ze sklepu B... - "dobre i tanie".
                                            A na serio, żeby każdemu dogodzić w sensie motoryzacyjnym, to auto musiałoby być składane jak klocki - silnik z tego, zawieszenie z tamtego, fotele jeszcze z czegoś innego. Może naście lat będzie to mozliwe
                                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Halasem bym tego nie nazwal, ale rzeczywiscie slychac swist z okolic lusterek
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Alf
                                                Jeździłem dziś służbówką Peugeot 301- przy 120km/h całą maska na samym przedzie niemiłosiernie wibrowała..
                                                To chyba inna półka cenowa. Czytajac ten wątek przypuszczam, że niektórym chodzi o to, że cena Octavii jest już wysoka. Skoda zaczęła się cenić. Ale wraz że wzrostem ceny rosną wymagania kupujących. Czy auto im sprosta to zweryfikuje rynek. Choć Octavia jest wciąż liderem to Golf ma lepszą dynamikę sprzedaży. Gdyby Vw nie "odpuścił " Betty na rzecz Passata i dał szerszą paletę silnikow do Golfa, także kombi to kto wie ...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Miałem na myśli fakt, że każdy model, niezależnie od ceny, ma wady, połowa sukcesu w tym, aby znać je przed zakupem i wybrać taki model, który ma ich najmniej lub wady te mają dla nas najmniejszy wpływ..
                                                  Zawodowo mam dostęp do danych dot. zwrotów gwarancyjnych niektórych elementów zawieszenia samochodów ok 4x droższych od octavii- wierzcie, cena niekoniecznie idzie w parze z jakością i nieżawodnością...
                                                  Co do golfa, to się przymierzałem do niego przed octavią- zrezygnowałem ze względu na mały bagażnik i brak możliwości negocjacji cenowej (bo nowy model, świetnie się sprzedaje, etc.). Tego samego dnia odbyłem jazdę próbną octavią, dostałem 11% upustu i jutro jadę swoją oglądać po raz pierwszy...
                                                  Obym się nie zawiódł i wam tego samego życzę, nie tylko na Święta...
                                                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X