Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Powłoka lakiernicza - gwarancja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Powłoka lakiernicza - gwarancja

    Zamieszczone przez SS
    Pogoda dzisiaj była rewelacyjna
    Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, bo spałem :lol: powitać wszystkich popołudniem :szeroki_usmiech

  • #2
    Powłoka lakiernicza - gwarancja

    Hej

    Dostałem kamyczkiem w maskę i mam mały odprysk lakieru ... problem w tym, że do gołej blachy. Naprawa tego robiąc to na zasadzie smart repair = 30zł, serwis powiedział mi, że jak tak zrobię stracę gwarancję na powłokę lakierniczą.

    Pytanko:

    Czy stracę go tylko na ten element czy na całość?

    Serwis chce to naprawiać lakierując cąły element - 600 zł .....

    Możecie poradzić jak to ugryźć?

    Michał
    "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

    Komentarz


    • #3
      Re: Powłoka lakiernicza - gwarancja

      Zamieszczone przez Panoramix
      Hej

      Dostałem kamyczkiem w maskę i mam mały odprysk lakieru ... problem w tym, że do gołej blachy. Naprawa tego robiąc to na zasadzie smart repair = 30zł, serwis powiedział mi, że jak tak zrobię stracę gwarancję na powłokę lakierniczą.

      Pytanko:

      Czy stracę go tylko na ten element czy na całość?

      Serwis chce to naprawiać lakierując cąły element - 600 zł .....

      Możecie poradzić jak to ugryźć?

      Michał
      Podjedz do innego aso i dowiedz sie jak to u nich wyglada
      Black magic

      Komentarz


      • #4
        po co jezdzic stracisz gwarancje tylko na ten elemet
        ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

        ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

        Komentarz


        • #5
          Kolejna opcja jest zrobienie tego z AC, kwestia tego ile stracisz znizek i ile to realnie bedzie cie kosztowac.
          Jak duzy jest to odprysk?
          Black magic

          Komentarz


          • #6
            Jażel jest faktycznie mały to zrób poza aso . Nikt nie będzie tego na przeglądzie szukał a wrazie nastepnego odprysku zrobisz to samo. Ja bym napewno nie zgodzil na lakierowanie nowego elementu z powodu małego odprysku.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Panoramix
              Naprawa tego robiąc to na zasadzie smart repair = 30zł,
              i tak bym to zrobił. A najlepiej kupić sobie lakier zaprawkowy i samemu sobie zrobić.....bo zrobisz jedna, a zaraz moze byc nastepna. A cały element malować tj bez sensu.
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                Odświeżam, Panoramix, jak załatwiłeś sprawę? Mam auto 2 tygodnie i już na pierwszym słupku kierowcy, na elemencie należącym do nadkola odprysk do gołej blachy...
                Jakaś lipa, w O2FL przez 1,5 roku nie miałem takich cudów Coraz gorsza jakość powłok...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mac_aaron
                  Odświeżam, Panoramix, jak załatwiłeś sprawę? Mam auto 2 tygodnie i już na pierwszym słupku kierowcy, na elemencie należącym do nadkola odprysk do gołej blachy...
                  Jakaś lipa, w O2FL przez 1,5 roku nie miałem takich cudów Coraz gorsza jakość powłok...
                  ja bym zrobił zaprawkę (kupiłbym ori lakier zaprawkowy) - jeśli rdza nie wyjdzie stricte w tym miejscu to chyba nikt nie będzie się czepiał? Przecież wiadomo że z każdym obiciem od kamienia nie będziesz jechał na malowanie w ASO bo by lakieru im brakło jakby każdy tak robił.
                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Pytajcie w różnych ASO. Ja w Fordzie chciałem zrobić przegląd blachy jakieś pół roku po terminie (ktoś w firmie zapomniał), to mi koleś pozaznaczał na rysunku gdzie mam odpryski. Poradził kupić u nich zestaw zaprawek za 35 zł i połatać. Następnego dnia wyszedł przed salon i tylko popatrzył, czy połatałem odpryski. Podbił kartę bez gadania.

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Powłoka lakiernicza - gwarancja

                      Zamieszczone przez Panoramix
                      Hej

                      Dostałem kamyczkiem w maskę i mam mały odprysk lakieru ... problem w tym, że do gołej blachy. Naprawa tego robiąc to na zasadzie smart repair = 30zł, serwis powiedział mi, że jak tak zrobię stracę gwarancję na powłokę lakierniczą.

                      Pytanko:

                      Czy stracę go tylko na ten element czy na całość?

                      Serwis chce to naprawiać lakierując cąły element - 600 zł .....

                      Możecie poradzić jak to ugryźć?

                      Michał
                      Znajdz serwis skody ktory przeprowadza naprawy typu smart repair i zrob naprawe w tym serwise. Co do ceny 30 zl to chyba troche malo.

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Powłoka lakiernicza - gwarancja

                        Zamieszczone przez pejo
                        Co do ceny 30 zl to chyba troche malo.
                        Wcale nie za mało. Ostatnio sam kupowałem lakier zaprawkowy + bezbarwny + papierki ścierne za 26zł.
                        404 Strona nieodnaleziona

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez pejo
                          Znajdz serwis skody ktory przeprowadza naprawy typu smart repair i zrob naprawe w tym serwise.
                          Niestety zalecenia Skody dla ASO są takie, że maja malować cały element i nie ma ASO który zgodnie z wymaganiami producenta zrobi smart repair. Wertowałem kiedyś temat a jeśli chodzi o naprawę odprysku za 30 zł to będzie to zwykła zaprawka pierw baza potem bezbarwny i nawet nie licz na to, że nie będzie śladu ślad będzie tak jakbyś w to miejsce wylał troszkę żywicy (tak jakby Ci kapnęła kropla żywicy). Kup oryginalny lakier zaprawkowy (składa się z bazy i bezbarwnego) i sobie zrobisz (w ASO około 30 zł dobierają po VIN-ie). A jak chcesz mieć bez śladu to malowanie całego elementu tylko to w mojej opinii nie ma sensu bo nie unikniesz drobnych odprysków od kamieni dzisiaj będzie to maska jutro zderzak i tak w kółko a potem jak na złość ktoś Ci strzeli kamyczkiem w błotnik (strzeli z pod koła samochodu który jedzie obok np na autostradzie). Wiem, że boli każdy nawet najmniejszy odprysk ale chyba bardziej boli 5 warstwa lakieru.
                          Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X