Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprzedaż Octavi III pytanie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sprzedaż Octavi III pytanie.

    Nie jest krzyżowo. Bezpieczniki są dwa na lewą i prawa stronę po jednym. 5A.

    Niestety wymieniłem na nowe na wszelki wypadek i nic to nie dało.
    Nadal nie ma świateł pozycyjnych zarówno z przodu jak i z tyłu.

  • #2
    Sprzedaż Octavi III pytanie.

    Mam nadzieje, że to właściwy dział do zadania pytania. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat możliwości sprzedaży rocznej Octavi III (przebieg nie większy niż 20 tys km samochód bez wypadkowy bez uszkodzeń, nie lakierowany od osoby fizycznej) jak sądzicie czy jest w ogóle realne sprzedanie rocznego samochodu, czy może być to problemem i ewentualnie ile % mniej od ceny katalogowej należy wystawić taki samochodów? Pomijam pozostawienie samochodu w komisie dilera (nieopłacalne). Będę wdzięczny za każdą sugestie.
    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

    Komentarz


    • #3
      w 2009 roku kupowałem 1,5 roczne auto z przebiegiem ok 14 tys. Pewnie, że się sprzeda ale tu już cena ma duże znaczenie, bo potencjalnemu kupującemu musi się opłacać kupić taką używkę niż ma brać nówkę.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez piotrek_os
        kupującemu musi się opłacać kupić taką używkę niż ma brać nówkę
        ...bo nie może już wybrać koloru, wyposażenia, silnika....

        Pogadaj z kolegą marlej108, on kiedyś chciał sprzedać swojego Golfa kilka miesięcy po zakupie. Miał nawet jakieś propozycje cenowe. Może Ci coś podpowie.

        pzdr

        Komentarz


        • #5
          lukaszc2, A czemu chcesz sprzedać?
          Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

          Komentarz


          • #6
            1,2 TSI - ja chyba bez pytania wiem dlaczego... Możesz próbować, ale cena musi być sporo niższa niż salonowa. Z obserwacji wnioskuję, że te silniki na rynku wtórnym szału nie robią z kilku powodów. Ale nie wyklucza to przecież szans w sprzedaży. Chęć sprzedaży auta może się pojawić nawet 2 tygodnie po zakupie. Samochód może po prostu rozczarować już w trakcie eksploatacji. Ja tak miałem z civic. Było mi o tyle łatwiej, że sprzedawałem auto 1,5 roczne, które kupiłem już z dużą różnicą w cenie w stosunku do salonowej.

            Komentarz


            • #7
              Jeżeli kupiłeś auto np. za 60 tys. to wystaw po roku za 55-56 tys. Owszem może się ktoś rzucać, że w tej cenie to nowego O3 Active idzie dostać ale... Ty masz lepsze wyposażenie to i cena musi być adekwatna. Wystawiaj i próbuj. Salon za tyle wystawi i w końcu auto sprzeda.

              Poza tym mój znajomy jak sprzedawał jakieś 7 lat temu Golfa 3 to na allegro, gratkach itp. za 5 tys. nikt go nie chciał kupić. Pojechali na giełdę do Gliwic i sprzedali za 8.5 tys. po 4h stania.

              Zatem działaj śmiało i się nie przejmuj opiniami "za tyle go nie sprzedaż puknij się". Jak Ci się nie spieszy to wystaw za swoją słuszną cenę i najwyżej zawsze możesz coś później opuścić, albo powoli schodzić z ceny. Jak Ci kasa potrzebna na już no to już większy problem.

              Do kolegi powyżej -> co do 1.2TSI to hmm wypowiedź się więcej bo chętnie poczytam ^^ i najwyżej to skonfrontuję. Dzisiaj mnie jakiś Pan pytał na parkingu o moją O3, jak się sprawuje silnik i, że 1.4 by nie kupił bo awaryjny, a nad 1.2 się boi ale się zastanawia itp. Zatem ile osób, tyle opinii pewnie.

              Komentarz


              • #8
                neoXs, 10% trochę mało obniżki za samochód roczny z dość sporym przebiegiem... 20% prędzej, ale to też może być mało - po prostu ludzie kupujący auta za 50k celują często w "gorszy ale nowy".

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez neoXs
                  Jeżeli kupiłeś auto np. za 60 tys. to wystaw po roku za 55-56 tys.
                  i myślisz, że ktoś o 4-5 tyś auto kupi....+ podatek w US 2% wartości....- przy takiej obniżce to ktoś sobie kupi nówke. Dlatego przy wyjeździe z salonu "pierwsze pierdnięcie w fotel" sporo kosztuje.
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez mac_aaron
                    neoXs, 10% trochę mało obniżki za samochód roczny z dość sporym przebiegiem... 20% prędzej, ale to też może być mało - po prostu ludzie kupujący auta za 50k celują często w "gorszy ale nowy".
                    Niby tak ale... salony wystawiają auta demo z przebiegiem 15-20 tys. km i cena jest 1-2 tys. mniejsza od nówki. Przynajmniej tak było jak szukałem dla siebie nowego auta (zarówno przy O1 jak i O3).

                    Ja należę do tej grupy co wspomniałeś. Ale są też osoby, które po prostu chcą mieć coś dodatkowego na wyposażeniu (np. autor tematu z tego co pamiętam posiada webasto). Niech kolega próbuje jeśli ma na to czas. Bo lepiej sprzedawać dłużej ale po rozsądnej cenie, niżeli na szybko i pluć sobie w twarz, że poszło zbyt tanio.

                    Sami piszecie na forum, że zadbane auto musi kosztować. A jak ktoś chce tanioszkę to zawsze może iść do komisu i tam zawsze dostanie autko nie kręcone, nie palone, jeżdżone przez starszą osobę itp.
                    i myślisz, że ktoś o 4-5 tyś auto kupi....+ podatek w US 2% wartości....- przy takiej obniżce to ktoś sobie kupi nówke.
                    No tak o US zapomniałem :/ fakt.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lukaszc2
                      Chciałbym poznać Wasze opinie na temat możliwości sprzedaży rocznej Octavi III (przebieg nie większy niż 20 tys km samochód bez wypadkowy bez uszkodzeń, nie lakierowany od osoby fizycznej) jak sądzicie czy jest w ogóle realne sprzedanie rocznego samochodu,
                      Sprzedaż bez problemu ale max 45kzł.
                      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez paweł2
                        Sprzedaż bez problemu ale max 45kzł.
                        Takie odpowiedzi mi się najbardziej podobają nie wiesz kolego jaka wersja jakie wyposażenie jaki przebieg itp a już znasz cenę. :roll:

                        [ Dodano: Nie 02 Lut, 14 15:53 ]
                        Zamieszczone przez himi
                        1,2 TSI - ja chyba bez pytania wiem dlaczego...
                        I tu się bardzo mylisz ...... jakbym kupował OIII ponownie został by na pewno ten silnik.
                        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                        Komentarz


                        • #13
                          Przebieg masz w okolicach 16,5k km. Z wyposażenie masz m.in. ogrzewanie postojowe i podgrzewanie tyłka. Kolor czarna perła.
                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                          Komentarz


                          • #14
                            No tak. Te dane co podałeś są w motostat. A skoro pisze o Websto to bez podgrzewanych siedzeń nie występowało.
                            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                            Komentarz


                            • #15
                              Octavia Ambition silnik 1,2 TSi 85KM
                              wyposażenie dodatkowe:
                              - system niezależnego ogrzewania
                              - podgrzewane fotele;
                              - autoalarm;
                              - dywaniki;
                              - oczywiście lakier metalizowany. Czarna perła.
                              Przebieg ok 16.5k km
                              I wszystko jasne... Czy o czymś zapomniałem?
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #16
                                Zapomniałeś. A poza tym nigdzie nie napisałem, że chodzi o mój samochód.
                                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                Komentarz


                                • #17
                                  No wiadomo, że to chodzi o samochód kolegi :P
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tego też nie napisałem. A tak poważnie to chciałem poznać opinie kolegów na temat możliwości sprzedania rocznego samochodu, tak jak pisałem w pierwszym poście.
                                    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W 2012w sierpniu zamówiłem i w październiku kupiłem za prawie 70kzł O2FL Ambition+Fresh z LPG. Jak się pytałem kiedy będzie O3, to nic nie ,,wiedzieli", a w ciągu pół roku to i O3 i Rapid się pojawiły. Na początku miałem kaca moralnego, że nie poczekałem. Silnik 102 KM z gazem , a tu takie .... no właśnie co? Silniki tsi to jak Bóg da- spalanie do przejścia, ale mechanicznie średnio. Diesel raczej odpada : turbina, dwumasa wtryski dpf. Rocznie robię 20k km, gazu pali 7,5-8,3 l + ok. 0,7 l lpg.
                                      A teraz do rzeczy: jeśli chcesz sprzedać prawie nowy samochód, z silnikiem 1,2 tsi, musisz obniżyć wg mnie o 20%. Gdybyś miał diesla z pewnością byłoby łatwiej. Poza tym, jeśli ktoś chce auto na 10 lat to kupuje nowe.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ja kupilem w 2006 roku O2 1.6 FSI nowke z rocznika 2005 za 66.000 zl.
                                        Po 13 miesiacach oddalem ja do salonu z przebiegiem 12.000 km za 50.000 zl.
                                        Dealer Skody wystawil cene 55.000 i stala 3 miesiace,potem byla cena 53.000 i po kolejnych 2 miesiacach ja sprzedali.
                                        Takie byly wtedy realia...moze dzis jest lepiej,lub gorzej :szeroki_usmiech
                                        Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                        Nie synku...to diesel PD.

                                        Honda...the power of dreams.
                                        Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez lukaszc2
                                          Zamieszczone przez paweł2
                                          Sprzedaż bez problemu ale max 45kzł.
                                          Takie odpowiedzi mi się najbardziej podobają nie wiesz kolego jaka wersja jakie wyposażenie jaki przebieg itp a już znasz cenę. :roll:
                                          Kolega paweł2 (jak i wszyscy inni) nie wie, bo sam tego nie podałeś więc czego oczekujesz :roll:
                                          رافال
                                          Spoty
                                          Cause freedom is a lonely road
                                          My O2FL

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez lukaszc2
                                            Takie odpowiedzi mi się najbardziej podobają nie wiesz kolego jaka wersja jakie wyposażenie jaki przebieg itp a już znasz cenę.
                                            Spoko,ale ile byś chciał?60 :lol:
                                            Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Coś mi się wydaje że na 85 KM to może się trafić tylko jeden klient. I raczej dopiero po wyprzedaży rocznika 2013 czyli w maju. Ja teraz to bym postawił auto w garażu, bo jak nabijesz ze 25 k km , to za dobrą kasę nikt go nie weźmie

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez paweł2
                                                Spoko,ale ile byś chciał?60
                                                Kolego nie wiem dlaczego tak piszesz, nie prosiłem o podanie ceny chodziło mi tylko o opinie o możliwości sprzedaży. Napisałeś 45 tys zł to napisze Ci, że sporo wyższą cenę niż ty rzuciłeś (bo tak to trzeba nazwać) proponował salon przy odkupie samochodu "od ręki". A tak chyba normalne jest, że każdy chciałby sprzedać jak najdrożej. To że ty szukasz samochodu do 50 tys zł nie oznacza, że kupisz OIII. Ale ta dyskusja idzie w złym kierunku mi tak jak pisałem chodzi o opinię o możliwości sprzedaży a nie o jakieś targowanie. Bardzo dziękuję kolegą za rzeczowe odpowiedzi.
                                                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Re: Sprzedaż Octavi III pytanie.

                                                  Zamieszczone przez lukaszc2
                                                  nie prosiłem o podanie ceny
                                                  Nie? A pierwszy post to co?
                                                  Zamieszczone przez lukaszc2
                                                  ewentualnie ile % mniej od ceny katalogowej należy wystawić taki samochodów?
                                                  Nie piszesz kompletnie nic o samochodzie i oczekujesz, że ktoś Ci powie, że będzie/nie będzie kupców. Najpierw pytasz za ile % z katalogu wystawić a potem mówisz, że nie prosiłeś o podanie ceny...Jeżeli takiej odpowiedzi oczekujesz to proszę: IMHO bez problemu sprzeda się ten samochód za taką cenę jaką kupujący zaakceptuje - to jedno jest pewne
                                                  رافال
                                                  Spoty
                                                  Cause freedom is a lonely road
                                                  My O2FL

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X