Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakup octavi 3 1.4 122 kucy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zakup octavi 3 1.4 122 kucy

    już dodaje sorry !
    Kazio

  • #2
    Zakup octavi 3 1.4 122 kucy

    Witam.
    Noszę się z zakupem "nowego" auta .
    Obecnie mam golfa 5 1.6 FSI ale ten silnik nie odpowiada mi. W porównaniu do starego auta ( octavia 1 1.9 TDI 96KW) to jest muł straszliwy i pali też więcej.
    Z racji że mieszkam w Holandii i dizle są tu piekielnie drogie w opłatach to szukam coś w benzynie, ale żeby nie paliło 100 na 100
    1.6 mnie trochę rozczarował i dlatego chce zmienić.
    1.4 122 koni wydaje się bardziej zwinny, ale w necie jest pełno przestróg że te silniki kuszą osiągami ale są bardzo awaryjne. Pękające tłoki, padający napęd rozrządu czy elektro sprzęgło włączające kompresor.
    Jak to jest naprawdę z tym 1.4 ?
    Jest to naprawdę taka kupa złomu ?
    KOMAND

    Komentarz


    • #3
      W Holandii też nie ma Octavii III w wersji 122KM, więc pomyliłeś działy.
      Czarna perła O2 FL:
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

      Komentarz


      • #4
        Octavia 3 ma silnik 1.4 140 KM. To stosunkowo nowa konstrukcja której nie należy obciążać opinią poprzednika ale której bezawaryjności na dłuższym dystansie też oczywiście nie można być pewnym.

        Komentarz


        • #5
          KOMAND1306, chyba coś czuję, że przeglądasz forum na onecie...

          o3 ma 1.4tsi 140hp oznaczenie CHPA

          o2fl ma 1.4tsi 122hp oznaczenie CAXA /fakt, w tym silniku do końca 2010 były problemy z 'rozrządem' - mamy na ocp odpowiedni temat/

          natomiast akcje typu pękające - albo sprecyzuję topiące się tłoki, problemy z kompresorem dotyczą silnika, który nie występował w o2fl czyli 1.4tsi 160hp oznaczenie silnika CVAD...
          oczywiście problemy z rozrządem do 2010 też były...
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #6
            Ok panowie mój błąd to rzeczywiście O2 Link.
            I co sądzicie o tym silniku ?
            Opłaca się w ogóle auto z tym silnikiem kupować ?

            A może kolega podać linka do postu z tym rozrządem bo ja jakoś dziwnie może wpisuje w wyszukiwarkę i nic sensownego mi nie pokazuje.
            KOMAND

            Komentarz


            • #7
              KOMAND1306, CAXA z 2009 to będzie loteria...


              a temat o rozrządzie masz tutaj:

              Forum - Octavia Club Polska
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #8
                No i bałem się że to jednak ten post.
                Przeczytałem 4 strony i szczerze same pierdoły nie związane z tematem awaryjności rozrządu ,tylko stwierdzenia że tsi chodzi jak tdi.
                Ale będę czytał dalej.
                Dzięki za linka.
                A i prośba do administratora o przeniesienie postu do działu O2 i zmianę tematu na O2 a nie O3
                KOMAND

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez KOMAND1306
                  No i bałem się że to jednak ten post.
                  Przeczytałem 4 strony i szczerze same pierdoły nie związane z tematem awaryjności rozrządu ,tylko stwierdzenia że tsi chodzi jak tdi.
                  Ale będę czytał dalej.
                  Dzięki za linka.
                  A i prośba do administratora o przeniesienie postu do działu O2 i zmianę tematu na O2 a nie O3
                  Ja użytkuję jeszcze samochód z tym silnikiem z 2010 r. Moja historia wyglądała tak. w 2012 r kilka dni po gwarancji przeskoczył łańcuch rozrządu (tak przynajmniej opisywali mi to w Skodzie, auto nie odpalało i nie reagowało na przekręcenie kluczyka) Po rozmowie w serwisie złożyłem zapytanie do skody o dobrą wolę i naprawę w ramach gwarancji która dopiero co się zakończyła, odpowiedź była pozytywna, jakieś elementy zostały wymienione a ja zapłaciłem tylko za olej i przegląd, od tamtej pory zero problemów. Sam silnik ok, dynamika jak na 122km i taką masę także ok, ale jedno co mnie zawsze denerwuje to bardzo słaby dół, trzeba trochę pojeździć tym autem żeby go wyczuć. Po 4 latach użytkowania uważam że stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny

                  Komentarz


                  • #10
                    KOMAND1306, jak coś zawsze możesz przesłać VIN do sprawdzenia :!:
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz


                    • #11
                      To akurat jest naj mniejszy problem.
                      Tu masz coś takiego jak kenteken chek.
                      Auto dostaje tablicę rejestracyjna jak jest pierwszy raz rejestrowane i ta tablica zostaje na nim przez cały czas żywota auta.I w ten sposób można sprawdzić dane takie jak faktyczny przebieg, gdzie i czy było serwisowane, do kiedy przegląd. A za opłatą można zobaczyć czy było bite.Przynajmniej szkody co były zgłoszone.
                      KOMAND

                      Komentarz


                      • #12
                        KOMAND1306, no to będziesz mieć inf czy CAXA jest już po zmianach w ASO
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam ponownie.
                          No i kupiłem wreszcie autko co mi pasuje
                          O2 FL 1.4 DSG Elegance :szeroki_usmiech . Automat fajna sprawa.Jak bendzie jakaś fajna pogoda to zapodam jakieś fotki.
                          KOMAND

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X