Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Docieranie i trasa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Docieranie i trasa

    Zamieszczone przez aniol
    __atomek__, Obydwoje bedą owiesic
    aniol ale w razie jakby co małe łosiątka przyjmiesz i wychowasz po katolicku jak swoje :lol: :wink: :diabelski_usmiech

  • #2
    Docieranie i trasa

    Witam!
    W piatek odebralem nowa O3 z silnikiem 2.0 TDI 150KM. W chwili obecnej mam 400km i za tydzien czeka mnie trasa 1000km autostrada. Macie Koledzy jakies wskazowki co do jazdy autostrada przy docieraniu?
    Wiadomo nie mam zamiaru jechac i cisnac na wariata, ale te 120-130km/h chcialbym jechac. Ksiazka zaleca, żeby nie przekraczac 2/3 skali obrotomierza przez pierwszy 1000km a potem stopniowo mozna troche "smielej". Moze powinienem robic jakies przerwy, żeby silnik "odpoczal" co iles km, zmieniac predkosc a nie jechac non-stop np 120 czy 140.
    Przechodzil to juz ktos kiedys???
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Chyba bez przesady, 150KM Diesel 2.0 przy 120 km/h... to przeciez pracuje jak na luzie. Nawet obroty w miare niskie chyba 2000/2500?. Ja bym po prostu nie dlawil silnika i staral sie nie przekraczac(na dluzej niz troche) 3 tys obrotow i tyle. Tak zreszta robie u siebie w TSI.

      Komentarz


      • #4
        no jasne ze przechodził. 120 - 130 spokojnie możesz jechać. ważne by nie przyspieszać z butem w podłodze i nie jeździć po 170 pewnie ( tyle wyjdzie gdzieś z obrotów)

        Komentarz


        • #5
          Dzieki czyli smialo jade w trase????

          Komentarz


          • #6
            Możesz spokojnie jechać ok 140 km/h. Będziesz miał ok 2750 obr.
            Koledzy słusznie mówią: ograniczyć gwałtowne przyspieszenia (zwłaszacza przy zimnym silniku).

            Komentarz


            • #7
              Wielkie dzieki Panowie

              Komentarz


              • #8
                Wedlug mnie nie powinienes utrzymywac stalej predkosci, zeby dotrzec dobrze silnik powinno sie jedzic z roznymi predkosciami obrotowymi.
                Wiec jedz normalnie, bez uzywania tempomatu
                Black magic

                Komentarz


                • #9
                  Ok. Obecnie jezdze spokojnie wlasnie na tempomacie bo mam do pracy pusta, rowna droge i zero ruchu. 90km/h i tak przez 40km ale chyba czas poganiac troche

                  Komentarz


                  • #10
                    tak jak Greg505 pisze nie trzymaj stałych obrotów tylko korzystaj z szerokiego zakresu obrotów, to znacznie lepiej się silniczek ułoży. Jak nie będziesz trzymał cały czas silnika na najwyższych to nic mu nie będzie. Ja w swoich autkach praktycznie od początku korzystam z szerokiego zakresu obrotów i problemów nie było. Przy przebiegu koło 1000 km to spokojnie możesz już przegonić samochód.
                    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                    Komentarz


                    • #11
                      Ok. Dzieki wielkie za rade

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X