Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octavia Liftback 4x4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • octavia Liftback 4x4

    Zamieszczone przez Enriquez
    PiotreQ, A w którym miejscu jest lepiej wyposażony od Superba? Poza tym wygląda na leciwe już auto, że o ilości miejsca w środku nie trzeba nawet wspominać. Takiego Peugeota to możesz sobie porównywać, ale z Octavią.
    Po pierwsze trwałość, w peżo niesmiertelny silnik 2.0hdi, obecnie sytuacja tdi jest nie jasna.
    W dodatku mamy za 105k navi panorame siegajacą konca auta, kamery cofania etc, tempomat, 2 strefy klimy, grzane stołki full ledy, automatyczne swiatla, w pełni elektryczne stołki, pół skóry, keyless, czuniki swiatla deszczu etc, head up.

    nie wiem co skoda oferuje więcej prócz TV ktore kosztuje 10k
    i tak jak pisałem jakość skody obecnie znacznie spadła i najzwyczajniej w świecie sie boje kupić pół vw a szukam auta na min 8-10 lat ?
    inna sprawa ze za takie wyposażenie w skodzie trzeba dac min 130-145 tys.

  • #2
    octavia Liftback 4x4

    Page not found - Škoda Storyboard, czy ktoś ma więcej info.Ten silnik tdi 184 bez dsg to może być dobra opcja.

    Komentarz


    • #3
      Witam, czemu myślisz, że będzie możliwy ze skrzynią manualną, jeśli inne 4x4 są tylko z DSG?
      Ciekawe czy wersja RS też będzie miała 4x4.

      Komentarz


      • #4
        The 1.6 TDI Green tec with 77 kW (105 PS) has a combined fuel consumption in the Octavia 4×4 of just 4.5 l/100 km. CO2 emissions are 119 g/km. With the entry-level engine, the Octavia 4×4 accelerates to 100 km/h in 11.5 seconds, and its top speed is 191 km/h.

        The 2.0 TDI Green tec with 110 kW (150 PS) consumes 4.7 l diesel per 100 km and emits 122 g of CO2 per km. Top speed is 215 km/h. Acceleration from 0 to 100 km/h takes 8.6 seconds.

        The 135 kW version of the 2.0 TDI Green tec consumes 4.9 l per 100 km. CO2 emissions are 129 g/km. The engine accelerates the Octavia 4x4 from 0 to 100 km/h in 7.1 seconds. The top speed is 228 km/h.

        The 1.8 TSI Green tec with 132 kW (180 PS) is exclusively available with automatic six-speed DSG transmission. The combined consumption is 6.7 l/100 km with CO2 emissions of 154 g/km. The Octavia 4×4 with this engine is capable of a top speed of 229 km/h. It will accelerate from 0 to 100 km/h in just 7.4 seconds. Przy tsi jest napisane że jest mozliwe polaczenie z 6 dsg , skoro jest mozliwe, to wnioskuje że manual to standard.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez wojcian
          exclusively available
          exclusively = wyłącznie

          Komentarz


          • #6
            Racja , ,to może pozostałe wersje będą dostepne w manualu, tam nie ma tej wzmianki.

            Komentarz


            • #7
              Jak chciałem taka kupić to nie było, ale w końcu zauważyli nie każdy potrzebuje kombi a chciałby 4x4.

              Do 2.0 TDI 184 KM pewnie w opcji będzie DSG.
              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

              Komentarz


              • #8
                Czyli do standardowej wersji trzeba doliczyć 10 tys zł za napęd i taka będzie cena
                Była O1 jest F2.

                Komentarz


                • #9
                  W czeskim konfiguratorze już jest 184km4x4 dsg, tak że o manualu zapomnijmy.Doliczmy 16koła i jest.

                  Komentarz


                  • #10
                    Czyli "zwykła" O3 TDI 4x4 DSG /wersja 184KM/ jest o 1s szybsza do setki od RS-a TDI :!: i nota bene w sumie niewiele wolniejsza od RS TSI :roll:

                    Coś się Czesi pogubili w linii modelowej. Oczywiście samo przyśpieszenie to nie wszystko, jednak jest kluczowe.

                    Może dlatego najmocniejszy diesel w Leonie nie nazywa się Cupra.

                    Komentarz


                    • #11
                      metrotest, temat tego "paradoksu" walkowalismy juz w paru watkach Wszystko przez to ze RS TDI po prostu brakuje trakcji i temu jest wolniejszy do setki od 4x4 184KM - ten odpycha sie 4 łapami i łatwiej mu zadbac o przyczepnosc

                      Nie wywołujmy tylko kolejnego flame'a o tym ze TDI w RS to nei powinno byc juz RS, bo za słabe i 1.8tsi objedzie go.. Niektorzy biora RS w TDI, bo robia tyle km, ze TSI po prostu sie nie oplaca..

                      Moja O3 RS

                      Komentarz


                      • #12
                        Kurcze, już któryś raz zaglądam w ten wątek i dopiero teraz zauważyłem, że mowa jest o 4x4 w klasycznej budzie a nie kombi :lol:

                        No w końcu, ale brakuje mi w tej konfiguracji jednej rzeczy - fabrycznego obniżenia zawieszenia. Niby to tylko 15mm, ale wizualnie robi kolosalną różnicę, szczególnie przy dużej feldze.

                        A przy okazji, czy ktoś wie, co to za patent SMARTGATE, jaki jest w czeskim konfiguratorze? Na ile pomógł wujek google translator, smartfonem można zczytywać ok 40 parametrów auta. W polskim konfiguratorze tego nie ma.
                        Pozdro

                        Komentarz


                        • #13
                          Sprawa prosta ,płacisz 320zl, i masz aplikacje na smatfona z wszystkimi danymi ekspoloatacyjnymi , poziom oleju, spalanie , klocki,itg. To samo co w samochodzie tylko możesz sobie to przegladać w domu,np dajesz dziecku samochód i patrzysz ile jedzie km/g, jak za dużo to za telefon i upomnienie

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lubek24
                            Jak chciałem taka kupić to nie było, ale w końcu zauważyli nie każdy potrzebuje kombi a chciałby 4x4.
                            Niestety, ja chcialem taka liftbacka jak bralem moja o2fl , powrot do korzeni bo o1 byla tez liftback 4x4 w benzynie - no wlasnie prosze zmienic nazwe tematu :P
                            Choc przy o3 bym sie zastanowil, bo bardziej mi sie kombi podoba.

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzieki ,coś mnie przytrzymało. ops:

                              Komentarz


                              • #16
                                Wiadomo może kiedy te wersje wejdą na polski rynek?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez martini73
                                  Wiadomo może kiedy te wersje wejdą na polski rynek?
                                  Styczeń 2015 wg tego źródła Link

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez metrotest
                                    Zamieszczone przez martini73
                                    Wiadomo może kiedy te wersje wejdą na polski rynek?
                                    Styczeń 2015 wg tego źródła Link
                                    Dziękuję :kciukgora

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez metrotest
                                      Zamieszczone przez martini73
                                      Wiadomo może kiedy te wersje wejdą na polski rynek?
                                      Styczeń 2015 wg tego źródła Link
                                      ale w otomoto.pl dealer Nowego Targu już pokazuje że ma na placu (ale ściemnia bo 184KM jest tylko z DSG)
                                      O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                      -----------------------------------------------------
                                      Moja eReSka

                                      Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        W temacie cisza, szczególnie w cenniku 2015

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          taaa...
                                          też bym się przejechał taką 4x4 184KM z DSG ale nimaaa jeszcze, trzeba czekać
                                          O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                          -----------------------------------------------------
                                          Moja eReSka

                                          Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jest, ale w Combi i zamówiłem w zeszłym roku (OIII 2.0 TDI 184 KM 4x4 DSG L&K) zastanawiałem sie bardzo długo pomiędzy tym a RS w benzynie i zdecydował napęd bo osiągi bardzo zbliżone :-) odbiór w lutym, wiec już niedługo podzielę sie opinia, mam nadzieje ze zakup udany, bo trochę w ciemno to wziąłem nigdzie w PL nie ma do dziś takiego auta na testy...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Liftback 4x4 juz w cenniku polskim
                                              tsi 4 tys tansze od combi...
                                              Error 404

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X